Skocz do zawartości

Czy tak ma być?


Navyman

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

Kilka dni temu zakupiłem Subaru Legacy 2.0, M/T, model 2008r.

Czy brak osłony (kratki itp) w dolnym wlocie powietrza zderzaka przedniego jest urokim tego samochodu, czy jednak jakas osłona powinna byc tam zamocowana. Moje podejrzenia umacnia fakt iz w zderzaku od wewnetrznej strony znajduja sie otwory, w ktorych moglaby wspomniana oslona zostac zamontowana. W obecnej sytuacji chlodnica narazona jest na uszkodzenia od wpadajacych na nia kamieni.

Do postu załaczam zdjecie.

Prosze o komentarz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie troche uspokoiłem. Chociaz ze wzglwedow estetycznych i ochrony chlodnicy przydalaby sie jakas oslonka.

Tak poza tym, te moje Subaru okazuje sie calkiem fajnym autkiem. Załuje teraz, ze nie dolozylem troche do wiekszego silnika, np. 2.5l - 170kM. Spalanie prawie to samo, ale jazda z pewnoscia bardziej dynamiczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje porzednie auto to BMW E39 523i z 2.5 litrowym silnikiem o mocy 170kM. Inny silnik w tym aucie to 2.8l o mocy 198kM. spalanie bardzo podobne, ale roznica tych 20kM niby mala, ale wyczuwalna. wice podobnie byloby rowniez tutaj w subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Moje podejrzenia umacnia fakt iz w zderzaku od wewnetrznej strony znajduja sie otwory, w ktorych moglaby wspomniana oslona zostac zamontowana. W obecnej sytuacji chlodnica narazona jest na uszkodzenia od wpadajacych na nia kamieni (...)

niestety tak juz jest... tam, gdzie moglaby (musialaby? :roll: ) byc jakas oslona (np. chlodnicy czy IC) w Subaru tradycyjnie jest... pusto :neutral:

pewnie oszczedzaja dodatkowe gramy :mrgreen:

 

skutkiem tego jest to, ze uzytkownicy sa zmuszeni zakladac jakies siatex'y (patrz. casus herrkama z IC w STI MY'08 :razz: )

 

BMW E39 523i z 2.5 litrowym silnikiem
Jakto ??? :shock:

to taki tradycyjny BuMuWoski trick :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przypominam ze jest to czesc forum z pytaniami do Dzialu Technicznego. Jesli nie ma konkretnych technicznych pytan dotyczacych tematu watku - prosba o kontynuowanie dyskusji w innym miejscu.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, ja wciaz czekam na konkretna odpowiedz przedstawiciela Działu Technicznego SIP.
Widziałem test Legacy diesel w jakimś czasopiśmie i mi się przypomniał Twój post. Sprawdziłem i w nim też nie było żadnej osłony, więc myślę że przedstawiciel SIP jedynie Ci to potwierdzi.

 

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Załuje teraz, ze nie dolozylem troche do wiekszego silnika, np. 2.5l - 170kM. Spalanie prawie to samo, ale jazda z pewnoscia bardziej dynamiczna

 

Ja mam Legacy '07 z silnikiem 2.0 165 km - to też nie jest demon szybkości, delikatnie mówiąc ;-) W Polsce na auta z silnikami powyżej 2.0 obowiązuje dużo wyższa akcyza. W praktyce zapłaciłbyś sporo więcej za niewielką, praktycznie niezauważalną zmianę.

 

H6 to już inna bajka :) Ja żałuję, że nie dołożyłem do tego właśnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

prosba o ograniczenie wypowiedzi w dziale z pytaniami do Dzialu Technicznego do tych zwiazanych scisle z tematem przewodnim. Jesli sprawa dotyczy oslony wlotu powietrza, to dalsza rozmowe o silnikach prosze kontynuowac juz w innym miejscu.

pozdr.

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wykrakałem problemy.

Wczoraj moje subaru swoimi duzymi nieosłonietymi wlotami powietrza połknęło małego ptaszka, ktory w kontakcie z chłodnica wyzionął ducha. Miałem szczescie, że był to mały okaz, gdyz w przeciwnym wypadku chłodnica mogłaby tego nie przetwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wykrakałem problemy.

Wczoraj moje subaru swoimi duzymi nieosłonietymi wlotami powietrza połknęło małego ptaszka, ktory w kontakcie z chłodnica wyzionął ducha. Miałem szczescie, że był to mały okaz, gdyz w przeciwnym wypadku chłodnica mogłaby tego nie przetwac.

 

 

Jak widać.. czasem dobrze mieć małego ptaszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Głupia oszczędność i nic więcej bo w ub. roku trafiłem bażanta w Norwegii halogenem to wyrwało mi siatkę osłonową i przestawił się zderzak

 

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 9:47 pm ]

Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...