Skocz do zawartości

4L oleju do skrzyni biegow - NIE !!!


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem olej w skrzyni biegów. w/g fabrycznej instrukcji do manualna N/A

powinno wejść 4L

 

wlałem 3.4L świerzego oleju (GL-5 75W-90) i cos mnie tknęło żeby zmierzyć poziom. i co ? i na bagnecie jest ponad MAX :mad:

 

pomyślałem ze może trzeba się trochę przejechać zagrzać olej i znowu zmierzyć. i co? i znowu ponad MAX :twisted:

 

spuściłem 0.4L i jest OK - ciut poniżej MAX :idea:

 

wiec pytam. czy nie spuściłem całego starego oleju ze weszło tylko 3.0L czy TTTM :?: :?:

 

P.S. skrzynia pracuje dużo dużo lepiej, szczególnie synchronizacja 1 biegu (redukcja z 2 na 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian, praktycznie we wszystkich autach tak jest - i w silniku, i w skrzyni, i w tylnym dyfrze pozostaja jakies ilosci starego oleju (plynu chlodzacego w silniku)

 

ja na to mam swoj sposob: cierpliwie czekam, az zbiegnie caly olej, wtedy dodatkowo podnosze tyl, potem przod auta - takim sposobem pozbywam sie jeszcze jakiejs sladowej ilosci starego oleju... nie wiem, czy to ma jakies znaczenie, ale moje samopoczucie na pewno poprawia :mrgreen:

 

w sobote wymienilem olej w silniku i weszlo rowno 4,5L do gornej kreski, tak jak i podaje FHI :razz:

 

p.s. warsztaty, oczywiscie, w takie rzeczy sie nie bawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian, praktycznie we wszystkich autach tak jest - i w silniku, i w skrzyni, i w tylnym dyfrze pozostaja jakies ilosci starego oleju (plynu chlodzacego w silniku)

 

 

mam ta swiadomosc :idea: ale nigdy nie zdazylo mi sie zeby nie weszlo 1/4 tego co podaje producent. w silniku jak wymienialem to wlalem 4L jak jest w instrukcji i stan jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztaty dysponują takimi bardzo skutecznymi "odsysaczami". Znacznie ułatwia to spuszczenie płynów w samochodzie.

a no racja... tyle ze nie wszystkie warsztaty maja takie wynalazki, przynajmniej w zacofanym Burundi :oops::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...