Skocz do zawartości

ATF do skrzyni automatycznej 5EAT


pci

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji do OBK H6 '04, którego nowym właścicielem właśnie się stałem (wkrótce zdjęcia w stosownym wątku), do skrzyni automatycznej rekomendowane są oryginalny olej Subaru, Idemitsu ATF-HP (co jest być może tym samym) oraz Castrol Transmax J. Jest też wyraźna przestroga przed stosowaniem płynu Dexron III. Chciałbym się dowiedzieć, czy od roku 2004 coś się zmieniło, tzn. czy przybyły nowe ATF, które są rekomendowane do skrzyń 5EAT. Ewentualne komentarze na temat jakości i dostępności ATF (tych zalecanych w instrukcji i ewentualnie innych odpowiednich) w serwisach (niekoniecznie ASO) także będą mile widziane. Przepraszam jeśli temat był już poruszany, być może szukałem zbyt nieudolnie.

 

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu wlali mi do skrzyni w niemieckim servisie Castrol Transmax J, na niemieckiej stronie Castrola jest on aktualnym olejem zalecanym do Subaru. Nic nie pisza o zaniechaniu produkcji, jest tez dostepny bez problemu. http://www.castrol.com/castrol/multiple ... Id=7027226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z informacji z Castrol Polska wynika jasno, że olej Transmax J jest niedostępny ponieważ zaprzestano jego produkcji, być może Niemieckie zapasy są na tyle duże, że jeszcze go oferują. Nam jako zamiennik proponwano Transmax Z ale producent (Fuji Heavy Industries) nie zgodził się na stosowanie tego zamiennika.Na polskiej stronie Castrol nie ma w ofercie Transmax J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...