Skocz do zawartości

Dziwne tylne szyby Forestera ???


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Forestera MY '07, auto nowe, jeżdze nim od lutego tego roku. Kilka dni temu zdecydowałem się na przyciemnienie szyb (z wyjątkiem przednich bocznych).Przyciemnieniem zajęło sie ASO SUBARU. Jak próbowałem otworzyć tylne szyby boczne (elektryczne) to zaobserwowałem takie zjawisko, ma ono miejsce zarówno po lewej jak i po prawej stronie (symetrycznie). Podczas spuszczania szyby górna krawędź zjeżdza równiutko utrzymując poziom i w połowie okna się blokuje przechylając sie ku przodowi auta. Wygląda to co najmniej dziwnie i jest irytujące. Nie przypominam sobie aby takie zjawisko występowało wczesniej. Jeśli ktoś z Was ma auto w takim roczniku modelowym to prosze napisać czy da sie otworzyć szyby do końca.

 

Juz myślem, ze to moze byc jakieś zabezpieczenie dla dzieci z tyłu ale niemozliwe zeby tylko mozna otworzyć okno tylko do połowy i to jeszcze pod UKOSEM !!! Panowie w serwisie najwyraźniej coś pokręcili. Tak chyba nie powinno być, prawda ? Daje sobie głowę uciąć, że aż tak na pewno nie było ... i jescze po skosie :???:

 

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian,

ale ze jak ? To znaczy, ze to normalne ? :shock: Spotkałeś się juz z takim czymś w tym roczniku modelowym ??? Wiesz, jeszcze zrozumiem , ze tak kilka centymetów się nie otworzy do końca (dzieci itp.) no ale pół szyby ??? Hmmm..... coś nie daje mi to nadal spokoju. Jak ktoś z podobnym autem mi to potwierdzi to uwierze :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje sobie głowę uciąć, że aż tak na pewno nie było ... i jescze po skosie

Nie ryzykuj głową Machoń, oj nie ryzykuj :lol:

 

wszystko OK

TTTM

 

Potwierdzam :!: TTTM. W moim nie były szyby oklejane, a to zjawisko zaobserwowałem od początku.

 

P.S. Nie przeszkadzało mi to nigdy, a od czasu jak kiedys usłyszałem od wystraszonego kolegi siedzacego z tyłu: "o q...wa, chyba Ci coś tu popsułem, bo ta szyba tak krzywo (!) sie zatrzymała", - to nawet mi się to podoba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a nie uwazacie ze tak jak pisalem - konstrukcja drzwi wymusza takie otwarcie - szyba sie po prostu nie miesci w pelni opuszczona do wneki drzwi ze wzgledu na wyciecie na nadkole - w autach z szerszymi tylnymi drzwiami - szyby otwieraja sie prawie do samego dolu - vide np. SUPERB, PASSAT, LEGACY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla ma racje to nakola wymuszaja takie otwarcie - szyb anie ma sie gdzie schować, mam tak w moim Forku i miałem tak winnych autach gdzie drzwi nie byly dostatecznie długie aby cała szeroksć szyby mieściła sie przed wycięciem nadkola.

 

ale czekam na foty tego jedynaka co mówi że chowa mu sie cała szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi chciałem robić grande w ASO :mrgreen: skoro tyle osób mi piszę, że wszystko ok to pewnie tak jest, no ale z drugiej strony dlaczego ma tak być, skoro jest blokada szyb i kierowca ma nad tym kontrole... więc zabezpieczenie przed dziecmi raczej odpada ... Jedyne logiczne wytłumaczenie to tak jak piszecie, ze są głeboko wyciete drzwi przez nadkola ale ja to jeszcze sprawdze :wink: ... i jeszcze ten skos ???? Tego to juz nie kumam nic a nic.... sądziłem ze prowadnice pogieli abo silniczek popsuli ... Tak na marginesie to bardzo irytujące, że nie mozna sobie okna spuścić całego :cry: a moze ktoś tak własnie lubi jeździc ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzająca sprawa jak ktoś z reguły jeździ z tyłu ( :( ), na początku też myślałem, że to kwestia zabezpieczenia dla dzieci (w Focusie też tak mieliśmy), ale po przyjrzeniu się drzwiom stwierdziłem, że nie ma szans żeby ta szyba się tam schowała cała ... Lipa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...