Skocz do zawartości

Reanimacja klimy w GT my99'00


DYREKTOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po roku czasu smigania bez klimy, postanowilem w koncu cos z tym zrobic, z braku czasu wybralem opcje totalnego lamera i smignolem do Feu Vert, bo akurat bylo pod nosem. nabicie, sprawdzenie szczelnosci i odgrzybienie wyszlo w promocyjnej cenie ponad 300pln :( oczywiscie panowei stwierdzili ze subaru nie ma filtra PP, wiec musialem ich edukowac :( wiec dojdzie jeszcze koszt filtra + robocizna. Po calych 50km okazalo sie ze klima przestala dzialac :( dzis okazalo sie ze jest uszkodzoy jeden wezyk od klimy ( taki metolowy ) + powinno wymienic sie osuszacz... mam wiec pytanie, czy taki wezyk ( z ktorym i tak nie bedzie latwo ) mozna przystosowac z samochodu z UK ( latac za bardzo nie chce, a za nowy w ASO zaplace jak za zaboze ), co innego osuszacz, czy ktos wie ile cos takiego stoi ?

Bede wdzieczny za helpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DYREKTOR, a w jakimś porządnym zakładzie nie dorobią takiego wężyka? Sporo jest firm w Polsce co buduje klimatyzację od podstaw więc nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Kruk. Jeśli przewód jest jakiś wyjątkowy i trudno dostępny to bez problemu dorobisz taki w specjalistycznej firmie. Ja ostatnio robiłem takie coś do Lexusa gdzie ASO zażyczyło sobie chyba z 1300 pln. Znalazłem gościa który dorobił przewód za 200 pln... i działa. Różni się od oryginału tym, że nie jest z aluminium tylko elastyczny (coś jak guma) :cool:

 

Osuszacz kupowałem rok temu do GL`a (będzie taki sam) - płaciłem 150 pln jeśli mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie panowei stwierdzili ze subaru nie ma filtra PP, wiec musialem ich edukowac :(

 

no i w sumie to mieli rację bo filtr PP z tego co wiem był opcją i raczej rzadko dokupowaną

 

dzis okazalo sie ze jest uszkodzoy jeden wezyk od klimy ( taki metolowy )

 

Po drodze do firmy, której tu nie wolno reklamować, jest zakład który naprawia klimę (nie mam niestety adresu ale jak skręcisz z Puławskiej w stronę firmy ... to jeszcze przed skrętem do nich po lewej stronie będziesz miał tych gości od klimy - a jak coś to Janek będzie miał jakieś dokładniejsze namiary na nich).

Mi właśnie tam dorobili przewód do WRX'a jak okazało się, że jest nieszczelny (taki elastyczny z metalowymi końcówkami).

Generalnie jakoś średnio mi podeszli bo po ich robocie sprężarka zaczęła mi dziwnie chodzić ale ... (twierdzą, że to wina zawalonej chłodnicy od klimy chociaż mam pewne wątpliwości co do poprawności diagnozy i generalnego podejścia, że "ten typ tak ma") no na pewno są w miare rozsądni cenowo i robią coś więcej niż standardowe nabicie klimy + odgrzybianie.

 

A jeśli masz czas to gorąco polecam gości z Górczewskiej 146 (tylko uwaga bo to tzw. stara Górczewska - czyli równoległa do tej "głównej" ale nazywa się tak samo).

Goście generalnie są chyba najlepszymi specami przynajmniej jeśli chodzi o W-wę i okolice.

Niestety mają maksymalnie zawalone terminy i albo jedziesz i czekasz jak znajdą chwilę na diagnozę albo próbujesz się zapisać teraz to już pewnie na wrzesień (na minus jest podejście do potencjalnego klienta - na początek twierdzą - "przyjechać i czekać" a jak już się pojawisz i pytasz ile osób jest przed tobą to słyszysz "nie mam pojęcia - musi Pan sam się zorientować"). Widać, że mają full klientów więc o poprawny PR na ten moment słabo dbają ale jak już się do nich wkręcisz to jest ok.

Ja w każdym razie po sezonie mam zamiar się do nich wybrać żeby zweryfikowali to co ustalił ten gość z Piaseczna/Mysiadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzieki chlopaki

Kruk, no faktycznie nie pomyslalem, ze mozna cos takie zrobic od poczatku :)

 

Osuszacz kupowałem rok temu do GL`a (będzie taki sam) - płaciłem 150 pln jeśli mnie pamięć nie myli.

 

Raczej na 99,9% to to samo, ale 150 to oryginal czy w ASO bo mi wstepnie powiedzli ze to koszt ok 750 pln :(

 

no i w sumie to mieli rację bo filtr PP z tego co wiem był opcją i raczej zadko dokupowaną

ja wiem, ze mam bo juz raz wymienialem, ale jak mozna niemiec takiego filtra PP jak sie ma klime ?

Niestety ten wredny wezyk jest caly metolowy, i trzeba chyba troche gratow z komory silnika wywalic zeby go zdemontowac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, ze mam bo juz raz wymienialem, ale jak mozna niemiec takiego filtra PP jak sie ma klime ?

można nie mieć :-)

ja w GTku dokładałem taki filtr (musiałem kupić specjalną ramkę do zamontowania + wyciąć kawałek plastiku w obudowie pod schowkiem żeby było gdzie wcisnąć tenże filtr).

 

Niestety ten wredny wezyk jest caly metolowy, i trzeba chyba troche gratow z komory silnika wywalic zeby go zdemontowac

 

spróbuj u tego gościa z Mysiadła albo (w sumie to bardziej nawet polecam) tam na Górczewskiej - na 99,99% takie rzeczy dorabiają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 99,9% to to samo, ale 150 to oryginal czy w ASO bo mi wstepnie powiedzli ze to koszt ok 750 pln :(

Oryginał na pewno nie :) Zapewne był to jakiś zamiennik. Dobra firma zajmująca się klimą powinna mieć takie rzeczy z innych źródeł niż ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DYREKTOR, ja naprawiałem klimę u E12. Miałem skorodowaną, urwaną, aluminiową rurkę, która łączy osuszacz z chłodnicą.

Cały koszt ze spawaniem rurki, pełnym nabiciem klimy, wyczyszczeniem, odgrzybieniem itd. (full serwis :wink:, doszedł do tego demontaż chłodnicy )

to jedyne 350 zł. :cool:

Polecam. :mrgreen:

 

Pełen profesjonalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...