Skocz do zawartości

Skrzynia WRX - nieuczciwy sprzedawca


mizoo

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonilem do sprzedawcy, upewnilem sie 3 razy dokladnie mowiac jaki mam model WRX-a. Sprzedawca 3 razy potwierdzil, ze na pewno skrzynia bedzie pasowac do tego modelu. Kupilem, powiedzialem to samo mechanikom - sprzedawca mowil, ze jest ok, mozna zakladac.

 

jeżeli możesz to udowodnić - sprawa jest prosta: sprzedawca wcisnął ci kit* (żądaj zwrotu kasy),

jeżeli nie możesz tego udowodnić - pogódź się ze stratą...

 

 

*/ pod warunkiem że zwrot "będzie pasować" = "można zamontować i będzie działać poprawnie"

 

i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprzedawca dokladnie wie co sie stalo, o wszystkim byl informowany na bierzaco. Zarzeka sie jednak, ze to wina takze mechanikow, nie chce przyjac z powrotem skrzyni i oddac pieniedzy.

 

I sprzedawca ma rację,bo jest to w pewnym stopniu wina mechanika,który przed jej włożeniem powinien upewnić się czy oby na pewno będzie pasowała do wału i dyfra.Przede wszystkim jest to jednak Twoja wina i powinieneś mieć sam do siebie pretensje,że nie sprawdziłeś dokładnie czy jedno z drugim pasuje.

 

Zadzwonilem do sprzedawcy, upewnilem sie 3 razy dokladnie mowiac jaki mam model WRX-a. Sprzedawca 3 razy potwierdzil, ze na pewno skrzynia bedzie pasowac do tego modelu.

 

I tu też sprzedawca ma rację,bo skrzynia do Twojego auta pasowała.............tylko nie pasowała do niej wał z dyfrem :lol:

a to już jest inny temat i o niego zapewne nie pytałeś.

 

PS.Jeśli na Allegro ktoś wystawi felgi 5x100,ET 65,napisze,że rozstaw pasuje do GT'ka a Ty je założysz,po czym po 500 metrach szlag je trafi o zaciski hamulcowe to też będziesz miał pretensje do sprzedającego,że nie pasowały i żądał zwrotu kasy ?

Bez jaj :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E12, wiem że można...

 

Raczej trzeba przy takich sprawach.

 

[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 7:11 pm ]

PS.Jeśli na Allegro ktoś wystawi felgi 5x100,ET 65,napisze,że rozstaw pasuje do GT'ka a Ty je założysz,po czym po 500 metrach szlag je trafi o zaciski hamulcowe to też będziesz miał pretensje do sprzedającego,że nie pasowały i żądał zwrotu kasy ?

Bez jaj :smile:

 

No ok, ale przy skrzyni nie było napisane, że przełożenie przek gł to jest tyle i tyle, nawet nikt nie wspomniał o tym. Ale też nikt nie zapytał. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale przy skrzyni nie było napisane, że przełożenie przek gł to jest tyle i tyle, nawet nikt nie wspomniał o tym. Ale też nikt nie zapytał. :cool:

 

A pokaż mi taką skrzynię na allegro,przy której właściciel napisał jakie jest przełożenie :lol::mrgreen:

Pokaż mi nawet na Ebay :wink: Jak samemu się nie sprawdzi to nie ma co wierzyć sprzedającemu.

To jest kolejny przypadek czyt. ofiara niewiedzy a za brak wiedzy niestety trzeba zapłacić...

 

 

Tutaj mozna sprawdzic, ze przelozenia sa inne. Kolumna F.D. (Final Drive).

http://spda-online.ca/modules/tinyconte ... tc_28.html

 

Mądry polak po szkodzie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Jeśli na Allegro ktoś wystawi felgi 5x100,ET 65,napisze,że rozstaw pasuje do GT'ka a Ty je założysz,po czym po 500 metrach szlag je trafi o zaciski hamulcowe to też będziesz miał pretensje do sprzedającego,że nie pasowały i żądał zwrotu kasy ?

