Jump to content

drążek zmiany biegów

marek790
 Share

Recommended Posts

Kto doradzi? Drążek zmiany biegów lata jakby się oderwał od czegoś. Biegi trzeba szukać ale jak się znajdzie wchodzą bez bólu. Mam wrażenie, że to jakaś sprężynka. Ale to tylko moje wrażenie. Jakie jest Wasze?

marek790, jak masz możliwość wejdź pod auto i sprawdź stan łącznika między drążkiem a skrzynią. Mi pewnego dnia uciekły wszystkie biegi - puścił sworzeń. Na chwilę przed też musiałem biegów szukać mieszając w wiadrze :razz:

Azrael, dzięki. O ile chodzi o tę część co opisałem i wszyscy zrozumieli tak samo jak ja zobaczyłem :smile: to to ten plastik (jabłuszko) nie da się wyjąć. :cry: No chyba, że z całym metalem w który jest wciśnięty..

Na bank ten plastik (kolanko) powoduje, że wajcha lata jak chce?

Oczywiście, że nie. Ale ten przegub najczęściej się zużywa. Ersatzteile-części zamienne:

35035KA010

051904220

062620280

031432000

To dotyczy tego kolanka na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu. Od spodu trzeba też obejżeć i zweryfikować stan podpory manetki: połącznie tylnej części z nadwoziem, połączenie przedniej części ze skrzynią (tu również jest poduszka i mała sprężynka), oraz poduszki łącznika wybieraka i manetki; z tyłu poduszka z przodu poduszka i cardan

PS

Jeżeli masz fax prześlę Ci rysunek.

marek790, ja bym zaczął od sprawdzenia gumowych elementow opisanych na rysunku jaki "stay bushing" i "stay bracket", one maja wplyw na to jak "czuje" sie lewarek. Dostep do nich jest od spodu samochodu, bez koniecznosci rozbierania konsoli.

upgrades1.jpg

Kuba, masz rację, zwracam Ci honor. Góra jest ok. Byłem na kanale, zajrzałem pod spód i zobaczyłem takie cuś. pewnie tam coś jest ale co? tzn tam coś było ale co? sprężyna, guma, jakieś cięgno,...?

• 4 years later...

U mnie czasami, tylko podczas jazdy, nie wchodziła trójka i czwórka. Bez żadnych zgrzytów, musiałem celować. Okazało się, że pękła sprężyna między łącznikiem drążka i skrzyni biegów. Koszt 7.50 + robocizna :)

U mnie czasami, tylko podczas jazdy, nie wchodziła trójka i czwórka. Bez żadnych zgrzytów, musiałem celować. Okazało się, że pękła sprężyna między łącznikiem drążka i skrzyni biegów. Koszt 7.50 + robocizna :)

archeolog miesiąca! :lol::lol::lol::mrgreen: