Skocz do zawartości

10 mm szersze opony z tyłu w WRX - można?


lyssy23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy można załozyć do wrx opony na przód 215/45/17 a na tylną oś 225/45/17 ?? Czy te 10 mm różnicy może coś nabroic?? Opony to ten sam model, tylko jedyna różnica to szerokość.

Z tego co wyszukałem we wcześniejszych postach to raczej nie poleca się dwóch różnych modeli opon na tył i przód (rozmiar identyczny) - potwierdzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze nic sie nie stanie,wiele aut seryjnie jest zaopatrywanych w rozne szerokosci opon,przykaladem moze byc chociazby porsche czy niektore ogzemplarze bmw.pewnie jest jeszce wiele marek(tylnonapedowych)ktore oferuja seryjnie swoim klientom tego typu ogumienie.generalnie ma to sens tylko wtedy kiedy auto jest oska i tego rodzaju zabieg ma za zadanie zwiekszyc przyczepnosc osi napedowej.w wrxie nie wiem czy jest jakis glebszy sens montowac tego rodzaju gumy,no chyba ze dla lansu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz nic z tego nie wiem, tzn ze opona 215/45/17 ma mniejszą średnicę (nie szerokość) od 225/45/17 ??? Przeciez teoretycznie profil jest ten sam czyli średnica też powinna być taka sama, dodam że konkretnie chodzi mi o opony Federal SS 595

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX to wytrzyma

WRX wytrzyma, ale jego wiskoza z pewnością nie

 

Generalnie - nie mozna tak zrobic i tyle.

 

toja - chyba nie bardzo trybisz o co chodzi

 

a moze wyjasnisz mi o co chodzi jesli ty trybisz bo ja moze cos nie rozumiem.oczywiscie biore pod uwage zmiane felgi na os tylna.nie rozumiem dlaczego nie mozna zmienic,chociazby dla lansu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wyjasnisz mi o co chodzi jesli ty trybisz bo ja moze cos nie rozumiem.oczywiscie biore pod uwage zmiane felgi na os tylna.nie rozumiem dlaczego nie mozna zmienic,chociazby dla lansu

mozesz sobie zalozyc 225/45/17 pod warunkiem, ze zrobisz to na wszystkich kolach. nie wolno zakladac roznej srednicy kol w SUBARU ze wzgledu na wiskoze. Kolega mial inny pomysl. Co mam Ci wiecej wyjasnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz nic z tego nie wiem, tzn ze opona 215/45/17 ma mniejszą średnicę (nie szerokość) od 225/45/17 ??? Przeciez teoretycznie profil jest ten sam czyli średnica też powinna być taka sama, dodam że konkretnie chodzi mi o opony Federal SS 595

Profil - to procent szerokości, czyli:

dla 215/45 :arrow: 215*0,45=96,75

dla 225/45 :arrow: 225*0,45=101,25

tu masz kalkulator zamienników opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego nie mozna zmienic,chociazby dla lansu :?:

 

no jak sie nie ma czym lansowac to dobra jest i impreza :razz:

 

dokladnie, tak od biedy wystarczy, choc ja osobiscie imprezka JEZDZE, a do LANSOWANIA proponowalbym cos takiego:

 

http://www.lowridermagazine.com/feature ... index.html

 

Wtedy i JAZDA lepsza i lansowanie lepiej wychodzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla LANSOWANIA mam skuterek Yamaha-szkę z przudu normalna oponka a z tyłu szersza i mniejszy profil.

Teraz wszystkie laski po pracy chcę ze mną wracać :grin: .

 

zapomniales o spojlerach,oczywiscie przednim i tylnym chyb nie musze dodawac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...