Jump to content

Czy zawór HKS SSQV ma jakąś regulację dźwięku?

ŁukaszG.
 Share

Recommended Posts

założyłem wczoraj do WRXa i prawie go nie słychać
albo zawor popsuty (bo HKS ma fajny i dosc glosny dzwiek) albo masz taki wydech ze zaden zawor nie bedzie w stanie sie przebic przez kakofonie innych doznan akustycznych plynacych z rury wydechowej :mrgreen:

wydech SS, też ma na pewno wpływ ale poprzednio miałem sporo słabszy bov ( turbosmart ) i było go słychać :wink:

P.S. jak stoje i mam otwartą maskę to naprawde fajnie go słychać ale w czasie jazdy mniej. potestuje go dziś, może coś się zmieni :wink:

wydech SS, też ma na pewno wpływ ale poprzednio miałem sporo słabszy bov ( turbosmart ) i było go słychać :wink:

P.S. jak stoje i mam otwartą maskę to naprawde fajnie go słychać ale w czasie jazdy mniej. potestuje go dziś, może coś się zmieni :wink:

a jakie masz doladowanie ?

ŁukaszG., podjedź do [edit by mod], z opisu widzę, że masz blisko, mój zrobili w 10 min. Ale ja mam GFB z regulacją. Bardzo ładnie przypierdza :mrgreen:

chyba raczej nie podjedzie :lol: szef by mu wymowienie dal :razz:

ŁukaszG., podjedź do [edit by mod], z opisu widzę, że masz blisko, mój zrobili w 10 min. Ale ja mam GFB z regulacją. Bardzo ładnie przypierdza :mrgreen:

chyba raczej nie podjedzie :lol: szef by mu wymowienie dal :razz:

nie no mam lepszych specjalistów na miejscu, więc szef nie ma o co się martwić :wink:

P.S. sprawdzę jeszcze dziś czy jest dobrze dokręcony, czy ma regulację i się pochwalę bo dźwięk

na filmikach jest wypasik :mrgreen:

chyba raczej nie podjedzie szef by mu wymowienie dal

A niech jedzie , moze sie czegos dowie.... :mrgreen: ...Mnie te zawory jakos zaczely denerwowac...od pewnego czasu i sam nie wiem czy nie wprowadzaja jakiegos zamieszania z doladowaniem ( jak wolno jade )...ale moze mi sie wydaje.... :wink:

AK

Strasznie krotki jest ten upust (dzwiek) - od czego to zalezy?
Od twardości sprężyny w BOV-ie i ciś.doład.
Przez rece, czy jak?
nie widzę emotikona ale myślę że to żart :wink:

Strasznie krotki jest ten upust (dzwiek) - od czego to zalezy?

Od tego, na jak długo puścisz gaz.

:lol: dobre. Miałem kilka Bov-ów w tym takie z regulacją twardości sprężyny i wygląda to tak że im twrdsza sprężyna tym później się otwiera i szybciej zamyka więc psyt jest krótkie. A jak masz miękką sprężynę to otwiera się wcześnie i później zamyka więc psyt jest dłuższe. Podobnie jest z ciś.doład. - im większe tym lepsze pssyt.

ŁukaszG., słyszałem że HKS-y ładnie brzmią dopiero powyżej 1,2bara. Ciekawe jakby ten HKS brzmiał u mnie na 1,7bara :roll: Jakby było ok to może byśmy zrobili mały myk bo ja mam fajnie syczącego BOV-a z USA firmy RRS - dwutłoczkowy ale mi się już dźwięk osłuchał i ciekawi mnie jakby u mnie brzmiał HKS;)