Skocz do zawartości

LEGACY 92" turbo na 17"-tkach


ania i tomek

Rekomendowane odpowiedzi

eddie_gt4, z maszynki liczącej w Twoim linku wychodzi że felga 7x17 ET42 z oponą 215/45/17 wejdzie do GT.

nieprawda... z tego kalkulatora wynika, ze odleglosc pomiedzy kolem a nadkolem bedzie wynosila zaledwie 59mm i 9mm ( :!: ) odpowiednio

jak porownasz, jakie odleglosci sa w przypadku OEM'owego setup'u, to zrozumiesz, ze 7x17 ET42 z 215/45-R17 nijak nie bedzie pasowalo, nawet teorytycznie :wink:

 

 

odrabiam już od jakiegoś czasu i każdy mówi co innego.

znaczy sie odrabiaj dalej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

odleglosc pomiedzy kolem a nadkolem bedzie wynosila zaledwie 59mm i 9mm
nie rozumiem - jak to 59mm i 9mm. 59mm to jest prawie 6cm. Masz chyba na myśli 5,9mm i 0,9mm.

 

[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 3:54 pm ]

eddie_gt4, a co to jest vorne i hinten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odleglosc pomiedzy kolem a nadkolem bedzie wynosila zaledwie 59mm i 9mm
nie rozumiem - jak to 59mm i 9mm. 59mm to jest prawie 6cm]Masz chyba na myśli 5,9mm i 0,9mm.

masz racje, 0.59cm i 0.09cm

to jest na stojacym aucie... na aucie, ktore ma nie tylko stac - to bardzo malo

na 205/45-R17 byloby troche lepiej, ale imho i tak "za ciasno"

 

eddie_gt4, a co to jest vorne i hinten?

przod/tyl czy tez tyl/przod, nie pamietam juz :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dobór felg do GT to niezła jazda - przed ostatecznym zakupem felg muszę jeszcze sporo poczytać :???: A ile powinno być minimalnie w vorten/hinten żeby uznać że felgi są ok i opona nie będzie obcierać nawet przy mocnej jeździe bokami zakładając że w aucie są max 2 osoby (kierowca + pasażer)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET felgi o ktora pytalem byla chyba z WRX i na dziadku tyl obcieral(delikatnie starte napisy po bokach),KRUK co ja mam powiedziec? Poszukiwanie widomosci o dziadku jest o wiele trudniejsze.

pewien gosc mial na turbodziadku felgi od WRX'a (opony 215/45-R17) i o ile pamietam nic nie obcieralo...

 

img4534rn0.jpg

 

imho te felgi ladnie wygladaja na turbodziadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDDIE mnie tez sie podobaja ,ale widzialem dziadka na nich pare dni temu i specjalnie sie zatrzymalem przu nim zeby zbadac sprawe z felgami.Przod byl ok,ale tym mial poscierane napisy na bokach(brakowalo moze 4-5mm i bylo by ok)Dlatego moje pytanie o ET tej felgi.Czy te felgi wystepowaly w roznych szerokosciach?Dodam,ze byl to sedan i nie widzialem nigdzie w poblizu szczeliwego wlasciciela.

 

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 5:28 pm ]

WIELKIE DZIEKI------GEORGE

 

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 5:53 pm ]

EDDIE przyjrzałem się ofercie O.Z.Okazało się,że mam kolegę pracującego w sklepie z wulkanizacją.Zaproponował mi ultralegga HT 7x17" waga 6,9kg lub crono HTL7x17"waga 6.9kg(nie osiagalne w PL w wersji HTL 17") felgi są odlewane w całości pod wysokim ciśnieniem (magnez,aluminium,tytan) w specjalnej technologi,dzięki której wytrzymałość felgi jest porównywalna do kutej.Nie wiem ile w tym prawdy. http://www.felgi-opony.com/felgi/alumin ... _7_33.html http://www.felgi-opony.com/felgi/alumin ... _7_33.html Nie wiem, tylko czy nie są one za nowe do dziadka. Może jestem tylko przewrażliwiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKKI niezly lans :cool: Wrzucileś już do naszej-klasy? :wink: :mrgreen:

A wracają do meritum to antyk na 17kach wyglada fajnie, w końcu to kawał lymuzyny, uuups sorki MIKKI czasami kombilymuzyny :wink: :mrgreen: . Wiktor jeżdzi na 17", można podpytać jakie ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKKI niezly lans :cool: Wrzucileś już do naszej-klasy? :wink: :mrgreen:

A wracają do meritum to antyk na 17kach wyglada fajnie, w końcu to kawał lymuzyny, uuups sorki MIKKI czasami kombilymuzyny :wink: :mrgreen: . Wiktor jeżdzi na 17", można podpytać jakie ET.

