Skocz do zawartości

Od czego te kontrolki?


3eM

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy świecą mi się 2 czerwone kontrolki a mianowicie "Chech Engine" i "Antilock Brake" (rozumiem że jest to od ABS'u ale co może być przyczyną świecenia się kontrolki?). Dzisiaj jedną z kontrolek udało mi się usunąć wkładając brakujący bezpiecznik ale chciałbym się dowiedzieć od czego te kontrolki. Samochód jakiego to dotyczy to Legacy 2.2 89r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy świecą mi się 2 czerwone kontrolki a mianowicie "Chech Engine" i "Antilock Brake" (rozumiem że jest to od ABS'u ale co może być przyczyną świecenia się kontrolki?). Dzisiaj jedną z kontrolek udało mi się usunąć wkładając brakujący bezpiecznik ale chciałbym się dowiedzieć od czego te kontrolki. Samochód jakiego to dotyczy to Legacy 2.2 89r.

 

Jak Ci swieci Antilock Brake tzn ze cos nie tak z ABSem. Mi sie swiecila przy uszkodzonym czujniku przy jednym z kol.

 

Check Engine to moze byc duzo rzeczy, poszukaj tez na forum. Masz zagazowanego tego Subaraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to rodowity benzyniak :) ale pali mniej od mojej Polówki 1.0 gaz (17l/100km) którą miałem :D Na trasie mi spaliło 8,5l/100km więc wynik całkiem dobry :P No tak się zastanawiam co mogę mieć z ABS'em bo z moich obserwacji to on mi chyba nie działa ale dokładnie jeszcze nie sprawdzałem i ręki nie dam sobię uciąć a co do Check Engine to tak jak mówiłem zgasło po włożeniu bezpiecznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się zastanawiam co mogę mieć z ABS'em bo z moich obserwacji to on mi chyba nie działa ale dokładnie jeszcze nie sprawdzałem i ręki nie dam sobię uciąć

Tzn nie pulsuje pod nogą pedał przy mocnym depnięciu w podłogę i blokuje koła? Czy jak to sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie przypominam sobie by mi pulsował pedał przy mocniejszym depnięciu w podłogę jedynie co mi pulsuje to kierownica przy hamowaniu ale to sprawa pewnie jakiś luzów.

 

tylko i wyłącznie krzywe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...