Bez jaj :smile:

 

To nieodpowiednia analogia. Jesli jednak ktos wystawilby takie felgi a Ty bys zadzwonil do sprzedawcy z pytaniem czy pasuja, on odpowiedzialby, ze na 100% beda dobre do Twojego samochodu, mozna zakladac i sie nie martwic, to wlasnie wtedy mialbys do niego pretensje i gdyby sie uszkodzily wskutek probnego przejazdu zarzadalbys od niego zwrotu pieniedzy oddajac mu felgi. Czyz nie?

 

Kto moze mi polecic jakichs magikow, ktorzy ogarna ta skrzynie i ewentualnie wyremontuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mizoo tez mialem male przejscia z tym konkretnym sprzedajacym ale chodzilo bardizej o braki w towarze - powiem Ci tyle, ze gosc nie wie co sprzedaje, ma nawrzucane czesci z jakiejs rozbiorki, najczesciej angliki i mowi wszystko ze pasuje

 

Pryznajmniej u mnie pomoglo bo doslal mi brakujace elementy zakupionej czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jednak ktos wystawilby takie felgi a Ty bys zadzwonil do sprzedawcy z pytaniem czy pasuja, on odpowiedzialby, ze na 100% beda dobre do Twojego samochodu, mozna zakladac i sie nie martwic, to wlasnie wtedy mialbys do niego pretensje i gdyby sie uszkodzily wskutek probnego przejazdu zarzadalbys od niego zwrotu pieniedzy oddajac mu felgi. Czyz nie?

 

Nie,ponieważ są sposoby na sprawdzenie ich czy będą pasowały bez jazdy próbnej.

Jeśli założę w ciemno,wsiądę do auta i przejadę to pretensje mogę mieć tylko do siebie,bo felgi w momencie sprzedaży były dobre.

 

To może lepszy przykład : gdy kupisz swojej kobiecie na urodziny biustonosz 75A (gdzie ona ma biust 75C),po czym nie spojrzy na rozmiar tylko go założy a on pęknie w szwach to pójdziesz do sklepu go zwrócić ponieważ był niedobry ?? :mrgreen::lol:

 

Kto moze mi polecic jakichs magikow, ktorzy ogarna ta skrzynie i ewentualnie wyremontuja?

 

Są w Warszawie tacy goście z fantazją,którzy mogą Ci pomóc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, Ty wciaz nie rozumiesz jednej wazniej kwestii. To sprzedawca mowi, ze bedzie pasowac, a klient nie wie czy mozna to sprawdzic przed kupnem czy nie. Wiec jak kupisz za maly biustonosz zonie bo sprzedawca powiedzial, gdy mu pokazales zdjecie, ze bedzie pasowac na 100%, a Ty o rozmiarach nie masz pojecia, sprzedawca o nich tez nie wspomina i ten biustonosz peknie w szwach to przeciez nie Twoja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, Ty wciaz nie rozumiesz jednej wazniej kwestii. To sprzedawca mowi, ze bedzie pasowac, a klient nie wie czy mozna to sprawdzic przed kupnem czy nie. Wiec jak kupisz za maly biustonosz zonie bo sprzedawca powiedzial gdy mu pokazales zdjecie, ze bedzie pasowac na 100% a Ty o rozmiarach nie masz pojecia, sprzedawca o nich tez nie wspomina, i ten biustonosz peknie w szwach to przeciez nie Twoja wina.

 

Zgadzam sie z Mizoo, jezeli sprzedawca zapewniał że bedzie pasować, tzn powinien wiedzec co sprzedaje i ponosić tego konsekwencje. Ja nieraz coś sprzedałem mimo że byłem prawie pewien że bedzie pasowac, okazało sie że nie pasuje z różnych względów, i zawsze zwracałem kase lub wymieniałem na inne.

Innna sprawą jest że , gdyby Mizoo przed zakupem zapyatał na forum o ta skrzynie, problemu by nie było :cool: , lub oddał samochod do kogoś kumatego.