 

Wiktor jezdzi na felgach z wrxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dziś w sklepie u kolegi i oglądałem O.Z ULTRALEGGA 7x17" złote jutro jadę je przymierzyć,są super lekkie aż "nie do wiary" W reku prawie ich nie czuć!!!Nie jestem jeszcze przekonany do koloru.Złote pasują do każdego subaru niezależnie od koloru,srebrne są uniwersalne ze skazaniem do ciemnych kolorów.Mój dziadek jest szaro-czarny i nie mogę się zdecydować!Ale chyba będą złote.

 

[ Dodano: Sob Lip 05, 2008 11:21 am ]

Lipa dzis ich nie przymierze,musze poczekac do przyszlej soboty.

 

[ Dodano: Sro Lip 09, 2008 11:21 pm ]

Jeszcze jedno pytanie bardzo wazne 7x17 czy7,5x17?

 

[ Dodano: Czw Lip 10, 2008 4:25 pm ]

Felgi prawie kupione O.Z ULTRALEGGA (zlote)tzn.czekam jeszcze na opony ktore przyjda jutro.Jak zaloze to zdam informacje o rozmiarze odpowiednim do dziadka oraz relacje z jazdy.

 

[ Dodano: Pią Lip 11, 2008 9:55 pm ]

Juz sa Dunlop sp sport maxx 215/45r17 ,O.Z ULTRALEGGA zlote 7x17 ET48 i obcieraja z tylu (sprzedawca z doswiadczeniem rajdowym zapewnial, ze musza pasowac) jestem zly ,jade jutro reklamowac.A moze to zawias jest juz zuzyty i auto wygina sie za bardzo?Brakuje jakies 3-4 mm zeby bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
pewien gosc mial na turbodziadku felgi od WRX'a

 

pasują, nie obcierają

f1488a77b340503b73383e6447e6752e2g.jpg

 

7a84d2c5bc850f48a1ffcf93ead2d04b2g.jpg

UND

55b68e1bcf0cafdc04c34bc1c1e368402g.jpg

A tu - zglebowany foreign national :lol: :

774c3a1ae2142136e01bd930d91086d02g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem od czego to obcieranie jest zalezne. "Macalem" turbodziadka z felgami od wrx-a i obcieraly moze to wina zawieszenia(sprezyny i amory).Ja juz kupilem felgi, sa bardzo lekkie 6.9kg jezdzi sie extra o niebo lepiej,polecam wszystkim ten model.Obcieraja tylko przy duzy przeciazeniach bocznych,dotyka tylko guma-nadkole wiec usune jej czesc i bedzie ok.Juz mysle o przyblizeniu go do gleby(zainspirowalo mnie to zdjecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mysle o przyblizeniu go do gleby(zainspirowalo mnie to zdjecie).

 

Też mnie korciło, ale w sumie AGX-y zupełnie wystarczą (bardzo polecam, wraz z 17" jest extra ok). Samochód kilkunastoletni nie ma już tak sztywnej karoserii jak nowy, więc trzeba by jeszcze dodać i rozpórki, i grubsze staby, i... i... i... :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala masz dziadka na AGX-ach?Napisz o wrazeniach z jazdy i jak duzo poszedl w dol.O innych elementach zawieszenia tez myslale,ale mam ten problem ze nie mieszkam w PL i dostep do nich mam ograniczony.Powoli musze go ulepszyc,myslalem nawet o kupnie nowego subaraka,ale zaden model nie spelnia moich oczekiwan.Legacy"92 to doskonaly "sleeper"(sa rzeczy za ktore nie da sie zaplacic)+doskonale auto familijne.Jak masz inne pozyteczne gadzety daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala masz dziadka na AGX-ach?Napisz o wrazeniach z jazdy i jak duzo poszedl w dol.

 

Same amortyzatory przecież nie obniżą Ci auta. Bynajmniej nie te konkretnie.

Aby obniżyć musisz wymienić sprężyny.

 

No właśnie. Regulując AGXy tylko ustawiasz twardość od "kanapy" do "taczki".

 

Mam gumy/antylifty Powerflexa

 

...więcej info - tu: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=113051

i na PW jak masz inne pytania. Albo może E12 Ci coś podpowie? (tak jak to robi w moim przypadku od 10 lat... :grin: )

 

[Chociaż waham się czy nie sprzedać H6, bo banan, który się pojawia w związku z - przepraszam - "sleeperowatością" T-dziadka jest szeeeroookiiii! :mrgreen: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit. Jeźdzę na 17" od lat.

 

Ja też. Bo mi takie zamontowali w samochodzie bez pytania o zdanie :mrgreen:.

 

Jedyne, czego w kontekście polskich dróg nie mógłbym zrozumieć, to jazda na "naleśnikach" tj. oponach o b. niskim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...