Skocz do zawartości

Uważajcie na te stacje benzynowe.


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Orlen w Rzeszowie - po paru km od zatankowania Focusa pojawila sie kontrolka podgrzewania swiec i check engine. Generalnie nie tankuje na: prywaciarskich stacjach, na przeobrazonych (np. z CPN czy petrochemii robi sie orlen - tylko ze nikt prawdopodobnie nie zmienia zbiornikow a po 10 czy 15 latach rozne rzeczy mozna w nich znalesc... wiem bo pracowalem :smile:. Jezeli chodzi o diesla najbardziej ufam Statoil - tankuje SupraDiesla a z benzyna moim faworytem jest Shell i nigdy nie mialem problemow na tych stacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na filtrze paliwa osiadły "syfy" z baku

No tóż o tym mowa, żeby unikać takich stacji, na których ten syf do baku się dostaje, chyba że ktoś celowo do baku syfu sobie dosypuje :roll:

W mojej okolicy są zasadniczo dwie takie stacje o których głośno, że syfiate paliwo: Krab na trasie Wodzisław-Rybnik i mała stacja w Gorzycach. Wg mnie to, że auta nie chcą jechać i filtry się duuużo wcześniej zapychają to w znacznej mierze wina stacji. Poprostu co parę lat powinno się wymieniać zbiorniki i tyle. Bo niema bata, jak przez nie przepompują kilkaset tys. litrów, to na dnie nazbiera się tyle syfu że głowa boli. Niby istnieje coś takiego jak czyszczenie zbiorników, ale wydaje mi się że to taki pic na wodę-fotomontaż, bo nigdy w 100% nie usuniesz całego syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o diesla najbardziej ufam Statoil - tankuje SupraDiesla a z benzyna moim faworytem jest Shell i nigdy nie mialem problemow na tych stacjach...

 

O widzę,że się nasz na paliwach. Jak mam ochotę zjeść dobry serek na sniadanie to jem ten z Sokółki. Sokółka to ta miejscowość 40 km od Białegostoku.

 

Ale widzę,że fachura z Ciebie bo pracowałeś na stacji paliw. Kojarzysz może czym różni się SupraDiesel ze Statoilu od Ekodiesla czy vervy z Orlenu. A może wiesz czym się różni od ultimate BP ?

 

No dobra to łatwiejsze pytanie. Gdzie Statoil ma rafinerię i skąd Ci przywozi takiego super dieselka ? Możesz sobie pomóc internetem jak w pracy nie rozmawialiście o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja no-name w Maciejowicach przy route 801. Swego czasu zalałem tam dwa razy 95 (czas przejściowej biedy to był :( ). Wątpię, czy zaoszczędziłem na ten nowy filtr paliwa.

 

Co do zalewania ponad pojemność zbiornika, to jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy, że obok dystrybutora jest trochę spadku w odpowiednią stronę.

Z ciekawostek, u naszych południowych sąsiadów zdarzają się takie przygraniczne stacje, na których zamontowano takie specjalne podesty. Wjeżdża się na to podnosząc jedną stronę auta o jakieś 20-30 cm i wlewa się 15-25l (zależy od zbiornika i kąta nachylenia) ponad to, co producent przewiduje.

Tak więc, zanim się zacznie naskakiwać na dystrybutor, lepiej się z poziomicą pobawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz dawno było ale może warto dpisać

 

 

Stacja to (kiedyś 123cośtam cośtam real - teraz przejął to statoil) STACJA NA URSYNOWIE PRZY MARKECIE GEANT) - mniej w baku niż pokazuje dystrybutor i do tego dziwne dławienie GT'eka przy wkręcaniu na obroty.

 

Tankowane było jak zawsze - 98

 

Tankuję tam od wielkiego dzwonu, ale nigdy nie zauważyłem, żeby coś było nie tak po tym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz dawno było ale może warto dpisać

 

 

Stacja to (kiedyś 123cośtam cośtam real - teraz przejął to statoil) STACJA NA URSYNOWIE PRZY MARKECIE GEANT) - mniej w baku niż pokazuje dystrybutor i do tego dziwne dławienie GT'eka przy wkręcaniu na obroty.

 

Tankowane było jak zawsze - 98

 

Tankuję tam od wielkiego dzwonu, ale nigdy nie zauważyłem, żeby coś było nie tak po tym paliwie.

 

potwierdzam.

Poprzednio z wlaścicielem REAl wsio bylo ok. Czesto tam tankowałem ..potem przestałem..niedolewa i z rury beka :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz dawno było ale może warto dpisać

 

 

Stacja to (kiedyś 123cośtam cośtam real - teraz przejął to statoil) STACJA NA URSYNOWIE PRZY MARKECIE GEANT) - mniej w baku niż pokazuje dystrybutor i do tego dziwne dławienie GT'eka przy wkręcaniu na obroty.

 

Tankowane było jak zawsze - 98

 

Tankuję tam od wielkiego dzwonu, ale nigdy nie zauważyłem, żeby coś było nie tak po tym paliwie.

 

potwierdzam.

