Skocz do zawartości

Wymiana Przegubu i niespodziwane atrakcje :(


Draupnir88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problemik strzelał mi przedni przegub przy kole w

subaru imprezie (lewy) wymieniłem go ale nadal cos strzela niewiem czy to wadliwy przegub czy to wina czegoś innego prosze o rade Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Draupnir88 umyj zdemontowany przegub i obejrzyj go dokładnie , jeśli ci "strzelał", to zostawił ślady, jeśli ich brak to wymieniłeś nie ten (wewnętrzny zamiast zewnętrznego, lub odwrotnie).

:arrow: PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!

Spędziłem dziś u gwiazdorów mechaników parę godzin z moją imprezą, coś mi bardzo głośno bije,strzla tak jakby wewnętrzny przegub, wszystko to ma miejsce przy mocnym skręcie kierownicą- nieistotne w którą stronę.

Najdziwniejsze jest to , że te cyrki występują po przejechani kilkunastu kilometrów, tak jakby smar w przegubie miał sie rozgrzać i gdzieś się "ulotnić". Kupując auto sprzedający wspominał . że pękł mu ten wewnętrzny mieszek, ale go wymienił i uzupełnił smar>>>

Ale moi spece od aut rysują czarne scenariusze, np trzeba wymienić najpierw olej w skrzyni, itd a dopiero potem przegub, żeby wykluczyć wszystko.CZY MOŻLIWE JEST COŚ OPRÓCZ PRZEGUBU , PO TYCH OBJAWACH !!!!! Jeśli to przegub , proszę namiary na jakiś w miarę rozsądny cenowo sklep , albo jakieś inne źródło- może ktoś handluję używkami- wezmę całą półłoś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam od mechanika, wykluczył przegub, jutro sprawdzi czy to wisko, ale raczej jest przekonany że tak---- OJ nie pocieszył Mnie -oj nie.

Komancz- będę miał na uwadze Twoją prpozycję. Jeśli to wisko to z robota ile może krzyknąć..??Absolutnie nioe interesuje mnie nowa- ta wiem ile kosztuje!!!!!! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
To raczej nie jest kwestia przegubu, tylko wiskozy. Jak umiera to wydaje takie dziwne dźwięki przy skręcie, zwłaszcza że strzela przy dowolnym skręcie.

 

Cześć, właśnie przerabiam ten temat (fakt, autko jest już u mechanika). Strzela głośno i ewidentnie po lewej stronie. Stuka tak po rozgrzaniu, przy jeździe na wprost i skręcie w lewo. Przy skręcie w prawo nie stuka. Dodatkowo podczas ruszania czuć lekkie bujanie kierownicy...

 

Potwierdźcie, że to lewy przegub wewnętrzny, co?? ;)

 

Thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do kogos kto sie zna na subaru (np. Serwis) :cry: bo u mnie było to samo, a potem wymieniłem skrzynie (prawdopoodbnie to nie przegub, choc takie sa objawy) to auto jest troche inaczej zbudowane niż wieśniacki vw golf jak ktos nie robil to nawet nie wie jak to dziala. Dzięki jednej ze stacji obsługi zaczeło się od wymiany przegubu, po turbine którą będę regenerował niedługo :oops: kosztów już nie licze :twisted: . Jak możesz to podjedz do jakiegos serwisu, bo u mnie w miescie nikt nie ma pojecia o tym aucie . . .

Tekst jednego z mechaników:

Mechanik:

- pan zapali auto, po czym zapaliłem - silnik chodzi na niskich.

Mechanik:

- on nie chodzi na wszystkich cylindrach ...

Ja:

- (cenzura) bo to jest boxer one tak chodza

Mechanik:

- aha... i mina srającego kota"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do kogos kto sie zna na subaru (np. Serwis)

 

U nas w łódzkim serwisu nie ma co polecać... Omijam ich szerokim łukiem. Naprawiam w serwisie japońskich samochodów. Dają radę... Czekam na telefon - opiszę co i jak :)

 

Oki - subarynka odebrana.

 

Zobaczymy... Diagnoza: zbyt mało smaru oraz jego kiepski stan (zgęstniały) spowodowały blokowanie się przegubu zewnętrznego. Po oględzinach stwierdzono, że nie ma potrzeby wymieniać - przypominam, stuki usłyszałem dziś rano i jechałem tak, aby ich nie było - wymieniono smar i póki co spokój...

 

Jutro trochę poupalam sobie na szuterku ;) Muszę mieć pewność, że już ok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Umnie mechanik znajacy sie na subarynkach wybadał że to przegub wewnętrzny nasmarował go na nowo ale okazuje sie ze jest juz sfatygowany i bez głośnie chodził tylko dwa dni :sad: wiec trzeba go napewno wymienic cena nowego odstrasza masakra ale udało mi sie namierzyc urzywke na dniach bedzie to wymienie i dam znac jaki efekt i ewentualnie podam namiar na goscia jeżeli ktoś bedzie miał też taki problem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub wewnętrzny

 

za OEM japonski ok 300-350zl

 

A mi powiedziano, że przegub wewnętrzny podlega regeneracji i taki zabieg kosztuje 700 zł. InterCars nie ma w swojej ofercie przegubów wewnętrznych.

 

Dla jasności: przegub wewnętrzny to ten od strony skrzyni biegów, a zewnętrzny - to ten przy kole, i on kosztuje od 150 zł /NKN bez pierścienia/ do 350 zł /NKN z pierścieniem/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
jak poczekasz do poniedziałku sprawdze w swoim źródełku i dam znac jaka cena wewnętrznego

 

Chciałbym się dowiedzieć o cenę przegubu wewnętrznego. Mnie zaczyna postukiwać przy ruszaniu na wprost ,więc raczej wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że jak jest wszystko jeszcze zimne to wtedy postukuje. Zwłaszcza podczas ruszania. Stukanie słychać na 1ce 2 ce i czasem jeszcze na trójce.

Muszę jeszcze dokładniej sprawdzić ,ale wydaje mi się ,że jak skręcam w prawo to nie stuka. W lewo tak samo jak na wprost.

Po przejechaniu jakiegoś przebiegu już nie stuka lub bardzo rzadko.

Przy gwałtownym ruszaniu nie stuka!

bardzo dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...