Skocz do zawartości

Komputer pokladowy do kazdego auta...


hobbit72

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawcow elektroniki - jak w temacie

 

Mam ochote zalozyc u siebie (SI kombi '96 2,0) - mial by to byc prezent urodzinowy wiec nie wlasna inwestycja (to dla tych ktorzy zaraz powiedza ze nie mam na co itd :wink: :mrgreen: ) (wlasciwie to bym wolal jakis fajny tlumik, no ale... ;) )

 

a mianowicie chodzi o cos takiego:

komputer pokladowy

 

I teraz moje glowne pytania...

Nie mam schematu (moze ktos ma...), ale gdzie znalezc (i z czym sie to je?) czujnik predkosci (Vss)

Czy w tym modelu wystepuje i co (gdzie to jest?) czujnik drogi... (w razie czego, mozna zakupic na tej samej aukcji hallotron...)

 

 

A wykorzystujac to ze mam glos ;) zapytam jeszcze... (tez technicznie chociaz troche mniej) kupilem filtr kabinowy (w/g katalogu oczywiscie) chcialem go wymienic a nie moge znalezc gdzie on powinien byc... czy jest mozliwe ze jedne modele mialy a inne nie? Z tego samego rocznika... (wczesniej w Civicu tez mialem klime a filtra nie bylo...)

 

W razie czego jak bedzie potrzebny VIN to podam jutro

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hobbit72, wydaje mi się, że sporo funkcjonalności tego urządzonka dałoby się uzyskać w naszych autach. W końcu SSM jest w stanie pokazać w moim aucie prędkość każdego koła oddzielnie.

 

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 10:02 am ]

Wątpię, chyba że by jeszcze piszczało, więc pewnie piszczało by mi non stop

 

To jeszcze do tego jakieś elektrody w fotelu i niewyłączalna funkcja rażenia prądem w przypadku nie stosowania się do wskazań komputera. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wykorzystujac to ze mam glos ;) zapytam jeszcze... (tez technicznie chociaz troche mniej) kupilem filtr kabinowy (w/g katalogu oczywiscie) chcialem go wymienic a nie moge znalezc gdzie on powinien byc... czy jest mozliwe ze jedne modele mialy a inne nie? Z tego samego rocznika... (wczesniej w Civicu tez mialem klime a filtra nie bylo...)

 

Na pewno w Twoim aucie filtra przeciwpyłkowego (kabinowego) nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coby odwiezyc... Moze jednak znajdzie sie ktos kto wie jak ugryzc ten temat...?

Generalnie mozna. Na Autokaciku pare osob podobne wynalazki montowalo do roznych marek i dzialaly jako tako. Sam uklad, to prosty mikrokontroler z osprzetem (zasilacz, uklady WE/WY, wyswietlacz LCD itd.) z prostym oprogramowaniem analizujacym dane z paru czujnikow auta (czujnik predkosci, sygnal sterowania wtryskiwaczy itd.). Co wiecej na Autokaciku ktos znalazl nawet ladnie obudowany i przystosowany do montazu we wnece DIN.

 

Ale jak to sie bedzie w Subaru sprawdzac, to nie wiem. Z tych wszystkich bajerow i tak przydaloby sie tylko spalanie chwilowe i srednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego http://www.scangauge.com/

Miedzy innymi pokazuje chwilowe, srednie z dnia, srednie z poprzedniego dnia, zrednie ze zbiornika. Po wprowadzeniu ceny paliwa liczy koszt kazdej podroży.

Co najwazniejsze, ma mozliwosc kalibracji dzieki czemu wskazania sa jeszcze dokladniejsze.

Pozatym czyta kody CEL i pokazuje wiele parametrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwazniejsze, ma mozliwosc kalibracji dzieki czemu wskazania sa jeszcze dokladniejsze.

No bez tego, to ja sobie nawet nie wyobrazam - w tych z autokacika tez to bylo. Tylko ta cena... 5 lat temu sam sprzet do wykonania czegos takiego miescil sie w cenie ponizej 50zl (jesli nie liczyc ceny programatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego http://www.scangauge.com/

 

Świetna sprawa, tym bardziej, że

1. podpina się pod OBDII,

2. wyświetla też w normalnych jednostkach :P,

 

Does the ScanGauge II support metric units?

 

Yes, the units of measure can be independently selected between Miles/Km, Gallons/Liters, Celcius/Fahrenheit, and PSI/KPA.

If you choose Km and Liters, fuel economy is reported as liters/100Km (LHK).

If you use Imperial Gallons when you do the calibration, fuel will then be adjusted to use Imperial Gallons.

 

To co, może jakieś zakupy forumowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...