Niestety na allegro jest wiele firm , które sprzedaja czesci do SUB , ale maja blade pojęcie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kolejny przypadek czyt. ofiara niewiedzy a za brak wiedzy niestety trzeba zapłacić...

waszka jest dokładnie tak, jak mówisz. Nie rozumiem tylko dlaczego ofiarą niewiedzy ma być kupujący? :shock: To właśnie sprzedający okazał się ignorantem w tej materii i to on powinien ponieść konsekwencje finansowe za brak wiedzy i wprowadzenie klienta w błąd. Takie są zwyczaje obowiązujące w handlu. Sprzedający MUSI posiadać podstawowe informacje o sprzedawanym towarze. I w tym kontekście śmiało powtórzę: za brak wiedzy trzeba płacić.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko dlaczego ofiarą niewiedzy ma być kupujący? :shock: To właśnie sprzedający okazał się ignorantem w tej materii i to on powinien ponieść konsekwencje finansowe za brak wiedzy i wprowadzenie klienta w błąd. Takie są zwyczaje obowiązujące w handlu. Sprzedający MUSI posiadać podstawowe informacje o sprzedawanym towarze. I w tym kontekście śmiało powtórzę: za brak wiedzy trzeba płacić.

 

Ok.Macie rację i nie ma co dyskutować.Pamiętajcie jednak,że my na forum znamy wersję mizoo.Nie wiadomo jaka jest wersja sprzedającego.Nie znam ani jednego ani drugiego,więc ciężko cokolwiek powiedzieć.Allegro to nie sklep i chyba kupujący o tym zapomniał.Carfit oddałbyś kasę za skrzynię,gdybyś miał taki przypadek ??

Moim zdaniem jest to błąd każdej ze stron ale największy kupującego i jego mechanika.

Kupujący napisał,że sprawdził czy oby ta skrzynia będzie pasować a okazało się,że to sprawdzenie polegało na zadaniu 3 razy tego samego pytania sprzedającemu "Czy będzie pasować".Każda skrzynia po to ma oznaczenie,żeby było wiadomo co do czego pasuje.Mechanik powinien to sprawdzić a nie włożyć co przywieźli do warsztatu i też wykazał się brakiem wiedzy w temacie.

 

Ja swojego zdania w tym temacie nie zmienię,bo jeśli kupuję od kogoś samochód i sprzedający mówi mi,że jest dobry a po przejechaniu 1000km okazuje się,że w silniku strzelił pasek rozrządu to nie biegnę do sprzedającego zwrócić samochód tylko pukam sie w czoło,że nie sprawdziłem paska zaraz po kupnie bo przez własną głupotę zarżnąłem silnik,który był dobry w momencie jego sprzedawania ale przez moją niewiedzę szlag go trafił.

Po rozebraniu skrzyni będzie wszystko jasne czyja to była wina.

 

 

Moja stara to: TY754VN2AA

Kupiona: TY754VBBAA

 

Tutaj mozna sprawdzic, ze przelozenia sa inne. Kolumna F.D. (Final Drive).

http://spda-online.ca/modules/tinyconte ... tc_28.html

 

Temat chyba powinien brzmieć : Skrzynia WRX - niedoinformowany kupujący.

Kupiłeś złą skrzynię i nie powinieneś jej zakładać.

Czy to jest wina nieuczciwego sprzedawcy ?

Wystarczyło spytać sprzedającego o numer skrzyni i nie było by tematu.........

 

PS.Ja gdy szukałem dla siebie skrzyni,to pierwsze pytanie jakie padło w rozmowie to o numer skrzyni,bo od tego się zaczyna zabawa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w mailu masz potwierdzenie ,ze skrzynia bedzie pasowała do Twojego auta

to moim zdaniem zostałeś oszukany .

Nie bede pisał ,ze powinieneś sam sprawdzic czy jest to odpowiednia skrzynia ,

bo to w zaden sposob nie pomoze w twojej sytuacji.

Skontaktuj sie z http://www.federacja-konsumentow.org.pl

Mam nadzieje , ze zaproponuja Ci jakies wyjscie z tej sytuacji.

Sprobuj powalczyc , to przeciez Twoje wydane pieniadze.

Tak jak wszyscy mysla ,ze jak tanie linie odwołaja lot to się pasażerowi nic nie nalezy

bo to przeciez tanie linie i moga Ci oddac za bilet co najwyzej .

