Skocz do zawartości

zawieszenie WRX/STI


damianwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

prosze doradzcie - jaki najlepiej zalozyc zawias do WRX-a, bedzie mi sluzyc do jazdy torowj i ulicznej, mniej do normalnej eksploatacji.

tein, cusco? cos innego, bo jestem w strasznej rozterce, kazdy mowi co innego i sam juz nie wiem co robic

 

moim zdaniem pomiedzy jazdą uliczną a torową jest tak duż różnica że nie ma na to idealnego zawieszenia, przynajmniej w Polsce :cool: na dziurawych i pofałdowanych drogach publicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze doradzcie - jaki najlepiej zalozyc zawias do WRX-a, bedzie mi sluzyc do jazdy torowj i ulicznej, mniej do normalnej eksploatacji.

tein, cusco? cos innego, bo jestem w strasznej rozterce, kazdy mowi co innego i sam juz nie wiem co robic

 

moim zdaniem pomiedzy jazdą uliczną a torową jest tak duż różnica że nie ma na to idealnego zawieszenia, przynajmniej w Polsce :cool: na dziurawych i pofałdowanych drogach publicznych

 

To co powyżej + uwaga: jak się przyzwyczaisz do bujania to seryjny zawias w WRX wystarczy do bardzo sprawnego poruszania się. Też chciałem wymieniać wszystko, potem mi przeszło i jest dobrze. Lepiej częściej wymienić amorki niż raz zafundować "dechę" w WRX, gdzie przy jego osiągach i tak nie wykorzystasz wszystkich możliwości pro zawiasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zostawić serię i zamontować grubsze stabilizatory i Powerflexy + ALK - będzie spora różnica. Druga opcja to KYB AGX + Eibach Pro-kit - sam właśnie założyłem i jest rewelacja - masz regulację twardości amorka więc można sobie dopasować do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tein, cusco

tein - ponoc awaryjny - ale ponoc bez problemu wymieniaja na nowe

cusco - ponoc bardzo twardy i ustawiony valving pod japonskie drogi (moze przemeq napisze jakie tam sa drogi :mrgreen: )

 

Nie wiem w czym sie tak zachwycac przy zawieszeniu WRX ktore buja jak moja stara Skoda :mrgreen: jesli kolega chce jezdzic po torze to seryjny zawias jest nieporozumieniem (oczywiscie sa kozacy co "umio" ale to chyba nie o to chodzi zeby sie lusterkami w zakretach podpierac :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kolega chce jezdzic po torze to seryjny
samochód jest bez sensu...

 

Dziewczyny - nie wpadajmy w paranoję :P Na tor to trza mieć samochód wyścigowy. Zwykłe WRX z super zawieszeniem to porażka moim zdaniem, bo są inne rezczy bardziej pilne do zrobienia (hamulce, tuning estetyczny na STI :mrgreen: )

 

WRX ma całkiem fajny zawias, a amory i sprężyny i tak bardzo nie pomogą w bujaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Prosze o szybka odpowiedz, bo blokuje towar koledze.

 

Czy Kayaba AGX pasuje do Sti 2002 bez zadnych przerobek?

Jesli cos trzeba kombinowac, to co?

 

Pasuje bez żadnych przeróbek :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o szybka odpowiedz, bo blokuje towar koledze.

 

Czy Kayaba AGX pasuje do Sti 2002 bez zadnych przerobek?

Jesli cos trzeba kombinowac, to co?

 

Pasuje bez żadnych przeróbek :cool:

Dziekuje za odpowiedz - ale dlaczego nie masz ich w swojej ofercie?

Przynajmniej na stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o szybka odpowiedz, bo blokuje towar koledze.

 

Czy Kayaba AGX pasuje do Sti 2002 bez zadnych przerobek?

Jesli cos trzeba kombinowac, to co?

 

Pasuje bez żadnych przeróbek :cool:

Dziekuje za odpowiedz - ale dlaczego nie masz ich w swojej ofercie?

Przynajmniej na stronie...

 

Jed , bo nie ma AGX - ÓW do STI , są do GT i WRX te ostatnie pasują do STI , ale jak chcesz znać moje zdanie, to dla mnie zakładanie ich STI to średni pomysł, załóż Kayaba Ultra SR to to samo co oryginał :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jed , bo nie ma AGX - ÓW do STI , są do GT i WRX te ostatnie pasują do STI , ale jak chcesz znać moje zdanie, to dla mnie zakładanie ich STI to średni pomysł, załóż Kayaba Ultra SR to to samo co oryginał

A, no to sie wyjasnilo, ze oficjalnie nie ma. Ale pasuja od WRX. OK.

Mozesz rozwinac, dlaczego sredni pomysl?

Bo skoro Ultra SR, to to samo co ori i maja zaczac "zaraz" stukac...to jaki to ma sens?

Prosze, rozwin, bo chce kupic uzywane zawieszenie seria od Sti i blokuje koledze sprzet w dziale K/S. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac, dlaczego sredni pomysl?

 

Jed AGX to zwykły gazowy amortyzator z regulacją , ich charakterystyka pracy w stosunku do serii, moim zdaniem stawia wiele do życzenia. Seryjnie masz amortyzator typu upside down :cool: AGX nie :cry:

 

Bo skoro Ultra SR, to to samo co ori i maja zaczac "zaraz" stukac...to jaki to ma sens?

 

Źle sie wyraziłem, Ultra SR ma taką samą charakterystykę działania jak OEM , jest również upside down, czy bedzie stukał po iluś tam km, tego na 100% nie powiem Ci, ale według zapewnień handlowca z KYB, podobno nie :idea: Masz gwarancję 2 lata :roll:

 

[ Dodano: Pon Paź 27, 2008 10:00 pm ]

Prosze, rozwin, bo chce kupic uzywane zawieszenie seria od Sti i blokuje koledze sprzet w dziale K/S. :oops:

 

kupuj dobra cena :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED napisał/a:

Mozesz rozwinac, dlaczego sredni pomysl?

 

 

Jed AGX to zwykły gazowy amortyzator z regulacją , ich charakterystyka pracy w stosunku do serii, moim zdaniem stawia wiele do życzenia. Seryjnie masz amortyzator typu upside down :cool: AGX nie :cry:

Rozumiem, dzieki.

JED napisał/a:

Bo skoro Ultra SR, to to samo co ori i maja zaczac "zaraz" stukac...to jaki to ma sens?

 

 

Źle sie wyraziłem, Ultra SR ma taką samą charakterystykę działania jak OEM , jest również upside down, czy bedzie stukał po iluś tam km, tego na 100% nie powiem Ci, ale według zapewnień handlowca z KYB, podobno nie :idea: Masz gwarancję 2 lata :roll:

Ktos tutaj sie zalil, ze stuka, ale, faktycznie, jest gwarancja...

JED napisał/a:

Prosze, rozwin, bo chce kupic uzywane zawieszenie seria od Sti i blokuje koledze sprzet w dziale K/S. :oops:

 

 

kupuj dobra cena :grin:

Teraz to juz nie wiem - przez ten usmiech na koncu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED: ja kiedyś pisałem, że mi Ultra SR pukają. Jednak nie do końca jestem o tym przekonany, bo przednie głównie stukają :mrgreen: Leżą nówki w pokoju i nie mam kiedy ich wymienić, ale jak już znajdę chwilę i cały zawias będzie funkiel nówka to się wypowiem co do tych amorków :mrgreen: Aha, mam jeszcze do nich sprężynki Eibacha także zobaczymy jak to będzie się sprawować :wink:

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...