Skocz do zawartości

Poprawić fabryke/ indywidual


dentysta1

Rekomendowane odpowiedzi

JED napisał/a:

To w PL tez tak jest?!

 

Zaczyna byc , przy powazniejszych wypadkach sprawdzana jest zgodnosc auta w momencie wypadku z tym co zostalo ubezpieczone.

Nie przypominam sobie, zebym mial wpisany rozmiar opon do/przy ubezpieczaniu...

Mam wrazenie, ze koledze Legacy96, jako, ze mieszka w Niemczech (?), chodzilo o tamtejsze realia? Czyli brief, krotko mowiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, zebym mial wpisany rozmiar opon do/przy ubezpieczaniu...

Jak kupujesz auto to przy rejestracji wymagana jest homologacja :!:

Tam wszystko jest .....

AK

ps.teoretycznie jak cos zmieniasz powinienes kogos (kogo :?: )zawiadomic :!: Auto jest ubezpieczone takie jak w homologacji.....moze byc radio , hak , skóra...itd. ale jak auto w momencie wypadku ma 180 KM zamiast 150 i opony o innym wymiarze...to nie wiem :?: co na to ubezpieczyciel w momencie wyplaty odszkodowania..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po kiego grzyba tracić gwarancję aby zyskać 20% mocy w średnio mocnym dizlu - fajnym dupowozie?

rozumiał bym gdyby to było w 300 konnym STI - 300KM + 20% = 360KM :wink: (bo słyszałem że w STI zawsze brakuje icon6.gif )

 

przecież te 30KM rakiety z niego nie zrobią... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-tech zapewnia że przed przeglądem należy "wypiąć" Box i ASO nic nie wykryje,

 

:mrgreen:

Jasne!

Przyjeżdza do ASO Subaru nowy Outback diesel, z czerwonymi chlapaczami, z szerokimi oponami, odebrany w konkretnym terminie (za 2 tygodnie) ... faktura idzie na "gabinet dentystyczny" ( :?: ) - faktycznie nikt się nie zorientuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, kogo? W PL chyba takiego obowiazku nie ma.

Montując hak masz obowiazek zrobic przegląd tech. haka i z tym zgłosic sie do wydz.kom. by zaznaczyli to w dowodzie rejestr. Podobnie moze byc z innymi zastosowanymi niehomologowanymi cześciami , felgi , wydech , a układ hamulcowy , zwiekszenie mocy silnika i zawieszenie w szczegolnosci bo ma to wpływ na bezpieczeństwo , podobnie z wymiarem opon. Ciekawe czy to jest juz w przepisach i tylko czeka na wprowadzenie w zycie czy dopiero beda cos ustalac.Ubezpieczyciel moze miec tylko jedno do powiedzenia...ubezpieczałem auto zgodne z homologacją :!: czy zmiany miały wpływ na wypadek :?: proszę udowodnic w sądzie , ze nie miały to zaplacimy..... :mrgreen: Oczywiscie to jeszcze cześciowo teoria ale tylko chwila i bedzie jak D.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, kogo? W PL chyba takiego obowiazku nie ma.

Montując hak masz obowiazek zrobic przegląd tech. haka i z tym zgłosic sie do wydz.kom. by zaznaczyli to w dowodzie rejestr. Podobnie moze byc z innymi zastosowanymi niehomologowanymi cześciami , felgi , wydech , a układ hamulcowy , zwiekszenie mocy silnika i zawieszenie w szczegolnosci bo ma to wpływ na bezpieczeństwo , podobnie z wymiarem opon. Ciekawe czy to jest juz w przepisach i tylko czeka na wprowadzenie w zycie czy dopiero beda cos ustalac.Ubezpieczyciel moze miec tylko jedno do powiedzenia...ubezpieczałem auto zgodne z homologacją :!: czy zmiany miały wpływ na wypadek :?: proszę udowodnic w sądzie , ze nie miały to zaplacimy..... :mrgreen: Oczywiscie to jeszcze cześciowo teoria ale tylko chwila i bedzie jak D.

AK

 

To prawda juz po częsci rzeczoznawcy weryfikują stan auta, mi ostatnio po raz pierwszy robił zdjęcia opony, i wybitej homologacji :shock: . Wydawała mu sie podejrzana opona TOYO R888.

Ale gdy mu pokazałem homologację drogową , było wszytko ok, ale wypytywał mnie o sportową kierownice i fotel :shock: powiedziałem mu że maja homologację FIA :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-tech zapewnia że przed przeglądem należy "wypiąć" Box i ASO nic nie wykryje,

 

:mrgreen:

Jasne!