A guzik prawda bo sie nalezy 250EUR odszkodowania za taki numer , wlasnie wygralem taka sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w Warszawie tacy goście z fantazją,którzy mogą Ci pomóc :wink:

 

Waszka - za Twój fantazyjny podpis i reklamę dostajesz dwa paski, bo taka jest taryfa. Jak widzę, masz już jeden, dlatego oznacza to urlop. Jeśli jednak zmienisz podpis i usuniesz odniesienia do "fantazyjnej mocy", jeden pasek zostanie zawieszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, Ty wciaz nie rozumiesz jednej wazniej kwestii. To sprzedawca mowi, ze bedzie pasowac, a klient nie wie czy mozna to sprawdzic przed kupnem czy nie. Wiec jak kupisz za maly biustonosz zonie bo sprzedawca powiedzial gdy mu pokazales zdjecie, ze bedzie pasowac na 100% a Ty o rozmiarach nie masz pojecia, sprzedawca o nich tez nie wspomina, i ten biustonosz peknie w szwach to przeciez nie Twoja wina.

 

Zgadzam sie z Mizoo, jezeli sprzedawca zapewniał że bedzie pasować, tzn powinien wiedzec co sprzedaje i ponosić tego konsekwencje. Ja nieraz coś sprzedałem mimo że byłem prawie pewien że bedzie pasowac, okazało sie że nie pasuje z różnych względów, i zawsze zwracałem kase lub wymieniałem na inne.

Innna sprawą jest że , gdyby Mizoo przed zakupem zapyatał na forum o ta skrzynie, problemu by nie było :cool: , lub oddał samochod do kogoś kumatego.

Niestety na allegro jest wiele firm , które sprzedaja czesci do SUB , ale maja blade pojęcie :cry:

carfit

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, Ty wciaz nie rozumiesz jednej wazniej kwestii. To sprzedawca mowi, ze bedzie pasowac, a klient nie wie czy mozna to sprawdzic przed kupnem czy nie. Wiec jak kupisz za maly biustonosz zonie bo sprzedawca powiedzial, gdy mu pokazales zdjecie, ze bedzie pasowac na 100%, a Ty o rozmiarach nie masz pojecia, sprzedawca o nich tez nie wspomina i ten biustonosz peknie w szwach to przeciez nie Twoja wina.

 

 

Waszka generalnie jest filozofem i jak czytam czasami jego posty to mnie krew zalewa... Pozjadal wszystkie rozumy i jest najmadrzejszy na Swiecie... Bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, Ty wciaz nie rozumiesz jednej wazniej kwestii. To sprzedawca mowi, ze bedzie pasowac, a klient nie wie czy mozna to sprawdzic przed kupnem czy nie. Wiec jak kupisz za maly biustonosz zonie bo sprzedawca powiedzial, gdy mu pokazales zdjecie, ze bedzie pasowac na 100%, a Ty o rozmiarach nie masz pojecia, sprzedawca o nich tez nie wspomina i ten biustonosz peknie w szwach to przeciez nie Twoja wina.

 

Jakbyś dostał na ślubie obrączkę o 4 mm za małą też byś ją założył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znow pachnie paranoja...

 

Pachnie regulaminem :twisted:.

 

Przemeq, uważasz, że ze zdania "Są w Warszawie tacy goście z fantazją,którzy mogą Ci pomóc :wink: " jakiś "świeżak" jest w stanie wywnioskować gdzie tak naprawdę powinien się udać?

 

No i właśnie dlatego, jest to niepotrzebne :twisted:: świeżak i tak się nie zorientuje, a więc będzie to dla niego zdanie bez sensu, "stary forumowicz" i tak będzie wiedział, że chodzi o reklamę firmy serwisującej/dłubiącej subaraki...

 

[EDIT] Przy okazji informacja: Waszka zmienił podpis, zlikwidowałem jeden pasek, może pisać. Sprawa była tak dla niego, jak i dla mnie ewidentna i spokojnie, w przyjacielskiej atmosferze załatwiliśmy sprawę. I po co tu drzeć szaty i mówić o paranojach i zamordyzmie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...