Skocz do zawartości

naped AWD a hamulec reczny w Foresterze


dragon666666

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie przy tej konfiguracji mozesz ugotowac wiskoze. Bez sprzegla ... to w sumie nie wiem, co predzej - zerwiesz linke od recznego, usmazysz szczeki, popsujesz dyfry, czy zmasakrujesz skrzynie.

 

 

:shock: ok :mrgreen: to juz wiem co ma robic, albo raczej czego nie robic, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przy tej konfiguracji mozesz ugotowac wiskoze. Bez sprzegla ...

A znasz wiele takich przpadków? Ja znam wielu, którzy objechali dziesiątki, jak nie setki KJSów i nawroty robili na sprzęgle. Naprawdę nie słyszałem, żeby ktos miał problemy z wiskozą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przy tej konfiguracji mozesz ugotowac wiskoze. Bez sprzegla ...

A znasz wiele takich przpadków? Ja znam wielu, którzy objechali dziesiątki, jak nie setki KJSów i nawroty robili na sprzęgle. Naprawdę nie słyszałem, żeby ktos miał problemy z wiskozą :wink:

 

w zadnym z warszawskich legacy jezdzacych ze 3 lata w kjsach nie wymieniano wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie !! ja mialem kazda inna

No to mamy gotową diagnozę!!!!

P.S.Kiedyś rozmawiałem z Michałem Gawinem (dla mnie guru od Subaru) i stwierdził, że czasami czyta nasze Forum i ......ze smiechu umiera, co ludzie wymyślają :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie !! ja mialem kazda inna

No to mamy gotową diagnozę!!!!

P.S.Kiedyś rozmawiałem z Michałem Gawinem (dla mnie guru od Subaru) i stwierdził, że czasami czyta nasze Forum i ......ze smiechu umiera, co ludzie wymyślają :!:

 

 

czasem nie wiadomo w co wierzyc a w co nie, naszczescie kazdy ma swoj rozum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przy tej konfiguracji mozesz ugotowac wiskoze. Bez sprzegla ...

A znasz wiele takich przpadków? Ja znam wielu, którzy objechali dziesiątki, jak nie setki KJSów i nawroty robili na sprzęgle. Naprawdę nie słyszałem, żeby ktos miał problemy z wiskozą :wink:

Jak tylko podcina do nawrotow, to tak, ale gosc sie pyta o zablokowanie tylnych kol. Nie wiem po co, ale wyglada, ze na dluzej ;-)

 

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 4:13 am ]

nie !! ja mialem kazda inna

No to mamy gotową diagnozę!!!!

Gotowana :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma AT, bez VDC, to mozna zrobic prosty uklad ktory bedzie rozlaczal naped na tyl z chwila pociagniecia za hamulec reczny.

Więcej szczegółów proszę!!! Juz kiedys o tym myslałem :mrgreen:

 

Wystarczy podpiac przekaznik, uzwojenie do kontrolki recznego (w sensie obwodu) a styki NO do gniazda bezpiecznika FWD w komorze silnika. Gdy pociagniesz reczny, zapali sie jego kontrolka, zalaczy przekaznik, styki rozlacza naped, zapali sie kontrolka FWD. Gdy puscisz reczny to kontolki zgasna i naped bedzie znowu AWD. Mozna dodac wylacznik tego calego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma AT, bez VDC, to mozna zrobic prosty uklad ktory bedzie rozlaczal naped na tyl z chwila pociagniecia za hamulec reczny.

Więcej szczegółów proszę!!! Juz kiedys o tym myslałem :mrgreen:

 

Wystarczy podpiac przekaznik, uzwojenie do kontrolki recznego (w sensie obwodu) a styki NO do gniazda bezpiecznika FWD w komorze silnika. Gdy pociagniesz reczny, zapali sie jego kontrolka, zalaczy przekaznik, styki rozlacza naped, zapali sie kontrolka FWD. Gdy puscisz reczny to kontolki zgasna i naped bedzie znowu AWD. Mozna dodac wylacznik tego calego ustrojstwa.

 

W końcu kiedyś rozłączy, ale czy na pewno w momencie krótkiego podcięcia ? Sprawdzałeś to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czysto natury technicznej. Nie jestem geniuszem wlasnie w tych kwestiach, a lubie czasem (nie czesto podkreslam:]) poszalec. I stad pytanie? Czy przy zakretach branych na recznym hamulcu cos z czasem moze sie uszkodzic? Czy bardzo to szkodzi autu? podkreslam ze sa to dosc sporadyczne przypadki, na asfalcie lub lekkim szuterku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...