Skocz do zawartości

Czy zawór HKS SSQV ma jakąś regulację dźwięku?


ŁukaszG.

Rekomendowane odpowiedzi

założyłem wczoraj do WRXa i prawie go nie słychać
albo zawor popsuty (bo HKS ma fajny i dosc glosny dzwiek) albo masz taki wydech ze zaden zawor nie bedzie w stanie sie przebic przez kakofonie innych doznan akustycznych plynacych z rury wydechowej :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech SS, też ma na pewno wpływ ale poprzednio miałem sporo słabszy bov ( turbosmart ) i było go słychać :wink:

 

P.S. jak stoje i mam otwartą maskę to naprawde fajnie go słychać ale w czasie jazdy mniej. potestuje go dziś, może coś się zmieni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech SS, też ma na pewno wpływ ale poprzednio miałem sporo słabszy bov ( turbosmart ) i było go słychać :wink:

 

P.S. jak stoje i mam otwartą maskę to naprawde fajnie go słychać ale w czasie jazdy mniej. potestuje go dziś, może coś się zmieni :wink:

 

a jakie masz doladowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁukaszG., podjedź do [edit by mod], z opisu widzę, że masz blisko, mój zrobili w 10 min. Ale ja mam GFB z regulacją. Bardzo ładnie przypierdza :mrgreen:

 

chyba raczej nie podjedzie :lol: szef by mu wymowienie dal :razz:

 

nie no mam lepszych specjalistów na miejscu, więc szef nie ma o co się martwić :wink:

 

P.S. sprawdzę jeszcze dziś czy jest dobrze dokręcony, czy ma regulację i się pochwalę bo dźwięk

na filmikach jest wypasik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej nie podjedzie szef by mu wymowienie dal

A niech jedzie , moze sie czegos dowie.... :mrgreen: ...Mnie te zawory jakos zaczely denerwowac...od pewnego czasu i sam nie wiem czy nie wprowadzaja jakiegos zamieszania z doladowaniem ( jak wolno jade )...ale moze mi sie wydaje.... :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie krotki jest ten upust (dzwiek) - od czego to zalezy?
Od twardości sprężyny w BOV-ie i ciś.doład.
Przez rece, czy jak?
nie widzę emotikona ale myślę że to żart :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie krotki jest ten upust (dzwiek) - od czego to zalezy?

 

Od tego, na jak długo puścisz gaz.

:lol: dobre. Miałem kilka Bov-ów w tym takie z regulacją twardości sprężyny i wygląda to tak że im twrdsza sprężyna tym później się otwiera i szybciej zamyka więc psyt jest krótkie. A jak masz miękką sprężynę to otwiera się wcześnie i później zamyka więc psyt jest dłuższe. Podobnie jest z ciś.doład. - im większe tym lepsze pssyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁukaszG., słyszałem że HKS-y ładnie brzmią dopiero powyżej 1,2bara. Ciekawe jakby ten HKS brzmiał u mnie na 1,7bara :roll: Jakby było ok to może byśmy zrobili mały myk bo ja mam fajnie syczącego BOV-a z USA firmy RRS - dwutłoczkowy ale mi się już dźwięk osłuchał i ciekawi mnie jakby u mnie brzmiał HKS;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...