Skocz do zawartości

SUBARU IMPREZA NIE CHCE ODPALIĆ


Gość kamisieklubin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamisieklubin

Witam, sprowadziłem z USA subaru impreze kombi rocznik 2006 silnik 2,5 l 173KM w automatyczniej skrzyni biegów. Pojechalem po niego do niemiec samochód normalanie odpalił nie było z nim żadnego problemu przyjechałem nim do domu wstawiłem do garażu i auto nie chce odpalić. Włączam zapłon pokazuja sie wszystkie kontrolki a kiedy przekręcam kluczyk żeby go odpalić silnik nie reaguje, słychać tylko dziwne tykanie po stronie pasażera z przodu,jest głuchy. Bardzo prosze o pomoc, serdecznie pozdrawiam was wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, eeee... brzydze się spamerami... podobnie jak nowomową przygłupich handlarzy samochodów.... ''w automatyczniej skrzyni" .... "w skórze", "w klimie", "w alusach"... nie można napisać po polsku "z automatyczną skrzynią biegów" i odciąć się od tych moto-oszustów? :evil:

 

Czy teraz mój post jest już mniej spammerski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti, to wątek techniczny - wydaje mi się, że własne dywagacje, czy zwroty "w skórze" czy "w automacie" używają moto-oszuści (nowomowa?) powinne chyba być roztrząsane w jakimś innym wątku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domniemuje, ze ustawiles dzwignie zmiany biegów na pozycji "P".

jezeli tak i nadal nie reaguje to spróbuj to zrobic na pozycji "N".

wszystkie próby uruchomienia z wcisnietym pedalem hamulca

 

jezeli nadal nic to ja obstwawiam czujnik przy lewarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamisieklubin

zawiozłem moja impreze do salony we wrocławiu tam powiedzieli mi że komputer jest walnięty czy waszym zdaniem jeśli przywioze taki sam komputer z takimi samymi numerami to odpali i będzie sprawne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiozłem moja impreze do salony we wrocławiu tam powiedzieli mi że komputer jest walnięty czy waszym zdaniem jeśli przywioze taki sam komputer z takimi samymi numerami to odpali i będzie sprawne ??

 

A Immobiliser ?

 

miałem takie objawy - łącznie z tykaniem - jak mi bateria w pilocie od mavericka padła i immmobiliser nie chciał puścić zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, nie wiem jak może dokładnie wyglądać sprawa z brakiem masy w SI (ale myślę, że może wyglądać podobnie jak w moich poprzednich wózkach :razz: - czyli przy próbie kręcenia rozrusznikiem, duży spadek zasilania innych odbiorników lub wręcz palenie się np. plastikowej otuliny linki gazu próbującej dostarczyć "-" z karoserii do silnika :wink: - jeżeli oczywiście masy brakuje na silniku).

Jak mi ostatnio akku "lekko" podupadł (po 6 tygodniach stania na dworze auta), to przy próbie uruchomienia, wszystkie kontrolki mi totalnie przygasały (nawet zegarek sie zresetował :smile:) - na szczęście przy drugiej próbie po drugim "chaahooł" rozrusznika - silnik odpalił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby akku padł albo coś z masą było to przy próbie uruchomienia kontrolki by moooocno przygasały.

 

Różnie bywa, u kumpla w Tico jak padł aku to przy próbie odpalenia kontrolki sie zapalały i włączał się lewy migacz a silnik nie kręcił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys brat mnie wezwal na pomoc, bo w Volvo ruzrusznik cykal, ale nie odpalal, trzeba bylo trzpieniem mlotka przywalic w niego i juz dzialalo :D Po pewnym czasie trzeba bylo to robic z jednoczesnym trzymaniem kluczyka w pozycji rozruchowej. Winny byl automat rozrusznika, zebatka nie trafiala w uzebienia wienca kola zamachowego.

Czasem przy bardzo slabym aku cyka, ale zdarza sie, ze nawet takiego objawu nie ma, prawie zawsze za to swiruja kontrolki i/lub alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...