Jump to content

4 RAJD LOTOS BALTIC CUP

misiu
 Share

Recommended Posts

• 4 weeks later...

4 Rajd Lotos to mój pierwszy start w pucharze PZM . Nigdy nie miałem doczynienia z tego typu oesami i miałem poważne obawy czy aby napewno startować.

Jak na debiut rajd w którym pojechaliśmy był wymagający dla kierowcy jak i dla sprzętu .

Rajd dla nas zaczął się już w czwartek gdzie o godzinie 5 nad ranem wyruszyliśmy z całą załogą w kierunku Gdańska .

916c9f343ebb17d4.jpg

O godzinie 14 udaliśmy się na zapoznanie i opis oesów które przygotował nam organizator .

Lotos składa się z 3 odcinków jechanych dwa razy .Najdłuższy odcinek miał 16 km i był bardzo trudny technicznie .

Piątek po badaniach kontrolnych

0daef6ac878b5044.jpg

wzięliśmy udział w Prologu na stadionie szutrowym w centrum Gdańska.

ebc2f02e7cceda09.jpg

Wynik który zanotowaliśmy

na prologu nie dawał wielkiej satysfakcji więc nie załamując rąk drugiego dnia wzięliśmy się do pracy .

ec1053863d8e691e.jpg

Sobota nie zaczęła się szczęśliwie dla pewnego kibica który uległ wypadku . Skutkiem tego było odwołanie odcinka i skierowanie pucharu PZM na drugi odcinek zwanym PIEKIEŁKIEM.

Długie oczekiwanie na start i liczne rozmowy odstresowały mnie i odcinek przejechałem wyluzowany notując całkiem niezły czas.

c0fceaaebb0e856em.jpg

8ad6841a7f23f215.jpg

0ac5a4337cb826ba.jpg

Po 3 oesie miałem 23 sekundową przewagę w klasie RWD 3 i zostało mi tylko dojechać i dowieść wynik do mety .

Cel został osiągnięty i już po zjeździe z ostatniego oesu mieliśmy przyjemność wjechania na rampę i odebrania Pucharu za zajęcie pierwszego miejsca.

f798c1b8501446f8.jpg

Nie uniknęliśmy tzw BK2 na którym rozebrano nam samochód celem sprawdzenia czy aby wszystko mamy wg homologacji . Badania kontrolne przeszliśmy pozytywnie i już mogliśmy się cieszyć

wygraną .

Jesteśmy szczęśliwi że udało nam się ukończyć rajd no i przy okazji zająć pierwsze miejsce w klasie RWD3.

Samochód który przygotował nam Jarek spisał się na 6 z pluseeem . Pilot też mnie nie zawiódł i spisał się rewelacyjnie .

Po drugim odcinku urwaliśmy tłumik i Piotrek musiał podnieść głos bym dokładnie wszystko usłyszał .

433a2f58824f58fd.jpg

bd87a8dcced36fc2.jpg

ba177fc843ab0e01.jpg

Na pochwałę tez zasługuje nasz serwis który był przygotowany perfekcyjnie i tu chciałbym podziękować za trud i poświęcenie które włożyli w cały rajd.

Wielkie podziękowania dla

Jarka , Roberta , Dawida którzy czuwali nad wszystkim podczas wizyty naszej rajdówki w serwisie .

Dodatkowo chciałbym podziękować firmie FELIX 2 firmie Globart i portalowi Podlaski sport jak i Bstok.pl

a765f82848ef7464.jpg

5178d734895c8639.jpg

234a9cc1c54f52ba.jpg

Felix dzięki za walkę do końca:)

Gratulacje za mega debiut. Następnym razem bardziej się zepnę...4 sekundy...hehehe

pozdr :wink:

no walka była super , jak będzie tyle bemek to jest z kim się ścigać . Przy okazji pare przednołapów pojechaliśmy :mrgreen::mrgreen: