Jump to content

Skrzynia do GT 98

BIG J
 Share

Recommended Posts

Mam pytanko czy do GT 98 będzie pasowała skrzynia od WRX 00-03 ? Ewentualnie skrzynia od GT 99 , chodzi mi o to czy pasują bez żadnych przeróbek. Drugie pytanie to czy skrzynia od WRX ma podwójne synchronizatory? Proszę o wypowiedz kogoś kto już coś takiego robił. A i jeszcze jedno co ze sprzęgłem, pozostaje seryjne czy musi też byż zmienione.

Ja mam w GT 95 skrzynię od WRX 02, pasowała bez żadnych przeróbek. Trzeba było tylko razem ze skrzynią włożyć rozrusznik od WRX-a. Przed wymianą szukałem sporo na temat kompatybilności skrzyń i wychodzi na to, że do swojego mogłem włożyć dowolną skrzynię z GT lub WRX bug-eye. Wnioskuję więc, że i Ty nie będziesz miał problemów z włożeniem skrzyni od WRX-a.

Z tego co wiem, to, skrzynie w WRX 00-03 to konstrukcyjnie to samo co siedzi w GT'00, czyli synchronizatory są pojedyncze. Słyszałem opinię, że materiały są odrobinę wytrzymalsze w WRX. Podwójne synchronizatory były chyba w STI, a w WRX-ach od 2004 roku.

Jeśli sie mylę w jakiejś kwestii, to niech mnie ktoś poprawi.

w GT po 98 raczej nie trzeba wymieniac rozrusznika w pre 98 nie wiem

od WRX MY06 tez zalozysz bez rzezby do GT 98 - skrzynie w WRX byly mocniejsze dopiero od MY04

od MY98 do MY03 materialy mialy taka sama wytrzymalosc

w GT po 98 raczej nie trzeba wymieniac rozrusznika w pre 98 nie wiem

Rozumiem ,że mając auto z lutego 98 nie muszę wymieniać rozrusznika?

od WRX MY06 tez zalozysz bez rzezby do GT 98 - skrzynie w WRX byly mocniejsze dopiero od MY04

Pytanie, co rozumiesz przez "rzeźbę". Od pewnego momentu (chyba od 2005) inaczej jest rozwiązane mocowanie półosi do skrzyni, więc to już nie jest plug&play. Z '04 chyba podchodzi po przełożeniu gratów do starszej obudowy. Tyle przynajmniej zapamiętałem z tego co mi mówili na nie-ASO.

z tego co wyczytalem na NASIOC to:

WRX 04 sa juz mocniejsze + podwojny synchronizator tak jak pisal gtx ale 1go biegu

WRX 03 jest juz wzmocniona wzgledem 02 -> z tego co znalazlem maja miec biegi RA :???: tak czy inaczej podobno mocniejsze ze wzgledu na zbyt duza ilosc napraw gwarancyjnych skrzyn w modelu 02 ktory byl 1wszym na rynku US

to jest tylko to co znalazlem wiec nie wiem na ile to prawda i dotyczy oczywiscie samochodow US