Skocz do zawartości

Lodówki samochodowe


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Temat niezbyt obszerny, ale mam nadzieje, ze jako osobny topic bardziej zwroci uwage.

 

Planuje zakup lodowki, ktora mozna podlaczyc do gniazdka w aucie. Przy takich upalach jak teraz, to na pewno sie przyda w podrozy.

 

Wazne zeby faktycznie dobrze chlodzila, zeby dostep byl od gory - najlepiej nie ze zdejmowana, tylko otwierana pokrywa - zeby mozna bylo podlaczyc rowniez do zwyklego domowego gniazdka i zeby cena nie przekraczala 200 zl :mrgreen: Prawodpodobnie nie da sie tego wszystkiego polaczyc, ale jak ktos ma jakiekolwiek doswiadczenie z tego typu produktami, to bardzo prosze o wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś przynajmniej wcisnął "pomógł"

 

ja już sie skarzylem do modów zeby przywrocili opcje pomukow na forum glownym - ale nie, oni sie upieraja, ze na to zasluguje tylko forum geek'ów (czyt. techniczne) :lol:

 

a z tym avatarem to uwazaj, to ze moj niepozorny, to nic nie znaczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam jak nie ma "pomógl" to ci nie pomogę - a miałem taką fajną lodówkę... :twisted:

 

--------

 

żarty żartami - polecam tylko firmowe sprzety, mamy u nas na bazie wielu truckerów z lodówkami i wiemy jakie cuda sie z nimi i z samochodami dzieją. Jedna z tych tanich kiedyś prawie spowodowała pożar w ciężarówce. Dobrze, że kierowca wyniuchał smród...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia nie mam, ale w "motorze" nr 23 z 2/06 jest test chłodziarek samochodowych (6 modeli).

Nie chce mi się wszystkiego przepisywać, ale badano temp. po 30/60/90 i 120 minutach.

 

1 miejsce - Ezetil E15 (5,1/-0,5/-2,8/-4,8 st.C) 900 zł

2 - Waeco TC 14 (12,2/9,4/8,1/6,6) 580 zł

3 - Mobilcool (14,2/12,7/11,4/10,4) 182 zł - i ta chyba jest najrozsądniejszym wyborem z tego porównania. Reszta miała gorsze parametry

 

4 - Waeco CD-22 278 zł

5 - jakiś noname z miękkimi ściankami na stelażu 500 zł

6 - Sphera 149 zł

 

Gdybyś potrzebował więcej info z artykułu, mogę wklepać później. Skanera nie mam.

Jeżeli chodzi o wiarygodność takich testów, to kiedyś na podstawie podobnego kupiłem termos (potrzebny mi był dla dziecka). Kosztował niewiele, a świetnie trzyma temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godlik, dzieki :) Nie musisz wrzucac reszty - klasyfikacja koncowa i Twoj wniosek sa wystarczajace ;)

 

Raga, Tobie rowniez dzieki :)

 

Simon1, spammer :mrgreen:

 

 

oczywiscie jakby kto jeszcze mial cos ciekawego do powiedzenia, to bede wdzieczny za podzielenie sie wiedza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zeby mozna bylo podlaczyc rowniez do zwyklego domowego gniazdka ...

Kiedyś, parę lat temu, przed wakacyjnym wyjazdem kupiłem w makro jakiegoś "nonejma". Działał przyzwoicie, piwo było zawsze zimne. Na campingu zasilałem z gniazdka 220V przez dokupiony w tymże makro transformator/zasilacz 220 --> 12V. Nie pamiętam ceny, ale nie była zabójcza. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odgrzebałem stary temat, bo kiedy kupować lodówki jak nie ... w nadchodzącej zimie  ;) .

Szanowni - czy ktoś z Was użytkuje lub miał do czynienia z Waeco TropiCool TC 21FL ?

hh

http://pl.waeco.com/produkty/4179_3201.php

 

wae_tc-21fl-ac_p001.jpg

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam dokładnie taką lodówkę Waeco. Po 2 latach ( 2 urlopach i ok 5 tyg. użytkowania) i oczywiście juz po gwarancji, padła płytka Peltiera. Dość długo szukałem serwisu w Warszawie lub okolicach, który by ją naprawił. Znalazłem profesjonalny serwis w Łomiankach... i zapłaciłem za naprawę ok. 1/2 ceny całej lodówki :(.

Lodówka bardzo fajna - bardzo dobrze schładzająca i z opcją podgrzewania w zimie, ale drżę, że znów się popsuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to większość podróżnych lodówek jedynie schładza o pewna ilośc stopni, czyli dużo zależy od temperatury otoczenia. J mam od paru lat waeco (nie wiem jaki model ale bardziej podstawowy) i jestem w sumie zadowolony - żadnych awarii, łatwa w obsłudze, dwa kable (w tym dluuuuugi samochodowy). Ale nie mrozi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez całe lato używałem lodówkę z SELGROSA. Kupiłem taka dla pracowników na czas pracy na dachu i w dużym upale. Termometr pokazywał temperaturę o 20 stopni niższą niż na zewnątrz. Pracowała codziennie na okrągło przez dwa miesiące. W aucie mam trochę inną, ale ta z kolei ma już kilka lat i tego modelu nie prdukują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...