Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, _ONE_ napisał(a):

W sumie to chyba pasuje także do działu: 

Zmieniamy narrację lub sklep!

 

https://www.ikea.com/pl/pl/local-apps/pdf/Leksykon-dobrego-jezyka.pdf

 

 

ikea3.jpg.c6ee40c2dae209eb23d99fc6d812c5da.jpg

 

PS Przy okazji polecam dwuczęściowy wywiad Moniki Jaruzelskiej (na jej kanale) z twórcą totylkoteoria.pl, Łukaszem Sakowskim.

 

Znam tę publikację i jestem ciekaw czy ją rozprowadzają w swoim oddziale w Arabii Saudyjskiej. 

A inny ciekawy przypadek: Mikroagresja jest wtedy, gdy mechanik samochodowy zwraca się bezpośrednio do męża posiadaczki auta! O - droga osobo posiadaczo, byłom, patrzyłom i spod UPG wyleciałom cieczom bo przecież nie wiemy jakiej płci jest osoba posiadacza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jest lokalizacja ogólnego dokumentu.

 

Ja to jestem ciekaw ile osoboprzygotowowywująca kaski przytuliła za to arcydzieło.

 

Moja śp babcia miałaby lipę, bo kosowskiego męża swojej córki nazwała Gienek. Nie mogła na początku imienia jego zapamiętać.

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, euyot napisał(a):

To pewnie jest lokalizacja ogólnego dokumentu.

 

Ja to jestem ciekaw ile osoboprzygotowowywująca kaski przytuliła za to arcydzieło.

Zobacz sobie "partnerów" projektu. Proponuję zacząć od "salam.lab" - należy powiedzieć to wprost - to jest takie same pranie mózgów jak w latach 50-tych, z mówieniem obywatelu, towarzyszu, zakazie mówienia "Pan", i innymi "równościowymi" wynalazkami. Przez chwilę było OK, a teraz widać że to wraca jak bumerang. Liczę że ostatnie wybory w krajach UE i do PE będą miały wpływ na skład KE (to KE kreuje politykę społeczną UE) i nieco normalności powróci. I to nie jest śmieszne, wciska się nam tematy zastępcze a po cichu idzie przejmowanie kolejnych polityk na poziom UE. aby nie było OT - kolejnym przykład mikroagresji z przewodnika IKEA-  łapiesz się za plecak w autobusie gdy wchodzi do niego osoba romska.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, euyot napisał(a):

Ja to jestem ciekaw ile osoboprzygotowowywująca kaski przytuliła za to arcydzieło.

Stowarzyszenie salam.lab nie raczyło wrzucić sprawozdania za rok 23, za to w 2022 dostali ponad 5.200.000 darowizn od osób prawnych i 400 tyś. od osób fizycznych. To są bardzo duże pieniądze. Piszę to w kontekście zajadłości z jaką niektóre kraje krytykują zapisy ustaw "o agentach" nakazujące ujawnienie zagranicznych sponsorów organizacji społecznych. Jako obywatel nie mam możliwości dowiedzenia się, skąd pochodzą środki na funkcjonowanie tego typu organizacji, sprawozdania merytoryczne nie są publikowane, a Państwo z kartonu nadal uważa że nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kristofor napisał(a):

Mikroagresja jest wtedy, gdy mechanik samochodowy

 

Każdy inżynier wie, że nadmierne luzy kończą się awarią mechanizmu - więc tolerancja owszem, ale ograniczona ;) 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...