Skocz do zawartości

ECU-jak sprawdzić gotowość do remapu


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz dotyczy samochodu z 99r MY 99 ale zachodzi obawa,że może mieć podzespoły z MY 98.Wiem,że to dziwnie brzmi ale sprawa wygląda tak,że VIN zgłasza produkcję i wersję 99 a kilka cech jest z 98. Kicha będzie kiedy komputer będzie stary i niepodatny na remap.

 

Pytanie,kto to może sprawnie sprawdzić ?

Czy wystarczy VIN czy potrzeba numer z ECU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aflinta

 

Auto z ogłoszenia.Podany jest rocznik 99. Zdjęcia są słabej jakości.Niski spojler,niemalowane klamiki itp. Ale poprosiłem o przesłanie VIN i zarówno rok produkcji jak też modelowo 99.

 

PS.Postaram się zamieścić info zwrotne czy po VIN można sprawdzić czy ECU daje się mapować.Ułatwia to mody , no i przecież ma odzwierciedlenie w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky X, zerknij tutaj: http://www.nie-ASO.pl/index.php?fid=oemcompare&m=3 , myślę że znajdziesz odpowiedź.

 

BINGO !

 

Wielki dzięki .

 

Rozumiem,że jak ECU nie jest 800/801/802 to jest poniżej MY99 i nie jest podatny na remap tylko jakieś wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że jak ECU nie jest 800/801/802 to jest poniżej MY99 i nie jest podatny na remap tylko jakieś wynalazki.
Tak. Jakieś wynalazki czyli np. unichip.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo zabronione jest reklamowanie MapTeku

 

Z góry przepraszam, wiem, że nie moja sprawa, ale wydaje się, że odnośniki do stron firm zajmujących się raczej tuningiem, a nie obsługą powiedzmy "normalną" samochodów raczej konkurencją dla SIP-u nie są, więc może takie odnośniki nie były by zabronione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasków to powiem tylko tyle, że niezależnie od regulaminu jedni dostają paski a inni nie dostają i zależy to tylko od układów, bo jak mówią na układy nie ma rady. Sam byłem kilka razy świadkiem jak za ewidentne przewinienie i to wielokrotnie takie samo inny forumowicz nie dostawał paska i nawet po moich bezpośrednich uwagach na ten temat do dnia dzisiejszego nie dostał ani połowy paska (nie powiem konkretnie kto i gdzie bo nie jestem skarżepytą :razz: ). Ale spoko mnie to gila bo tak jest skonstruowany świat - są równi i równiejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz - na forum jest kilku skarżypytów. Gdyby nie oni, połowy pasków, jak nie więcej, by nie było
Powiedz kto to - wywieś listę - zajmiemy się tym poza forum :twisted: A co do on-topic to temat już chyba się wyczerpał bo w swoim głębokim poświęceniu za które dostałem z pasa udzieliłem zdaje się koledze JackyX zadowalających odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, niestety muszę przyznać pasek. Jeśli zabronione jest reklamowanie 4T, tak samo zabronione jest reklamowanie MapTeku i musimy być konsekwentni.

 

 

Przemek - prawda jest taka ,że absolutnie ani bałaganu ani niczego co Plejadom nie służy nie zrobiliśmy.Rozmowa o typie ECU jest chyba OK. Dlaczego Subaru nie ma bazy danych to wewnętrzna sprawa firmy ale niedalej niż wczoraj oglądąłem film o śmierci Pyjasa "Trzech kumpli" i jeden SB-ek nie mógł się nadziwić,że ścigali ludzi za czytanie bibuły. Uśmiać się można. Jednak można sankcjonować zmianę programu w oryginalnym ECU w celu poprawienia właściwości silnika.Trudno.Trochę śmieszne trochę głupie.Ale ,że forum ma Moderatora to będę miał dwie sprawy :

 

1) Daj mi ten pasek bo ewidentnie wpuściłem Kruka sprowokowałem tym pytaniem w najgłębszych myślach nie zdając sobie sprawy , że zachowuję się źle.

 

2) A drugi pasek to już będę wiedział za co : Do dupy z takim regulaminem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi ten pasek bo ewidentnie wpuściłem Kruka sprowokowałem tym pytaniem w najgłębszych myślach nie zdając sobie sprawy , że zachowuję się źle
JackyX spoko przecież jestem już duży i świadomie wkleiłem Ci ten link bo i tak wszyscy bawimy się w ciuciubabkę i jest z tego szopka więc doskonale wiedziałem, że jest to niezgodne z regulaminem. Wg regulaminu pasek mi się należał bo mogłem Ci puścić PW ale nie na PW polega idea forum więc zrobiłem tak jak zrobiłem i nie żałuję. Żeby tylko ten regulamin wszystkich równo dotyczył to byłoby dobrze. Olej to bo jeden pasek wystarczy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do on-topic to temat już chyba się wyczerpał

 

To zamykam 8).

 

w swoim głębokim poświęceniu za które dostałem z pasa udzieliłem zdaje się koledze JackyX zadowalających odpowiedzi.

 

:mrgreen:

 

Ale ,że forum ma Moderatora to będę miał dwie sprawy :

 

1) Daj mi ten pasek bo ewidentnie wpuściłem Kruka sprowokowałem tym pytaniem w najgłębszych myślach nie zdając sobie sprawy , że zachowuję się źle.

 

2) A drugi pasek to już będę wiedział za co : Do dupy z takim regulaminem :grin:

 

Nice try. Ale tak łatwo to nie jest :twisted::mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...