Skocz do zawartości

wymiana żarówek


Piotr Banach

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm..... z tego co pamietam w instrukcji to opisali calkiem sprawnie.

 

Jak nie to ..... to jesli jest to jak w MY 99 zdaj sie na intuicje - w moim przypadku zadzialalo:

 

1) zciagasz gumowa oslone

2) rozginasz druciane ustrojstwo

3) wyciagasz zarowe

 

Jesli to jest prawa to trzeba byly wlot filtru powietrza odkrecic plaskim kluczem

 

Btw wymien na taka sama zarowe (tej samej firmy) ja mymienialem na innej i zupelnie inaczej swiecily - chodzi glownie o wysokosc

 

Have fun :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imprezę rok 2001

Czy to jest bug-eye? Jesli tak, to niestety musisz rozebrac pol samochodu aby dostac sie do tej zarowki. Cala operacja jest dokladnie opisana w instrukcji obslugi samochodu.

 

Tak po krutce to trzeba:

- zdjac grill (plaski srobokret, uwazac zeby nie polamac zatrzaskow)

- zdjac plastiki znajdujace sie pomiedzy grilem i reflektorem

- odkrecic reflektor i wyciagnac go, jesli dobrze pamietam to wzdłuż osi samochodu.

 

Dalej to juz normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj muszę stanąć po stronie JED, bo ja też do serwisu pojechałem, jak mi postojówka padła (zresztą jedna po drugiej). W moim OBK dostęp do postojówek jest po prostu tragiczny, trzeba albo wykręcać cały reflektor, albo porządnie się nakombinować odginając nadkole pod reflektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wymiana zarowki pozycyjnej wiaze sie z rozebraniem polowy przodu - tak jak napisal Kuba. Sam to przerabialem i chyba niestety znow bede musial. Najgorzej jest z wyjeciem samej lampy. Siedzi dosc ciasno i trzeba pokombinowac zeby nie urwac plastikow i innych rzeczy. Przy drugim podejsciu pojdzie jak po masle :D

 

Kiedys mialem Megane II i tam zeby wymienic jaka kolwiek zarowke z przodu trzeba bylo wkladac reke od nadkola! To byla jazda! Tutaj przynajmniej widac co robisz. Tam jechalo sie na czuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zarowki pozycyjnej wiaze sie z rozebraniem polowy przodu - tak jak napisal Kuba. Sam to przerabialem i chyba niestety znow bede musial. Najgorzej jest z wyjeciem samej lampy. Siedzi dosc ciasno i trzeba pokombinowac zeby nie urwac plastikow i innych rzeczy. Przy drugim podejsciu pojdzie jak po masle :D

 

Kiedys mialem Megane II i tam zeby wymienic jaka kolwiek zarowke z przodu trzeba bylo wkladac reke od nadkola! To byla jazda! Tutaj przynajmniej widac co robisz. Tam jechalo sie na czuja :)

 

Piszesz o my99 czy my01? Jeśli o 99 to jest tak jak chłopaki wyżej napisali, jedna śrubka i bolec. W my01 nie wiem jak to się robi więc zakładam że o to ci chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabian, odkręcasz śrubke i wyciągasz reflektor. Może stawiać trochę opór, bo reflektor jest jeszcze wpięty na taki bolec.

 

Tu masz fotki jak wygląda ten bolec i zaznaczone są takie plastikowe prowadnice. Musisz po odkręceniu tej śruby wysuwać lampę do przodu, nie odginając na boki.

330999bcee33b859med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Padło mi podświetlenie włącznika świateł przeciwmgielnych....wiem że bzdura :lol: ale mnie denerwuje ze nie świeci.... :lol:

Jak można się do tego dobrać?.. czy trzeba czyms podważyc ten przycisk coby sie tam dostać :?:

 

pozdr

Robeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz plastikowa srubke z boku przy drzwiach i wyciagasz klipsa. Potem masz 2 sruby pod plastikowa konsola. Jedna przy dzwigni otwierania maski, druga po drugiej stronie przy tunelu. Na gorzy trzymaja ja 3 plastikowe zatrzaski. Musisz je odczepic lekko pociagajac. Stad masz dojscie do calego wlacznika. Trzyma sie bodajze na 2 wciskach w mocowanie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o my99 czy my01? Jeśli o 99 to jest tak jak chłopaki wyżej napisali, jedna śrubka i bolec. W my01 nie wiem jak to się robi więc zakładam że o to ci chodziło :D

 

A jak dokonac tego w 2003 - 2005? Analogicznie jak w Bugu? Bo ostatnio skonczylo sie w ASO, ale mimo wszystko chcialbym sie nauczyc tylko nie kosztem wymiany polowy auta z tytulu braku umiejetnosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliscie instrukcje obslugi do samochodu? Bo ja mam i cala ta operacja jest dokladnie opisana, lacznie z rysunkami. W angielskojezycznej jest na stronach od 11-65 do 11-67.

 

Kuba az takim ignorantem nie jestem zeby soebie nie przeczytac i rysunkow nie obejrzec :mrgreen: , tylko trzeba miec co przeczytac, ja niestety nie mam instrukcji do auta. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli jestesmy przy światłach to ja mam pytanie, zakupiłem niedawno forka z halogenami tylko nigdzie nie widze do nich włącznika :evil: gdzie go szukać??

 

po lewej stronie deski rozdzielczej obok tylnego przeciwmgielnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A jak dokonac tego w 2003 - 2005? Analogicznie jak w Bugu? Bo ostatnio skonczylo sie w ASO, ale mimo wszystko chcialbym sie nauczyc tylko nie kosztem wymiany polowy auta z tytulu braku umiejetnosci

ponawiam pytanie... dzis, zgodnie z instrukcja, wytargalem grill, zaslepki trzymajace zderzak pod grillem, odkrecilem 2 sruby trzymajace lampe i nic... tak, jakby cos jeszcze trzymalo lampe, ale nawet nie mam mozliwosci dobrze chwycic, zeby pociagnac... ktos juz to robil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...