Skocz do zawartości

4 bieg - Forester


esilon

Rekomendowane odpowiedzi

taki się problem objawił (95tysi km), mianowicie podczas dynamicznej jazdy zmiana biegu z 3 na 4 odbywa sie z delikatnym zgrzytem :evil: , podczas delikatnej jazdy, tj gdy po zmianie na czwórce silnik nie przekracza 3 tys obr jest normalnie OK,

 

ki diabeł? przesuwka/synchronizator/3i4???

 

ile w ASO rozebranie skrzyni kosztuje ?

 

ile trwa taka robótka? wyjazd mam a tu zgrzyta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, ale prawdopodobnie bedzisz miał do wymiany synch. 3/4 , prawdopodobne również jest że przy 95 tys. ( o ile masz jeszcze seryjne sprzegło ) bedzie do wymiany

Za długo bym z robotą tego nie czekał, bo moze sie okazać że bedziesz musiał wymienić koła :cool:

Licz sie z wydatkiem ok 3500 zł ze sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobne również jest że przy 95 tys. ( o ile masz jeszcze seryjne sprzegło ) bedzie do wymiany

 

pierwszy własciciel zmieniał przy 15 tyś :mrgreen:

 

mien olej i zobacz czy sie nie poprawi..

 

nadzieją mnie Pan natchnął :cool: , gdyby nie pomogło to ile kosztuje robótka w ASO Koper :?: I równie ważny kłeszczyn, ile czasu potrzebne jest na taką naprawę :?:

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nawet nie próbuj podawac ceny :!: :wink: :mrgreen: , bo się okaże że ASO ma taniej niz inne nieautoryzowane serwisy :mrgreen: i...............

chcesz mnie wykończyć :wink: :mrgreen: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nawet nie próbuj podawac ceny , bo się okaże że ASO ma taniej niz inne nieautoryzowane serwisy i...............

chcesz mnie wykończyć

 

muszę znać cenę przed robotą, może być na PW :mrgreen:

 

a oleum to jakie do skrzynki Foresia powinienem kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej shell (aso) , sprzegło wymiana a potem bedziemy myslec o zgrzytaniu tej 4. Ceny wg cennika sip niestety trzeba dzwonić bo nie pamietam ....

AK

 

okej, jutro dzwonię :mrgreen:

 

p.s. pytam tez u konkurencji bo na terminie równie mocno jak i na cenie mi zależy :twisted:

 

zestawienie sobie zrobię :mrgreen:

 

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 11:56 am ]

a jeszcze dzisiaj usłyszałem, że jak biegami się pomiesza przy wyłączonym silniku, to skrzypi jakby "sucha"guma o metal albo o drugą gumę,

 

sprzęgło jak się wciska to tez cos skrzypi od spodu, zgłaszałem na ostatnim przegladzie , było cicho ale wróciło :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie wydaje, że jednak sprzęgło , podczas wciskania pedału słychać takie "twarde" chm chm :razz: a właściwie to może hm, hm

 

[ Dodano: Sob Cze 14, 2008 10:44 pm ]

no więc po zmianie sprzęgła oraz oleum w skrzyni jest baaardzo znaczna poprawa :!: właściwie to mam wrażenie, że im dlużej jeżdże po zmianie tym bardziej gładko biegi wchodzą :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...