Jump to content

montaz IC z imprezy w Forysiu- pytanko o wezyki

siekla
 Share

Recommended Posts

Mam takie pytanko, przymierzam sie do montazu IC ze spec C do swojego Forysia - `00

1. na IC sa zamontowane z przodu 2 rurki - co idzie nimi w Imprezach ??

2. w moim Forysiu zawor na IC mial w sumie 3 wyjscia - jedno duze idace w dol grubym wezem do silnika, i 2 male rurki polaczone wezykami - do pierwszego szlo podcisnienie, ale wezyki te byly ze soba polaczone zlaczkami, ktorych jedna odchodzila do solenoidu.

Zawor w spec C ma 2 wyjscia - stad moje pytanko - jak do niego podlaczyc wezyki - przypuszczam ze nie podcisnienie

[ Dodano: Pon Cze 16, 2008 3:53 pm ]

No i po malych przerobkach mocowań i przeowdów elastycznych udało mi sie zamocować IC. Muszę jedynie dokupić grubszy i dłuższy wąż - i nadal mam mala zagadke jak w pelni polaczyc wezyki. Podlaczylem na razie na probe i auto dziala. IC jest duzo chlodniejszy od standardowego i ma nieco wieksza powierzchnie. Jedynie zawor jest duzo blizej cewki i wyjscie z zaworu idzie do dolu.

1. na IC sa zamontowane z przodu 2 rurki - co idzie nimi w Imprezach ??
odmy olejowe.

Jeśli chodzi o wężyk podciśnieniowy to możesz podłączyć go gdziekolwiek do kolektora ssącego więc jedno wyjście przy DV masz z głowy.

Jedynie zawor jest duzo blizej cewki i wyjscie z zaworu idzie do dolu
Miałem podobny problem w GT99 - skróciłem nóżki na których stoi cewka i było ok.

• 2 weeks later...

Uporalem sie z wezykami - do zaworu idzie jeden laczacy sie z podcisnieniem z kolektora, wszelkie przelotki wywalon, a drugi idzie od rury za przeplywomierzem w strone solenoidu.

Czuc roznice w jezdzie autem - oczywiscie przy towarzyszacych modyfikacjach.

IC po jezdzie jest po prostu zimny, w porownaniu do poprzedniego, ktory wykazywal spora cieplote

ic1wx7.th.jpg

ic2jv2.th.jpg

ic3uz2.th.jpg

w planie wlot powietrza duzy i natrysk wody na IC