Przyjeżdza do ASO Subaru nowy Outback diesel, z czerwonymi chlapaczami, z szerokimi oponami, odebrany w konkretnym terminie (za 2 tygodnie) ... faktura idzie na "gabinet dentystyczny" ( :?: ) - faktycznie nikt się nie zorientuje :mrgreen:

 

a to jednemu psu Burek :mrgreen: skoro nie ma śladu, za podejrzenia nie wsadzają do więzienia, lepiej jest uniewinnić 5 winnych niż jednego niewinnego za kratk posłać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moderatorskiego obowiązku dodam, że mam ten wątek na celowniku do likwidacji, tak że prosiłbym o jakieś rzeczowe wpisy. Wpisów na temat niedozwolonych modyfikacji, typu "power box" nie zaliczam do tej grupy, chyba, że mówią o tym, że nie należy tego montować, bo oznacza to utratę gwarancji :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moderatorskiego obowiązku dodam, że mam ten wątek na celowniku do likwidacji, tak że prosiłbym o jakieś rzeczowe wpisy. Wpisów na temat niedozwolonych modyfikacji, typu "power box" nie zaliczam do tej grupy, chyba, że mówią o tym, że nie należy tego montować, bo oznacza to utratę gwarancji :twisted:.

 

Co to znaczy niedozwolona modyfikacja ? kto o tym niby decyduje co może Pan Kowalski zrobić ze swoim samochodem? :shock: Toż to indywidualna sprawa właściciela czy chce stracić gwarancje czy nie, :???: Widzę że permanentna inwigilacja, pewnie donosy do ASO też stąd płynną :shock: Widzę że tu trza jak mysz pod miotłą siedzieć, PiSanie pod dyktando :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dentysta1, zanim zaczniesz snuć wizje permanentnej inwigilacji, czy udziału w tym głównej partii opozycyjnej naszego mlekiem i miodem płynącego kraju :D, pozwól, że zwrócę Ci uwagę, jako nowemu Forumowiczowi, że nie jest to jakieś-tam-sobie-internetowe-forum-motoryzacyjne, a forum prowadzone i zarządzane przez Subaru Import Polska. A SIP w osobie Dyrekcji nie raz się tu wypowiadał, że nie życzy sobie promowania na własnym Forum przeróbek niezgodnych z homologacją (typu "power box"). Chcąc tu pisać, musisz więc tę zasadę zaakceptować.

 

Oczywiście masz rację, że jest to indywidualna sprawa właściciela, czy chce zachować gwarancję, czy nie.

 

Tak samo, jak to, czy chce tu pisać, czy nie :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy niedozwolona modyfikacja ? kto o tym niby decyduje co może Pan Kowalski zrobić ze swoim samochodem? Toż to indywidualna sprawa właściciela czy chce stracić gwarancje

Oczywiscie , ze indywidualna , problem w tym , ze nie poznałem jeszcze takiego ktory powiedzialby w aso : ja za wszystko płacę bo mam niedozwolone przerobki i prosze to wpisac do ksiażki gwarancyjnej , zeby inne serwisy tez wiedzialy..... :mrgreen: raczej zdarzaja sie dokładnie odwrotne przypadki.... :mrgreen:

Widzę że permanentna inwigilacja, pewnie donosy do ASO też stąd płynną

Tak , ja donosze..... :razz:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja tam do swojego diesla dorzuce sobie oslony na zderzaki, chlapacze i przyciemnie szybki z tylu, by byl taki niby terenowy.. a te 180 KM -w OBK-u? darowac sobie trzeba to "DYZEL"- rodzinowóz

 

-

-MOJE MARZENIE TO IMPREZA WRX- NA STARE LATA -JAK DZIECI WYCHOWAM I OBWIOZE ICH PO SWIECIE OBK-iem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i kłaniam się nisko,

 

1. Planuje wymiane standardowych kapci 215/55/17 na ( proszę o rade za i przeciw i czy nie będzie obcierań o nadkola, oraz czy będzie to miało wpływ na nivomat) :

opcja a: 255/55/17 lub 255/50/17 np. GOODYEAR WRANGLER F1 101V lub 255/55/17 NOKIAN SUV 480

 

opcja b: 235/65/17 np. 235/65R17 TOYO Proxes S/T

Wiem że Opony są sporo wyższe od wyjściowych ale no właśnie chyba powinny się zmieścić, tak jak pisałem prosze o sugestie.

 

2. Power Box 150 :arrow: 180 :twisted:

 

 

 

Dziękuje za sugestie i pozdrawiam

 

a tak wszyscy w rodzinie zdrowi?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...