Skocz do zawartości

Spiaskowana przednia szyba


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajka nic nie wyplula, choc jesli ktos pamieta podobny temat, to prosze smialo rzucac linkami :)

 

Problem jest nastepujacy: przednia Szyba w Sniezce jest spiaskowana, czyt. jadac pod slonce widac na niej mnostwo malych bialych kropeczek. w ASO powiedzieli mi, ze tego praktycznie nie widac i ze martwic to sie powinienem, gdyby to bylo faktycznie rażące, ale ja lubie jak wszystko jest w 100% cacy.

 

Znam dwa rozwiazania: wymienic szybe albo wypolerowac. Podobno wypolerowanie jest niedobre, bo powstaje miejscami soczewka. Czy sa jakies inne, skuteczne metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior nie przejmuj się, moja wygląda jakby mi ktoś nożem całą porysował. Chyba mnie ktoś musi bardzo nie lubić

Tak to jest jak się nafazowanym jeździ i wycieraczki włącza kiedy słońce świeci :mrgreen:

 

A wracając do tematu to polecam zakłady zajmujące się polerką szyb. Koszt raczej symboliczny, chyba że chciałbyś Diamonda sobie strzelić tak jak nasz kawior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się nafazowanym jeździ i wycieraczki włącza kiedy słońce świeci :mrgreen:

Jakie słońce przecież padało :wink: jeszcze ten śnieg w dodatku :razz:

chyba że chciałbyś Diamonda sobie strzelić tak jak nasz kawior.

Ja, ja, ja chcę :razz:

 

A ktoś wie ile taka polerka przedniej szyby może kosztować i co to daje, czy faktycznie te ryski znikną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt raczej symboliczny, chyba że chciałbyś Diamonda sobie strzelić tak jak nasz kawior

 

Diamond nie usuwa tych drobniutkich odprysków szyby.

 

Nota bene to, o czym mówi Than, to wynik bardzo szybkiej jazdy po autostradzie - kamyczek odbijający się od szyby w ruchu miejskim nie powoduje odprysków; gdy jednak jedzie się 200 km/h taki kamyczek staje się pociskiem. Moja szyba ucierpiała przez wizytę na Ringu - trasa tam i z powrotem wywarła swoje piętno... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czyszczę szyby tą gumową częścią skrobaczki. Też tak macie? Niewiele rzeczy wkurza mnie tak bardzo, jak ktoś chętny pomóc przy oczyszczaniu szyby, robiący to plastikową, ostrą częścią - i do tego nie reaguje, jak mu się mówi, żeby przestał. :P

 

Kumpel powiedział, że chyba jestem nienormalny, i że w takim razie, to on kupi ode mnie to (clio to było akurat) auto... no i kupił. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie ile taka polerka przedniej szyby może kosztować i co to daje, czy faktycznie te ryski znikną?

 

Tak z prawnego punktu widzenia, to polerowanie jest raczej zabronione.. trzeba by po polerowaniu uzyskać ponownie homologacje szyby itepe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...