Skocz do zawartości

Problem ze sprzeglem/hamulcami?


okonskik69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem poczatkujacym uczestnikiem forum i wlasciwie rownie poczatkujacym uzytkownikiem Subaru. Oto moj problem: w mojej Imprezce, w najczesciej w momencie gdy uzywam polsprzegla- korek, zawracanie, parking itp, sprzeglo nagle zaczyna dzialac jak hamulec - gdy naciskam pedal, auto praktycznie staje w miejscu - puszczam sprzeglo, wyrzucam bieg - toczy sie...gdy ruszam przy tak "öbciazonym polsprzegle" pojawia sie oczywiscie swoisty zapaszek sprzegla...

Kompletne sprzeglo zostalo wymienione ok. 20 tys. km wczesniej - kupilem z dojechanym.

Sorry za brak polskich znakow - uzywam holenderskiego Windows.

Pozdrawiam forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj troche-bylo o tym nie raz,ale nie pamietam jak to sie fachowo nazywa.Hill holder,albo jakos tak.Jest to taki bajer,ze np jak stoisz na swiatlach pod gorke,to wystarczy,ze trzymasz sprzeglo na biegu i samochod nie bedzie sie staczal do tylu.Jak wyrzucisz na luz i puscisz sprzeglo to bedzie sie staczal.Przydatny gadzet;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Już nieco szperałem i czytałem o hill holder, ale z tego co wyczytałem chyba nie ma tego w Imprezach, choć moge sie mylić. Poza tym objawy nie za bardzo mi pasują bo u mnie to powoduje problemy z ruszeniem, a co za tym idzie szybsze zużycie sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem to w Imprezie 1.6 z `93 roku i dzialalo ok. Nawet jak na wstecznym pod gorke jechales i wcisnales sprzeglo to samochod sie zatrzymywal. Moze u Ciebie trzeba to ustrojstwo wyregulowac.Napewno znajdiesz o tym na forum-ja juz nie pamietam jak to wyglada,wiec nie wprowadzam w blad :wink:

Dodam jeszcze,ze moja pierwsza Impreza byla golusienka.Nie miala nawet regulacji lusterek z wewnatrz i przerywanej pracy wycieraczek ;) ale hill holdera,boxera i 4wd miala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...