Skocz do zawartości

Plejady Offroad - reaktywacja


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Kto bylby zainteresowany powtorzeniem trasy Plejad 2008 w zakresie offroad?

 

Jest mozliwosc zorganizowania, ze wszystkimi pozwoleniami, trasy terenowej dla naszych Forkow i OBK biegnacej plus/minus po tej z Plejad. Kilka osob wypowiadalo sie, iz chetnie by pojezdzilo po polach i blotkach jeszcze raz i taka mozliwosc sie pojawila.

 

Pytanie - ilu byloby chetnych i w jakich terminach?

 

p.s. terminy 11-13.07, 15-16.08 nie wchodza w gre. Ja bym chetnie sie pisal na przelom lipca i sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze w to, tylko najszybciej przełom lipiec-sierpień i weekend, musiałbym wiedziec z wyprzedzeniem, bo dystans dość duży.

Postaram sie jeszcze namówić znajomych z Jeleniej Góry, jechali w Plejadach to teraz też chyba pojadą. Na Plejadach jechali bez osłon i nic nie uszkodzili. Ciężko było coś popsuć, chociaż widziałem pogiętą płytę aluminiową(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozważnej i asekuracyjnej jeździe myślę, że ciężko coś uszkodzić. Jak uda mi się przyjechać to na pewno będę jechał raczej spokojnie. Pogiąć płytę to nie problem, gorzej jak się ją urwie. Szczególnie, że po zerwaniu może zgnieść kolektory w N/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze, ze ta płyta wgniotła miskę olejową(!!!) a to już problem

 

Zacznijmy od tego, że płyta musiała zdrowo dostać skoro gniotąc się jeszcze naruszyła miskę. Ale nie oszukujmy się, płyta w Forku ma chronić przed otarciami, syfem lecącym spod kół (kamienie, gałęzie, duże ilości wody i błota), ewentualnie przed lekkimi uderzeniami w podłoże. Jeśli ktoś liczy, że zwykła płyta alu wytrzyma posadzenie na brzuchu to łatwo może się przeliczyć. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się ździwiłem, słysząc gdzie to się stało (zagajniki- końcówka trasy terenowej). Padał deszcz , głębokie koleiny i mogły byc jakieś kamienie..

 

Jeśli ktoś liczy,że zwykła płyta alu wytrzyma posadzenie na brzuchu..

 

pojechałem kiedyś S-Turbo na taką imprezę off-road "Kaszuby Nocą" i płyta przeżyła posadzenie na brzuchu, na kilku leżących drzewach oraz jakiś betonowych płytach zatopionych w błocie. Drzewa przejechałem, ale błoto już nie. Nic się nie wgniotło, ale moja osłna jest dośc solidna. Kawał aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja juz swoja raz klepalem - przezyla bez wiekszych uszczerbkow (jesli nie liczyc 4mm glebokich rys wzdluz) Plejady, ale w Swietokrzyskich wgiela sie na tyle w koleinie, ze oparla sie o miske olejowa. Drgania silnika mnie wkurzaly, to pozyczylem od blacharza mlot, kawal drewna i sobie wyklepalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga naprawde szkoda, ze pogoda zepsula mozliwosc wjechania na halde. Mialem ta przyjemnosc na etapie przygotowan Do Plejad i robi to wrazenie... Akurat jak objezdzalismy trase to u podnoza biwakowala niemieckich off-roadowcow. Rozne sprzety mieli - ale i Forestera byl :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...