Poprzednio z wlaścicielem REAl wsio bylo ok. Czesto tam tankowałem ..potem przestałem..niedolewa i z rury beka :!:

Bałbym sie tam zatankować. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz dawno było ale może warto dpisać

 

 

Stacja to (kiedyś 123cośtam cośtam real - teraz przejął to statoil) STACJA NA URSYNOWIE PRZY MARKECIE GEANT) - mniej w baku niż pokazuje dystrybutor i do tego dziwne dławienie GT'eka przy wkręcaniu na obroty.

 

Tankowane było jak zawsze - 98

 

Tankuję tam od wielkiego dzwonu, ale nigdy nie zauważyłem, żeby coś było nie tak po tym paliwie.

 

potwierdzam.

Poprzednio z wlaścicielem REAl wsio bylo ok. Czesto tam tankowałem ..potem przestałem..niedolewa i z rury beka :!:

Bałbym sie tam zatankować. :shock:

 

Ty generalnie peniak jesteś :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post trochę odwrotny niż założenie tematu, ale nie chce mi się tylko po to nowego tematu zakładać.

 

Mianowicie, na shellu w Piasecznie jest awaria i nie pompuje zwykłej 95. Z tego powodu, shell sprzedaje 95 Vpower w cenie zwykłej czyli jedyne 4.13 zł :]

Tankujcie póki możecie, bo jutro ma podobno serwis przyjechać.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post trochę odwrotny niż założenie tematu, ale nie chce mi się tylko po to nowego tematu zakładać.

 

Mianowicie, na shellu w Piasecznie jest awaria i nie pompuje zwykłej 95. Z tego powodu, shell sprzedaje 95 Vpower w cenie zwykłej czyli jedyne 4.13 zł :]

Tankujcie póki możecie, bo jutro ma podobno serwis przyjechać.... :cry:

 

Trzeba było wcześniej to napisać ;)

Ja dziś wciągnałem Pb98 na Lukoilu po 4.21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś doświadczenia z przeobrażonym Jetem w Lukoila - konkretnie chodzi mi o tego na Puławskiej w Wawie. Tak sobie pomysłałem, że może teraz na niej zatankuje. Ale nie chciałbym się naciąć.

 

Spalanie większe o 3/100 w mieście w turboklekocie po ich dieslu - standart 7/100 na ostatnim baku 9.7/100 - powrót do BP i spalanie znów w normie. Lukoil na Radzymińskiej.

Podobnie kiedyś się zdarzyło na Połczyńskiej.

 

Co do baku - w kilku instrukcjach aut czytałem że w rurze między wlewem a zbiornikiem może być 2-3 litry. Poza tym bak nie jest tankowany do pełna z tego co sie orientuję - część pozostaje pusta - kwestia bezpieczeństwa - rozszerzalnośc pod wpływem temperatury i takie tam. Więc jeśli odpowietrzacz się sypnął, przestawił czy co tam chciał to można wlac więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie bardzo wiem o co chodzi, ale znajomy mi kiedyś powiedział, że Statoil jest jedyną siecią w kraju, która leje swoje paliwa, a cała reszta przechodzi przez Orlen i Lotos. Prawda li to?

 

Nie prawda. Statoil bierze z Orlenu jak i Lotosu.

 

Krótko pisząc Orlen dostarcza - głownie Statoil, BP, Shella, Neste.

Lotos - głównie BP, Lukoil, Statoil, Shella.

 

Prawda to jest taka, że stacje najczęściej leją paliwa z rafinerii które są najbliżej. Koszty...

 

Nie do końca to prawda. Po prostu konkretny właściciel stacji ma często umowy z kilkoma dostawcami i po prostu zaopatrują się danego dnia tam gdzie ma lepszą cenę. Prosta logika. Są dni kiedy np. Lotos taniej sprzedaje, a czasem Orlen.

Nie zawsze tam gdzie właściciel stacji ma bliżej tam jest taniej.

 

tzd mam rację :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to jest taka, że stacje najczęściej leją paliwa z rafinerii które są najbliżej. Koszty...

 

Nie do końca to prawda. Po prostu konkretny właściciel stacji ma często umowy z kilkoma dostawcami i po prostu zaopatrują się danego dnia tam gdzie ma lepszą cenę. Prosta logika. Są dni kiedy np. Lotos taniej sprzedaje, a czasem Orlen.

Nie zawsze tam gdzie właściciel stacji ma bliżej tam jest taniej.

 

tzd mam rację :?:

No albo właśnie tak, ale to już raczej kwestia logiki...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co udało mi się kiedyś zaobserwować, to cysternę Orlenu na Shellu, cysternę Statoila na Statoilu i cysternę BP na BP, ale z tego co piszecie, to niczego nie musi oznaczać, bo co w cysternie siedzi to chyba nawet sam kierowca nie wie... :mrgreen:

W każdym bądź razie pewien mój znajomy twierdził (a ręczył głową :P ), że shellowski V-power to nic innego jak orlenowska Verva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co udało mi się kiedyś zaobserwować, to cysternę Orlenu na Shellu, cysternę Statoila na Statoilu i cysternę BP na BP, ale z tego co piszecie, to niczego nie musi oznaczać, bo co w cysternie siedzi to chyba nawet sam kierowca nie wie... :mrgreen:

W każdym bądź razie pewien mój znajomy twierdził (a ręczył głową :P ), że shellowski V-power to nic innego jak orlenowska Verva...

 

spojrz tutaj :arrow:

viewtopic.php?p=981353#p981353 + 2 kolejne posty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...