Skocz do zawartości

LEGACY 92" turbo na 17"-tkach


ania i tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

eddie_gt4, ale jak kiedyś pytałem w wiadomej firmie czy ATS-y wejdą to usłyszałem że do GT-ka nie wejdą i zrezygnowałem z zakupu, a teraz traf chciał że zakupiłem GT-ka na takich właśnie ATS-ach i okazało się że jeździ i jeszcze jest sporo miejsca - więc jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, ale jak kiedyś pytałem w wiadomej firmie czy ATS-y wejdą to usłyszałem że do GT-ka nie wejdą i zrezygnowałem z zakupu, a teraz traf chciał że zakupiłem GT-ka na takich właśnie ATS-ach i okazało się że jeździ i jeszcze jest sporo miejsca - więc jak to w końcu jest?

z takimi pytania to trzeba zwracac sie wiadomo gdzie/do kogo :razz:

pewnie sa rozne wersje ATS'ow i ich odp. dotyczyla tych felg, co nie wchodza (moze akurat mieli tylko takie na stanie czy cos w tym rodzaju :roll: :mrgreen: )

 

z tym pasowaniem/niepasowaniem felg to sa 2 istotne kwestie do uwzglednienia (poza odpowiednim PCD i CB, of koz :mrgreen: )

- czy felga wchodzi na zacisk

- czy felga nie zahacza o elementy zawieszenia i/albo nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tradycyjnie same ogólniki i nic konkretnego w tym temacie. Wielką przysługę oddałby właścicielom GT-ów ten kto by w FAQ wkleił konkretne info o tym jakie rozmiary felg zmieszczą się w GT-ku z uwzględnieniem rodzają hamulców i średnicy felg. Zaoszczędziłoby to wielu pytań na przyszłość. Sam bym to zrobił ale nie posiadam na ten temat takiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, duzo zalezy jeszcze od tego jaka opona i o jakim rozmiarze. Trzeba wiedziec o tym ze nawet opony o identycznych oznaczeniach moga sie roznic rozmiarem i to znacznie. Mozna sobie tez pomoc troche geometria, ale tutaj trzeba uwazac bo nie warto czasem psuc prowadzenia samochodu zeby weszlo szersze kolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, a wiesz może ile ma jednostka ET? Tzn. ile cm w różnicy odsadzenia felgi będzie np. pomiędzy ET45 a ET50?

 

:roll:

 

 

ET podaje sie w milimetrach, czyli ET50 bedzie glebiej w nadkolu o 5mm niz przy ET45.

w tym wypadku jezeli szerokosc felgi jest taka sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś konkrety - wnioskuję o POMUKA dla Kuby :mrgreen: A może wiesz jeszcze jakie ET mają ATS DTM 7,5x17 dostępne w wiadomej firmie?

 

[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 2:53 pm ]

w tym wypadku jezeli szerokosc felgi jest taka sama...
no to jest oczywiste że chodzi o identyczną felgę ale różne tylko ET.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Krzyśka GTek nie był poszerzany
z tego co widzę po nadkolach to nie był poszerzany ale dla pewności jeszcze się go spytam. Opony są dość nietypowe i nie słyszałem żeby ktoś jeszcze na takich jeździł więc trudno mi się do czegokolwiek odnieść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz zapytam konkretniej:

Jakie powinno być ET felg w rozmiarze 7x17 i 7,5x17 do GT-ka z 4-tłoczkowym zaciskiem żeby można było jeździć bez problemów na oponach 215/45/17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz zapytam konkretniej:

Jakie powinno być ET felg w rozmiarze 7x17 i 7,5x17 do GT-ka z 4-tłoczkowym zaciskiem żeby można było jeździć bez problemów na oponach 215/45/17?

przeciez podalem link, ktory dosc przejrzyscie pozwala wszystko policzyc...

poza tym, trzeba tez patrzec (najlepiej zakladajac felgi na auto), czy konfiguracja wewn. strony/ramion felgi jest odpowiednia... bo czasem bywa, ze ET niby pasuje, ale niestety ramiona felgi zahaczaja o zaciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że prawie każdą felgę kupujemy na zasadzie "kota w worku" skoro od tylu różnych czynników zależy czy będzie pasować :roll: Czyli póki się nie przymierzy i nie pojeździ to nic nie wiadomo - ciekawe jaki sklep wypożycza felgi i opony przed ich zakupem - to przecież jakaś bzdura :roll: Zamawiam felgi w Japonii i już sam nie wiem co mam wybrać i boję się że jak przyjdą to okaże się że nie pasują :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zamawiam felgi w Japonii i już sam nie wiem co mam wybrać i boję się że jak przyjdą to okaże się że nie pasują :???:

po prostu przed zamowieniem trzeba "odrobic prace domowe" :razz:

ja jak zamawialem R-15 do GT, to zasiegnelem mnostwo opinii oraz dokladnie wszystko omowilem bezposrednio z producentem (bo moje Braid'y byly robione na zamowienie)

 

poza tym, sa spec. programy do badania tego, czy konkretna felga wejdzie na konkretny zacisk (patrz. np. watek o AP Racing)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, z maszynki liczącej w Twoim linku wychodzi że felga 7x17 ET42 z oponą 215/45/17 wejdzie do GT.

 

[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 3:22 pm ]

po prostu przed zamowieniem trzeba "odrobic prace domowe"
odrabiam już od jakiegoś czasu i każdy mówi co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...