Skocz do zawartości

Jak wyłączyć czujnik Passengera w OBK 08 ?


Mopi

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się strachu najadłem. Jadę grzecznie sobie, aż tu nagle taki przeaźliwy pisk co 0,5 sec wyje, lub w sposób ciągły. Wystraszony zatrzymałem się wyłączyłem silnik i ciasza. Żadne lampki sie nie palą więc niby ok. Odpalam a tu po 5 sec znów to samo, szlag mnie trafia. Na fotelu obok leży woreczek z trzema browarami. Przekładam do tyłu i wszystko ok. Ciekawe na jaką wagę jest zaprogramowany ten czujnik (waga trzech browców jest mniejsza niz 2 Kg). Jak to cholerstwo można wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie. Teraz będę skrzynkami przewoził w bagażniku, niestety jak są trzy browary to latają po całym bagazniku. Jak będę w ASO przy okazji wymiany oleju to się wypytam o ten pseudoczujnik, to są jaja żeby reagował na niespełne 2 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mopi, siatki kupiłam na allegro, jestem bardzo zadowolona. Tutaj masz wątek o moich zakupach:

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=115857

 

tutaj link na allegro

http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1

 

Moja rada: dobrze zmierz rozstaw Ci potrzebny, bo siatka jest ze sznurka, a po obwodzie ma gumę, która nie rozciąga się zbyt mocno. Wymiary podane w aukcji są rzeczywiście maksymalnymi, więc lepiej mieć zapas. Tym bardziej, że karabińczyk możesz sobie zamontować w innym oczku siatki. W "narożnikach" są karabińczyki. Nie jest to najwyższa jakość, ale mi wystarcza. Mam nadzieję, że się jasno wyraziłam, a gdybyś miał jakieś pytania, to śmiało, polecam się. :smile:

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

PS. Niestety przez pocztę nie mogłam się ich doczekać, bo priorytetowa paczka szła równo 2 tygodnie, a strajku wtedy nie było!

 

Doskonale Cię rozumiem, ja kiedyś miałam taki myk, jak położyłam torebkę (mam dość dużą i ciężką) na siedzeniu pasażera. Przez ułamek sekundy miałam niezłą zagadkę :mrgreen: .

 

edit: musiałam zmienić linki, bo coś mi się źle wkleiło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się strachu najadłem. Jadę grzecznie sobie, aż tu nagle taki przeaźliwy pisk co 0,5 sec wyje, lub w sposób ciągły. Wystraszony zatrzymałem się wyłączyłem silnik i ciasza. Żadne lampki sie nie palą więc niby ok. Odpalam a tu po 5 sec znów to samo, szlag mnie trafia. Na fotelu obok leży woreczek z trzema browarami. Przekładam do tyłu i wszystko ok. Ciekawe na jaką wagę jest zaprogramowany ten czujnik (waga trzech browców jest mniejsza niz 2 Kg). Jak to cholerstwo można wyłączyć?

 

Strach ma wielkie oczy :shock: Poprostu gdy wieziesz browary na siedzeniu pasarzera, to zapnij tam pas, mozesz nim tez przypiac siatke z browcami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mopi, zrobię Ci dzisiaj zdjęcia bagażnika i spróbuję odnaleźć rozmiar, albo najlepiej zmierzę. Napiszę wieczorem.

 

Siatki kupiłam dwie, jedną na podłogę, a drugą dodatkowo, myślałam, że da się ją zamontować pionowo. Teraz służy mi jako "przytrzymywacz" koszyków plastikowych :wink: . Ja jestem zadowolona, siatka leży bardzo dobrze i różne mniejsze rzeczy się pod nią mieszczą. Generalnie spełnia swoją funkcję. Nie jest to model kawiorowy, ale bez przesady, nie służy do lansowania się :wink:

 

Mopi, dzięki za pomuka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mopi, zakupione przeze mnie siatki mają rozmiar:

na podłogę: 105/125 cm

dodatkowa: 55/115, przy czym ja mam siatkę "podłogową" zamocowaną do kraty, która niestety jest u mnie w bagażniku, co widać na zdjęciach, szczególnie na zdjęciu nr 2:

 

p6160208ot0.th.jpg

p6160210qb1.th.jpg

p6160213gr1.th.jpg

p6160215ajj6.th.jpg

 

Zdjęcia robiłam w garażu, dzisiaj nie jeździłam obk-iem, a nie chciałam go odpalać tylko po to, aby cyknąć fotkę. W związku z tym, iż parkuję tyłem i ledwo mogłam otworzyć klapę (ściana), to zdjęcia z takiego ujęcia :wink: . Jak chcesz mieć pogląd na cały bagażnik, to mogę jutro jeszcze zrobić fotkę.

UFFF :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podłogę: 105/125 cm

Podaj linka!!!

która niestety jest u mnie w bagażniku

Ja w tym tygodniu ją montuję. Ta krata według mnie jest jednym z lepszych rozwiązań. Bezpiecznie oddziela przedział bagażowy od pasażerskiego...a siatka raczej nie powstrzyma pędzącej walizki 40 kg do przedziału pasażerskiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podłogę: 105/125 cm

Podaj linka!!!

która niestety jest u mnie w bagażniku

Ja w tym tygodniu ją montuję. Ta krata według mnie jest jednym z lepszych rozwiązań. Bezpiecznie oddziela przedział bagażowy od pasażerskiego...a siatka raczej nie powstrzyma pędzącej walizki 40 kg do przedziału pasażerskiego :wink:

 

tutaj masz linka, leniuszku :wink:

http://www.allegro.pl/item378645509_sia ... czyki.html

 

krata jest dyskusyjna, bo jak rozłożę siedzenia, to nie mam płaskiej podłogi, tylko coś mnie w plecy uwiera :wink: :mrgreen:

ALEX, pamiętaj o wątku z hamulcami do OBKa :idea:

 

Tak na marginesie, z tego co wiem, to w danej firmie można zamówić dowolny rozmiar siatki i oni go zrobią :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem zdeterminowany, aby to wyłączyć. Panie Andrzeju, a orientuje się Pan pod jaką wagą ww. czujnik powinien regować?

Jest gdzies pod fotelem , przypomina to przekaznik , ale odradzam bo nie wiadomo czy to nie jest w jakims obwodzie wiec jako aso moge jedynie zaproponowac zapiecie pasow pasazera.... :idea:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...