Skocz do zawartości

Gwarancja europejska - Dyrekcja SIP się myli?


Wulfhere

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo,

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Na pewno kolejna opinia prawna nie zaszkodzi, a może pomoże. Tak z własnego doświadczenia, niech prawnik wystwi "Opinię prawną" ze wszytskimi jej konsekwencjami dla niego (odpowiedzialność wobec podmiotów się nią posługujących, a więc SIP) a nie opinię na temat x. Takie postawienie sprawy przy rozmowie z prawnikiem wpływa na ton wypowiedzi :)

 

Cała kwestia związana jest dodatkowo z pytaniem, czy gwarancję Subaru wydają w swoim imieniu poszczególne spółki Subaru - oficjalni importerzy utworzone przez Subaru jak rozumiem w ramach sieci sprzedaży, czy też jest ona wydawana jedynie przez te spółki działające w imieniu producenta samochodów. Proszę o odpowiedź.

 

Z poważaniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie dziwi cała ta sytuacja, gdyż nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi tak bądź nie. A po drugie jeśli jest to jakiś problem z odzyskaniem pieniędzy przez SIP, nie lepiej wprowadzić coś na wzór ubezpieczenia od takiej sytuacji??? Nie wiem może się mylę, ale na pewno ja osobiście wolałbym zapłacić za takie ubezpieczenie bądź inaczej przegląd potwierdzający stan faktyczny samochodu - czyli czy spełnia warunki gwarancji i po kłopocie (coś na wzór badania technicznego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrudnienia w dopuszczeniu do ruchu aut starszych niz np. 5 lat ( importowanych )

I to mialoby mnie zachecic do kupna powiedzmy nowego Forestera za powiedzmy 25k EUR, podczas gdy w portfelu mam powiedzmy 10k EUR?

 

Utrudnienia. :roll: ..to mógłby byc np. szczególnie dokładny :idea: przegląd np. 6 letniego Subaru w jakimś ASO Subaru a Audi w jakimś ASO Audi....itd...oczywiście dla dobra użytkownika , który zainwestował...powiedzmy 10 tyś EUR i chce być pewny , ze bedzie jezdził bezpiecznie.... :cool: :mrgreen:

 

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrudnienia w dopuszczeniu do ruchu aut starszych niz np. 5 lat ( importowanych )

I to mialoby mnie zachecic do kupna powiedzmy nowego Forestera za powiedzmy 25k EUR, podczas gdy w portfelu mam powiedzmy 10k EUR?

 

Utrudnienia. :roll: ..to mógłby byc np. szczególnie dokładny :idea: przegląd np. 6 letniego Subaru w jakimś ASO Subaru a Audi w jakimś ASO Audi....itd...oczywiście dla dobra użytkownika , który zainwestował...powiedzmy 10 tyś EUR i chce być pewny , ze bedzie jezdził bezpiecznie.... :cool: :mrgreen:

 

AK

Biorac pod uwage, ze wbrew interesom ASO jest import aut uzywanych, to wolalbym gdzie indziej zrobic taki przeglad :P Chociazby nawet w "stacjach certyfikujacych PZMot" (fajna nazwe wymyslilem?) :roll:

 

Oprocz oczywistego konfliktu interesow mam jakis taki wstret do reglamentowania i monopolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrudnienia w dopuszczeniu do ruchu aut starszych niz np. 5 lat ( importowanych )

I to mialoby mnie zachecic do kupna powiedzmy nowego Forestera za powiedzmy 25k EUR, podczas gdy w portfelu mam powiedzmy 10k EUR?

 

Utrudnienia. :roll: ..to mógłby byc np. szczególnie dokładny :idea: przegląd np. 6 letniego Subaru w jakimś ASO Subaru a Audi w jakimś ASO Audi....itd...oczywiście dla dobra użytkownika , który zainwestował...powiedzmy 10 tyś EUR i chce być pewny , ze bedzie jezdził bezpiecznie.... :cool: :mrgreen:

 

AK

Biorac pod uwage, ze wbrew interesom ASO jest import aut uzywanych, to wolalbym gdzie indziej zrobic taki przeglad :P Chociazby nawet w "stacjach certyfikujacych PZMot" (fajna nazwe wymyslilem?) :roll:

 

Oprocz oczywistego konfliktu interesow mam jakis taki wstret do reglamentowania i monopolow.

Mnie można jako ostatniego podejrzewać o ślepe uwielbienie dla SIP-u, ale...z postu wynika, że masz również wstręt do taktu i kultury osobistej. Nie masz prawa podejrzewać, że każdy pracownik SIP to potencjalny oszust i bandzior!!! Sprzeciwiam się takiemu traktowaniu SIP-u!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz oczywistego konfliktu interesow mam jakis taki wstret do reglamentowania i monopolow.

Ci co maja "jakis taki wstręt" :roll: czesto zbyt powaznie traktuja żartobliwe wypowiedzi........ :mrgreen:

 

stacjach certyfikujacych PZMot"

To juz niech zostanie tak jak jest...chociaz koszta dopuszczenia do ruchu znane........ :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie można jako ostatniego podejrzewać o ślepe uwielbienie dla SIP-u, ale...z postu wynika, że masz również wstręt do taktu i kultury osobistej. Nie masz prawa podejrzewać, że każdy pracownik SIP to potencjalny oszust i bandzior!!! Sprzeciwiam się takiemu traktowaniu SIP-u!!!

Ja pracownikow SIPu za oszustow i bandziorow nie mam - takie wnioski nasuwaja setki, a nawet tysiace lat doswiadczen roznych systemow ekonomicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie stanowisko zajmują inne koncerny obecne w polsce?

W MItsubishi każdy przypadek traktowany jest oddzielnie ale w 90% przypadków kończy się na rozliczeniu faktury z ASO ze sprzedawcą samochodu na podstawie PNG (Protokół Naprawy Gwarancyjnej). To trwa wieki ale PNG wystawione przez ASO jest niepodważalne i sprzedawca MUSI zapłacić za naprawę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Cała kwestia związana jest dodatkowo z pytaniem, czy gwarancję Subaru wydają w swoim imieniu poszczególne spółki Subaru - oficjalni importerzy utworzone przez Subaru jak rozumiem w ramach sieci sprzedaży, czy też jest ona wydawana jedynie przez te spółki działające w imieniu producenta samochodów.

 

Pełną odpowiedzialność za produkt ponosi importer.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...