Skocz do zawartości

Remap w UK - jak,gdzie, za ile ?


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

500 + vat w przypadku andyego forresta.

 

waszka, do andyego forresta masz jakies 2500 km w jedna strone, policz sobie koszt dojazdu ew. transportu, hotele i cala mase innych [moderator czuwa] i zastanow sie czy warto jechac tam na remap jak masz prawie pod domem...

 

panowie ale stroje nie w mapteku jest drogie tylko pierwszy raz -pozniej juz jest bardzo przyzwoicie :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, nie wiem jak w twoim roczniku, ale w new age mozna wystroic samochod przez Internet (e-mail). Jedynie co potrzeba, to kabel do programowania.

 

Możesz rozwinąć myśl ? New age tzn który rocznik ? Mnie chodzi o silnik STI 2.0 '04.

 

GT'ka nie można.

 

A GT z gratami STI ?

 

panowie ale stroje nie w mapteku jest drogie tylko pierwszy raz -pozniej juz jest bardzo przyzwoicie :mrgreen: :wink:

 

Przyzwoicie tzn ..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoicie tzn ..... ?

 

polowe tego co normalnie

 

Inne pytanie ile to jest normalnie ? Bo dzwoniłem parę dni temu i usłyszałem 3500zł netto :roll:

Kiedyś mi się o uszy obiła kwota 2500zł i sam już nie wiem o co kaman ?

 

Na forum był /jest temat "grupowy remap" w mapteku. zerknij tam i może uda Ci się wyyrwać trochę lepsze ceny.

Ja robiłęm pod koniec maja ale w wrx'e 04 także to trochę inny temat.

 

PS. Prawdę mówią jak mozna zestorić auto prze email skoro fachowcy z mapteka przez 2 godziny jeżdizli WRX;em żeby było w miarę OK. W miarę bo i tak musze podjechac drugi raz.

 

pzdr.

 

[ Dodano: Wto Cze 10, 2008 4:09 pm ]

Kiedyś mi się o uszy obiła kwota 2500zł i sam już nie wiem o co kaman ?

 

takie kwoty to tylko na grupowym lub w erze :wink:

 

i na pewno nie 2500pln. :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Prawdę mówią jak mozna zestorić auto prze email skoro fachowcy z mapteka przez 2 godziny jeżdizli WRX;em żeby było w miarę OK. W miarę bo i tak musze podjechac drugi raz.

 

....gdzie sie czlowiek spieszy tam se diabel cieszy.....Moj GTek spedzil tam 1,5 dnia ale za to zrobili go tak cacy ze ponoc moja mape uzywaja teraz jako bazowa do stojenia GTekow :cool:

 

i na pewno nie 2500pln

 

musiales sie jakos slabo dogadac :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba napisał/a:

waszka, nie wiem jak w twoim roczniku, ale w new age mozna wystroic samochod przez Internet (e-mail). Jedynie co potrzeba, to kabel do programowania.

 

 

Możesz rozwinąć myśl ? New age tzn który rocznik ? Mnie chodzi o silnik STI 2.0 '04.

Tutaj raczej chodzi o komputer sterujacy silnikiem, musi byc taki, ktory jest obslugiwany przez narzedzia OpenEcu (openecu.org). O ile sie nie myle to obslugowane sa wszystkie komputeru od 2001 roku w Subaru z fabrycznym turbo.

 

Zeby wystroic samochod przez email, musisz miec minimum kabel Tactrix, laptop i program ecuflash (do odczytu i zapisu pamieci komputera) oraz romrider do logowania parametrow pracy silnika.

 

Pozniej kontaktujesz sie z tunerem, ktorego sobie wybrales, plasisz mu kase a on prawdopodobnie poprosi cie o zgranie orginalnej zawartosci komputera, zrobienie przejazdu testowego i zrobienie loga z tego oraz dokladny opis samochodu i szczegolowa liste przerobek. Pozniej mu to wysylasz, a on po analizie wysyla Ci zmodyfikowana mape do wgrania. Wgrywasz, testujesz, robisz logi i wysylasz z powrotem. Tuner sprawdza i wysyla Ci nowa mape z poprawkami. I tak w kolko az uznacie ze samochod jest dobrze wystrojony.

 

Tutaj dla przykladu, gosc oferuje miesiac strojenia przez internet za $60.

http://www.555motorsports.net/pricing.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Prawdę mówią jak mozna zestorić auto prze email skoro fachowcy z mapteka przez 2 godziny jeżdizli WRX;em żeby było w miarę OK. W miarę bo i tak musze podjechac drugi raz.

 

....gdzie sie czlowiek spieszy tam se diabel cieszy.....Moj GTek spedzil tam 1,5 dnia ale za to zrobili go tak cacy ze ponoc moja mape uzywaja teraz jako bazowa do stojenia GTekow :cool:

 

i na pewno nie 2500pln

 

musiales sie jakos slabo dogadac :mrgreen: :wink:

 

2 godziny to ja tam czekałem na odbiór. Co się działo przez cały poprzedni dzień to nie wiem ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest jezdzic do tunera po to zeby naprawial samochod. Czas jego pracy i np wynajecie hamowni kosztuje wiecej niz praca mechanika.

Zanim ktos sie uda na strojenie, to lepiej wczesniej sprawdzic czy samochod jest sprawny.

 

Było sprawne w 100%.

Wersja Mapteka : seryjny przepływomierz i pompa niewydalała i trzeba było wymienić na Denso i Walbro 255l/h.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Mapteka : seryjny przepływomierz i pompa niewydalała i trzeba było wymienić na Denso i Walbro 255l/h.pzdr.

 

W moim STI '03 siedzi przepływomierz Denso. Czy to oznacza, że poprzedni właściciel go wymieniał?

 

Sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem ze seryjny dolot wystarcza do 350-400KM. Zmieniales turbo czy cos w tym stylu?

 

Turbo jest seryjne ale według mapteka często się zdarza iż seryjne przepływomierze i pompy z WRX'a nie wydalają i bardzo trudno jest odpowiednio dobrze zestroić auto. Dlatego była wymiana.

Co prawda jest to dodatkowy koszt ale efekt jest super. WRX naprawdę zachowuje się dużo lepiej. Jest "agresywniejszy" , lepiej reaguje na gaz no i dopiero otwarcie wydechu pokazało prawdziwy "charakter" auta.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...