Jump to content

Palące się żarówki od świateł mijania

owoc666
 Share

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio borykam się z problemem wiecznie palących się żarówek w Legacu. Wymieniam jedną średnio raz na 3-4 tygodnie :shock: .

Już sam nie wiem - czy coś jest nie tak, czy po prostu lepsze żarówki kupować? Aktualnie są jakieś Tunsgramy ze stacji benzynowej...

Jeśli chodzi o H4 to polecam żarówki Hella (8zł sztuka o ile pamiętam). Aczkolwiek nawet kiepska żarówka nie powinna się tak szybko przepalać. Myślę, że jednak coś może być w instalacji. Na elektryce znam sie zdecydowanie słabo ale gdzieś w pamięci kojarzą mi się przypadki, że brak jakiegoś duperelu powoduje iż w obwodzie świateł często występują skoki napięcia i żarówko dostaje po tyłku aż w końcu się przepala.

Zobacz też wtyczki i reflektor czy woda się gdzieś nie zbiera. Ew. zmierz napięcie parę razy i zobacz czy są różnice. Tyle mam pomysłów, od tego sam zacząłbym wgryzać się w temat.

owoc666, a to nie są H7? Bardzo dużo ich się sprzedaje :arrow: może TTTM?

W Legacy są H7. Moim zdaniem jeśli wymieniasz co 3-4 tygodnie, to chyba nie wina żarówek... Też mamy Legasia i żarówki wytrzymują ok. 6 m-cy.

Nie masz jakiegoś multimetru? Będziesz tak gdybał w nieskończoność? Zmierz napięcie ładowania jak Ci zasugerowałem wcześniej i może będziesz wiedział o co chodzi.

Czemu nie staracie się znaleźć przyczyny tylko naprawiacie skutki? Może 3 razy w życiu mi się żarówka przepaliła w samochodzie a mam prawko od ponad 10lat

Mam podobny problem w moim legacy, ale winą obarczyłem ciągłe odpalanie na włączonych światłach (nie ma bzyczka, a stacyjka wyłącza wszystko włącznie z lampami - więc odpalając zanim silnik zaskoczy już masz

światła włączone, duży skok napięcia niszczy żarniki), ale może macie rację

może najpierw trzeba sprawdzić napięcie ładowania i regulator...

BartZ, ja też mam cały czas światła włączone (H4) i żarówki wymieniam średnio co pół roku (ale używam zazwyczaj tych +50% czy +80% więc to norma).

luz, rozumiem, ale mocniejsze żarówki z reguły palą się szybciej,

założyłem teraz jakieś Bosche ekstra long life, zobaczymy (aha no i gasze lampy

za każdym razem), a nadając nieco w tonie eddiego_gt4 :mrgreen: powiem, że

w toyce problem był mi obcy... no ale na światłach świat się nie kończy :twisted:

anyway aflinta thx