Skocz do zawartości

Czy zawór HKS SSQV ma jakąś regulację dźwięku?


ŁukaszG.

Rekomendowane odpowiedzi

owoc666, HKS-a słyszałem, ładnie pogwizdują. Ale widziałem je tylko w mocnych autach z dużym boostem. Słyszałem wiele razy opinie że HKS najładniej brzmi od 1,2bara - sam nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w wrx'ie przy seryjnym doładowaniu HKS SSQV gwizdał glosno, nie zauwazyłem zadnej roznicy w dzwieku bov'a gdy cisnienie doladowania zostało podniesione do ok 1,2 bara. ŁukaszG wydaje mi sie , ze cos z tym bov'em jest nie tak, bo powinien wydawac normalny, zdrowy dzwiek nawet przy seryjnym ciś.dolad. Sprawdz jeszcze uszczelke miedzy bov'em a ic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawas, no to może u mnie ten jeden BOV nie wystarcza :roll: ale auto było na nim strojone więc by chyba wyszło, że coś nie tak. Ale znowu 1,7 bara to nie jest jakieś kosmiczne ciśnienie...sam już nie wiem. Myślę że po prostu spróbuję zamontować inny BOV tylko nie wiem jaki będzie najlepszy żeby znowu nie było tak samo...Widziałem HKS-y w bardzo mocnych autach przy wysokim doładowaniu więc dlatego pomyślałem o HKS ale nie wiem czy wybrać SSQV1 czy SSQV2 - chyba lepszy będzie taki z regulacją czyli SSQV1, a może Tial...cena podobna :roll: Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie jestem nad morzem ale jak wrócę za jakiś tydzień to porównamy, uszczelka pod bov'em jest od seryjnego zaworu. w trasie delikatnie go słyszałem ale do dźwięku z filmików mu daleko. jeśli chodzi o doładowanie to myślę, że jest ok bo samochód jeździ bez problemu, tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁukaszG., co do Twojego pytania w tytule wątku to chyba żaden SSQV nie ma ani regulacji twardości ani tym bardziej regulacji dźwięku. To są zawory membranowe nie wymagające regulacji, które w pewnych granicach same dostosowują się do zadanego ciśnienia. Regulację posiadają zawory tłoczkowe w których jest sprężyna którą za pomocą śruby regualcyjnej można ściskać mocniej (utwardzać) lub słabiej (zmiękczać) pracę zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...