Skocz do zawartości

Gwarancja na samochód zakupiony poza UE.


Navyman

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem nowego Subaru Legacy 2.0R sedan, M/T, model 2008r. Auto zostało zakupione przeze mnie w Jordanii u autoryzowanego przedstawiciela Subaru: "AL-HAJJAWI TRADE and AUTO SERVICE GROUP CO Ltd".

Samochód zastał wyprodukowany w specyfikacji europejskiej, co potwierdziła już analiza VIN, którego z wiadomych powodów teraz nie podaję.

Wraz z samochodem otrzymałem wszystkie potrzebne instrukcje oraz książkę serwisową. Przegląd przedsprzedazny (PDI) został również dokonany przez ASO w Jordanii, a informacja o jego przeprowadzeniu umieszczona w książce serwisowej.

 

Moje pytanie dotyczy honorowania praw do gwarancji na w/w samochód przez SIP.

 

Kiedy przed zakupem auta kontaktowałem się z pracownikiem SIP, potwierdził on, iz nie będzie z tym problemu o ile dopełnie w/w warunków dotyczących: europejskiej specyfikacji samochodu, posiadania ksiązki serwisowej i przeprowadzeniu przegladu przedsprzedaznego (PDI).

Pewne moje obawy budzi jednak lektura kilku postów zamieszczonych na tym formu, a dotyczaca gwarancji.

Zwracam się wiec z prosba o odpowiedz na moje pytanie dotyczace honorowania moich praw do gwarancji przez SIP na samochód zakupiony w Jordanii.

 

Z powazaniem Przemysław F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navyman, Nie chcę Ci zburzyć koncepcji, ale proszę Cię możesz sprawdzić w jaki sposób Twoje auto wyświetla średnie spalanie ? czy jest to km/l czy l/100km ?

 

Bo jeżeli masz to pierwsze to masz samochód tej samej specyfikacji co ja.... Czyli nieokreślonej... :/

 

Masz przeciwmgłowe z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja została potwierdzona przez przedstawiciela SIP na podstawie numeru VIN mojego auta. Poza tym, kazdy samochod musi miec jakas specyfikacje czy to europejska, amerykanska, blisko wschodnia itp.

Co do wyswietlania sredniego spalania, to OBC wskazuje tak jak powinno byc czyli: litry na 100km, bo to logiczne. w przeciwnym wypadku wzbudziloby to moje podejrzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegos kolega nie zauważył. Wspominalem, juz o tym, ze nie kupilem auta pierwszego lepszego, lecz specjalnie dla mnie, na moje zyczenie sprowadzono auto w specyfikacji europejskiej. Musiałem na nie poczekac jakies 3 miesiace.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Istotnie DT udzielił takiej informacji na podstawie nr. podwozia (specyfikacja UE).

Mnie trudno jest zająć stanowisko, gdyż z konkretnie takim tematem spotykam się po raz pierwszy. W związku z powyższym zleciłem sprawdzenie w FHI, jakie jest stanowisko producenta w tej sprawie.

Jeżeli producent wypowie się nagatywnie, będziemy musieli nawiazać kontakt z Subaru w Jordanii...

 

Zobaczymy, jak temat się rozwinie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...