Skocz do zawartości

Palące się żarówki od świateł mijania


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio borykam się z problemem wiecznie palących się żarówek w Legacu. Wymieniam jedną średnio raz na 3-4 tygodnie :shock: .

 

Już sam nie wiem - czy coś jest nie tak, czy po prostu lepsze żarówki kupować? Aktualnie są jakieś Tunsgramy ze stacji benzynowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o H4 to polecam żarówki Hella (8zł sztuka o ile pamiętam). Aczkolwiek nawet kiepska żarówka nie powinna się tak szybko przepalać. Myślę, że jednak coś może być w instalacji. Na elektryce znam sie zdecydowanie słabo ale gdzieś w pamięci kojarzą mi się przypadki, że brak jakiegoś duperelu powoduje iż w obwodzie świateł często występują skoki napięcia i żarówko dostaje po tyłku aż w końcu się przepala.

 

Zobacz też wtyczki i reflektor czy woda się gdzieś nie zbiera. Ew. zmierz napięcie parę razy i zobacz czy są różnice. Tyle mam pomysłów, od tego sam zacząłbym wgryzać się w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, a to nie są H7? Bardzo dużo ich się sprzedaje :arrow: może TTTM?

W Legacy są H7. Moim zdaniem jeśli wymieniasz co 3-4 tygodnie, to chyba nie wina żarówek... Też mamy Legasia i żarówki wytrzymują ok. 6 m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakiegoś multimetru? Będziesz tak gdybał w nieskończoność? Zmierz napięcie ładowania jak Ci zasugerowałem wcześniej i może będziesz wiedział o co chodzi.

Czemu nie staracie się znaleźć przyczyny tylko naprawiacie skutki? Może 3 razy w życiu mi się żarówka przepaliła w samochodzie a mam prawko od ponad 10lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w moim legacy, ale winą obarczyłem ciągłe odpalanie na włączonych światłach (nie ma bzyczka, a stacyjka wyłącza wszystko włącznie z lampami - więc odpalając zanim silnik zaskoczy już masz

światła włączone, duży skok napięcia niszczy żarniki), ale może macie rację

może najpierw trzeba sprawdzić napięcie ładowania i regulator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, ja też mam cały czas światła włączone (H4) i żarówki wymieniam średnio co pół roku (ale używam zazwyczaj tych +50% czy +80% więc to norma).

 

luz, rozumiem, ale mocniejsze żarówki z reguły palą się szybciej,

założyłem teraz jakieś Bosche ekstra long life, zobaczymy (aha no i gasze lampy

za każdym razem), a nadając nieco w tonie eddiego_gt4 :mrgreen: powiem, że

w toyce problem był mi obcy... no ale na światłach świat się nie kończy :twisted:

 

anyway aflinta thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...