Skocz do zawartości

wymian hamulców legacy dizel


baltazar

Rekomendowane odpowiedzi

Za 2 tygodnie (powrót z wyprawy do Włoch) zdam relacje na temat tarcz Brembo Sport. Po przejechaniu ~1000 km jestem pozytywnie zaskoczony....ale nie chcę zapeszać.

Dodam, że seryjne i EBC Turbo Groove biły po tym przebiegu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Często jezdze w górach, przy długim hamowaniu hamulca nie ma.

Zastanawiam się na zakupem tarczy nawiercanej lub nacinanej + bardziej miekkie tarcze

 

 

Co o tym sądzicie?

 

Kup raczej bardziej twarde tarcze , mniej podatne na faiding i do tego ciut lepsze klocki które sie nie skończą po paru hamowaniach, a najlepiej zmien na większą tarcze , zacisk, ale i inne felgi i dużo większe koszty :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Często jezdze w górach, przy długim hamowaniu hamulca nie ma.

Zastanawiam się na zakupem tarczy nawiercanej lub nacinanej + bardziej miekkie tarcze

 

 

Co o tym sądzicie?

 

Najprościej jednak byłoby hamowanie wspomóc silnikiem ( w ramach rozsadku oczywiście ) bo przy długim hamowaniu w górach to wyłącznie juz bardziej profesjonalny zestaw trzeba założyć ( drogi :idea: ) , żeby to wytrzymał....np. STI ale to się wiąże ze zmianą felg.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w Legacy /OBK MY08 2.0D stosuje się podobne lub takie same hamulce jak w poprzednich wersjach benzynowych ?

 

no może nie jestem fachowcem :wink: ale z tego co wiem to w dieslu są większe tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w Legacy /OBK MY08 2.0D stosuje się podobne lub takie same hamulce jak w poprzednich wersjach benzynowych ?

 

no może nie jestem fachowcem :wink: ale z tego co wiem to w dieslu są większe tarcze

 

Pytam bo jestem ciekaw czy tym razem nie będzie problemów z krzywiącymi się tarczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

przerabiałem temat hamulców w my08 diesel i doradzę ci żebyś nie szukał miodu w.. tam gdzie go nie znajdziesz ;) próbowałem poleconych zamienników które szybko wróciły do pudełka (mogę podesłać za flaszkę :) prawie nowe) - seria naprawdę dobrze hamuje

klocki przednie starczają mi na jakieś 40-45kkm tarcze przód wymieniałem przy drugiej wymianie klocków także cena nie jest zaporowa, ja już nie rzeźbię :P:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...