Skocz do zawartości

Forek: "dziura" na 2 i 3 biegu przy 2,5 tys. obrot


zagnief

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Od kilku dni obserwuję, że w moim foresterze (2.0) przy gazowaniu na 2 i 3 biegu jest jakby "dziura" w mocy na wysokości ok. 2,5 tys. obrotów. Powyżej tego poziomu moc wraca i jest wszystko git.

 

W efekcie auto rusza z kopyta (jak zwykle ;), aby po chwili się na moment jakby zawiesić a później znowu rura.

 

Jest to taki poziom obrotów, że przy jeździe po mieście jest to cholernie upierdliwe.

 

Powyższe nie dzieje się na 1 czy 4 biegu, ani podczas jazdy z reduktorem.

 

Czy komuś z Was przydarzyło się coś podobnego. Może ktoś wie, co jest nie halo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo w wolnym saku w imprezie 2.0 do 3 tys lipa potem auto nagle odrzywa....

carfit jak to nowy soft nie ma z tym problemu ??? ile taka przyjemnosc kosztuje wiesz cos na ten temat???

 

Jezli masz auto na gwarancji to nic :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cos wiadomo o tym przeprogramowaniu?? ile to moze kosztowac?? dzwonilem tutaj w UK do Chandlers - Subaru, ale nie potrafili mi od razu odpowiedziec. Zostawilem numer i czekam na telefon od menagera servisu. Swoja droga u mnie tez jakby autko wogole dlu nie mialo, musze go trzymac tak na 3500 i powyzej i wtedy jest ok... :neutral:

 

[ Dodano: Pon Cze 16, 2008 10:48 am ]

zagnief, spróbuj zatankować inne paliwo (np. 95 V-Power). Pojeździj trochę. Jeżeli przejdzie to znaczy, że coś nie tak z paliwem było.

Czy to ma znaczenie w wolnossacym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie załatwiłem. Na pewno dam znać pod koniec przyszłego tygodnia.

 

PS. Póki co przez telefon w serwisie A.Kopra dowiedziałem się, że nowy soft załatwiał dotychczas ten "problem", ale oczywiście potwierdzę czy faktycznie tak będzie.

 

PS2. Usługa w ramach gwarancji. Co do szczegółów to dam znać.

 

PS3. Jeszcze nie sprawdzałem patentu z innym/"lepszym" paliwem, ale biorąc to na zdrowy rozsądek, wątpię, aby tu był pies pogrzebany. Ale oczywiście sprawdzę i też dam znać.

 

Pozdrawiam

 

 

[ Dodano: Czw Cze 19, 2008 11:27 am ]

 

So What! napisał/a:

zagnief, spróbuj zatankować inne paliwo (np. 95 V-Power). Pojeździj trochę. Jeżeli przejdzie to znaczy, że coś nie tak z paliwem było.

 

So What!, zwracam honor...

 

Wczoraj zatankowałem zwykłe 95 na BP zamiast na Neste i problem zniknął jak ręką odjął!!! Oczywiście, za wcześnie jeszcze na hurra optymizm, ale jest ewidentna poprawa.

Swoją drogą trochę to dziwne, bo cały czas tankuję na Neste i wcześniej było git.

 

Nie wiem, czy jeśli nadal będzie ok, to czy jest sens jechać na zmianę softu... pewnie mimo wszystko tak.

 

PS. Szczerze mówiąc, jestem w ciężkim szoku, że jakość paliwa może tak bardzo wpłynąć na kondycje "boxerka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, zwracam honor...

Ja tak miałem przy zwykłym paliwie na Statoil. Jak zatankowałem Supreme to problem zniknął, znacznie wzrosło natomiast spalanie (ok. 1,5 l/100 km).

Ostatnio zacząłem tankować V-power 95. Forek chodzi super. Spalanie spadło w stosunku do Supreme

Nowy soft mimo wszystko warto wgrać, jak masz auto na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taka dziura wystepuje w wolnossaku i turbo?? ja mam turbo i pomiedzy 2 a 3 tys jest jakby dziura i troszke szarpie tak jakby turbina pomiedzy tymi obrotami zalaczala i odrazy wylaczala sie zeby dobijajac do 3tys obr. wkrecic sie maksymalnie. Czy to tez moze byc soft??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagnief, spróbuj zatankować inne paliwo (np. 95 V-Power). Pojeździj trochę. Jeżeli przejdzie to znaczy, że coś nie tak z paliwem było.

Kolego paliwko 95 V-Power niczym sie nie różni od zwykłej 95 tylko na jakiejs normalnej stacji nie u pana "Stasia" :) wiec szczerze mówiąc to tylko chwyt marketingowy i nic więcej :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagnief, spróbuj zatankować inne paliwo (np. 95 V-Power). Pojeździj trochę. Jeżeli przejdzie to znaczy, że coś nie tak z paliwem było.

Kolego paliwko 95 V-Power niczym sie nie różni od zwykłej 95 tylko na jakiejs normalnej stacji nie u pana "Stasia" :) wiec szczerze mówiąc to tylko chwyt marketingowy i nic więcej :) Pozdro

Dzięki za info. Twoja analiza techniczna różnic w paliwach w pełni mnie przekonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jestem po wgraniu nowego softu.

 

Jest ewidentna poprawa - moc wzrasta płynnie bez żadnych "dołów".

Komputer zresetowany i Forek zaczyna uczyć się jeździć od nowa :razz:

 

Cała zabawa trwała 30 min. Nie pytajcie mnie o cenę usługi, bo auto na gwarancji.

 

Pozdrawiam,

 

PS. Polecam zrobienie tego wszystkim, którzy mają podobny problem - jest naprawdę odczuwalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem ostatnio podobny problem, zwaliłem wszystko na benzynę, ale to chyba tylko w połowie problem. Pojechałem do ASO, przeczyścili przepływomierz i wgrali nowego softa. Problem zniknął od pierwszego wciśnięcia gazu. Nie chciałbym przesadzić, ale mam wrażenie, że tak dobrze tym aautem się jeszcze nie jeździło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

opisany problem pojawił się także u mnie w Forester 2.0; po wlaniu preparatu Fuel Cleaner firmy STP - koniecznie do benzyny!!!!! (koszt ok.17 Pln) samochód ciągnie równiutko przez cały zakres obrotów - polecam; koszt żaden, nic się nie ryzykuje i nie trzeba słuchać "mądrali" w ASO lub wymieniać części w silniku; do dostania na każdej lepszej stacji benzynowej. Ja tankuję tylko na Statoil ale i tam widać paliwo nie jest zawsze czyste (oni też kupują od Orlenu....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...