Skocz do zawartości

Sterowanie turbiną w Legacy Turbo '93


3eci

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj w miare nowy i po poerwsze chcialem sie przywitać :-)

Witajcie :grin: wszyscy ....

 

Mam takie pytanie, moze ktos z was wie, jak jest sterowana turbina w turbodziadku?

 

Bo w momencie gdy sie wlacza tak jakby na ulamek sekundy mam spadek napiecia w aucie, jest to jakas cewka?

 

Moze podcisnienie?

 

Pytam bo chcialbym sie dowiedziec jak mozna to wylaczyc?

Czy check engine bedzie sie palil, czy mozna by to zrobic na przycisk?

Przyznam ze kupilem to autko i jest w bardzo dobrym stanie jak na swoje lata, ale spalanie...... :sad:

 

po prostu pomyslalem ze skoro dalo by sie wylaczyc "wiatrak" to moze bral by mniej paliwa?, mniej powietrza=mniej paliwa.

 

Myle sie?

Da sie tak zrobic, czy trzeba wyjac turbine?

Dzial chyba dobrze bo doladowuje do okolo 0,75 bar, to chyba tak powinno byc....

Prosze o szybka odp.

 

Za wszelkie info z gory dziekuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zmniejszyc cisnienie ladowania nalezaloby przeprogramowac ECU. Ale w twoim przypadku najporsciej byloby nie naciskac tak mocno pedalu gazu, uczesnicy "jazdy o kropelce" maja czasem oszczedzacz w postaci gabki podlozonej pod pedal gazu, sprobuj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zmniejszyc cisnienie ladowania nalezaloby przeprogramowac ECU. Ale w twoim przypadku najporsciej byloby nie naciskac tak mocno pedalu gazu, uczesnicy "jazdy o kropelce" maja czasem oszczedzacz w postaci gabki podlozonej pod pedal gazu, sprobu

 

Super.....

Dzieki za odpowiedz.....

Nie chodzi mi o zmniejszenie doladowania, tylko o wylaczenie lub wlaczenie sterowania turbina....

 

Skoro ECU steruje praca turbiny... to musi wysylac sygnaly do "czegos" co je odbier i powoduje ze turbina dzial tak a nie inaczej.... myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, moze ktos z was wie, jak jest sterowana turbina w turbodziadku?

Pytam bo chcialbym sie dowiedziec jak mozna to wylaczyc?

Czy check engine bedzie sie palil, czy mozna by to zrobic na przycisk?

Tak jest taki włącznik, to ten skrajnie prawy włącznik nożny, delikatnie go muskać.

 

po prostu pomyslalem ze skoro dalo by sie wylaczyc "wiatrak" to moze bral by mniej paliwa?, mniej powietrza=mniej paliwa.

Myle sie?

Da sie tak zrobic, czy trzeba wyjac turbine?

Sprzedać turbo-dziadka i kupić wolnego ssaka. Nic nie wyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3eci napisał/a:

Mam takie pytanie, moze ktos z was wie, jak jest sterowana turbina w turbodziadku?

Pytam bo chcialbym sie dowiedziec jak mozna to wylaczyc?

Czy check engine bedzie sie palil, czy mozna by to zrobic na przycisk?

 

 

Tak jest taki włącznik, to ten skrajnie prawy włącznik nożny, delikatnie go muskać.

3eci napisał/a:

po prostu pomyslalem ze skoro dalo by sie wylaczyc "wiatrak" to moze bral by mniej paliwa?, mniej powietrza=mniej paliwa.

Myle sie?

Da sie tak zrobic, czy trzeba wyjac turbine?

 

 

Sprzedać turbo-dziadka i kupić wolnego ssaka. Nic nie wyjmować.

 

Ciekawe czy jakbym nie wspomnial slowem o tym do czego potrzebna mi ta wiedza czy tez byly by takie odpowiedzi...... :wink:

 

Chcialbym wiedziec tylko na jakiej zasadzie to dziala w tym konkretnym modelu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba wyjac turbine?

Jeśli nawet byś wyjął turbinę (i zamiast niej chcesz wstawić kawałek rury czy coś w tym stylu ???) to auto w ogóle nie będzie jechać ponieważ:

-stopień sprężania masz 8:1 (a wolnossącym sporo większy)

-zapwene inne wałki w silniku turbo

-układ wydechowy nie policzony pod silnik wolnossący który dodatkowo zmuli i tak juz tagicznie pracujący silnik

-wiele innych rzeczy przemawiąjących na niekorzyść takiego rozwiązania :]

 

Gdybyś chciał tego uniknąć musiałbyś się pobawić w dosyć kosztowny ... detuning (?) Twojego samochodu. Dużo tańszą opcją byłby swap silnika na wolnossący 2.0 albo 2.2 (zapewne nawet znajdziesz bez problemu kogoś kto się z chęcią zamieni), albo poprostu, co chyba najlepsze dla Ciebie zmiana auta na wolnossące.

 

Z mojej strony dodam jeszcze tylko, że wcześniej miałem 2,2 wolnossące, teraz mam 2,0 turbo i jeśli jezdzisz "delikatnie" to mam wrażenie ze turbo wcale wiecej nie pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba wyjac turbine?

Jeśli nawet byś wyjął turbinę (i zamiast niej chcesz wstawić kawałek rury czy coś w tym stylu ???) to auto w ogóle nie będzie jechać ponieważ:

-stopień sprężania masz 8:1 (a wolnossącym sporo większy)

-zapwene inne wałki w silniku turbo

-układ wydechowy nie policzony pod silnik wolnossący który dodatkowo zmuli i tak juz tagicznie pracujący silnik

-wiele innych rzeczy przemawiąjących na niekorzyść takiego rozwiązania :]

 

Gdybyś chciał tego uniknąć musiałbyś się pobawić w dosyć kosztowny ... detuning (?) Twojego samochodu. Dużo tańszą opcją byłby swap silnika na wolnossący 2.0 albo 2.2 (zapewne nawet znajdziesz bez problemu kogoś kto się z chęcią zamieni), albo poprostu, co chyba najlepsze dla Ciebie zmiana auta na wolnossące.

 

Z mojej strony dodam jeszcze tylko, że wcześniej miałem 2,2 wolnossące, teraz mam 2,0 turbo i jeśli jezdzisz "delikatnie" to mam wrażenie ze turbo wcale wiecej nie pali...

 

Kurcze to podziwiam....

Ja nie mam tak silnej woli, ale sprobuje teraz niedlugop (po wymianie sprzegla) ile pali spokojnie jadac....

 

Ale jednak jesli Turbina nie dziala jeszcze, na przyklad na wolniejszych obrotach to silnik dziala, korzysta z podcisnienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jesli Turbina nie dziala jeszcze, na przyklad na wolniejszych obrotach to silnik dziala, korzysta z podcisnienia....

 

To jeździj na tych obrotach....

 

To, że masz w kolektorze podciśnienie nie oznacza, że turbina nie pompuje.

Wskaże Ci to wartość podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...