Skocz do zawartości

Skrzynia do GT 98


BIG J

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy do GT 98 będzie pasowała skrzynia od WRX 00-03 ? Ewentualnie skrzynia od GT 99 , chodzi mi o to czy pasują bez żadnych przeróbek. Drugie pytanie to czy skrzynia od WRX ma podwójne synchronizatory? Proszę o wypowiedz kogoś kto już coś takiego robił. A i jeszcze jedno co ze sprzęgłem, pozostaje seryjne czy musi też byż zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w GT 95 skrzynię od WRX 02, pasowała bez żadnych przeróbek. Trzeba było tylko razem ze skrzynią włożyć rozrusznik od WRX-a. Przed wymianą szukałem sporo na temat kompatybilności skrzyń i wychodzi na to, że do swojego mogłem włożyć dowolną skrzynię z GT lub WRX bug-eye. Wnioskuję więc, że i Ty nie będziesz miał problemów z włożeniem skrzyni od WRX-a.

 

Z tego co wiem, to, skrzynie w WRX 00-03 to konstrukcyjnie to samo co siedzi w GT'00, czyli synchronizatory są pojedyncze. Słyszałem opinię, że materiały są odrobinę wytrzymalsze w WRX. Podwójne synchronizatory były chyba w STI, a w WRX-ach od 2004 roku.

 

Jeśli sie mylę w jakiejś kwestii, to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od WRX MY06 tez zalozysz bez rzezby do GT 98 - skrzynie w WRX byly mocniejsze dopiero od MY04

Pytanie, co rozumiesz przez "rzeźbę". Od pewnego momentu (chyba od 2005) inaczej jest rozwiązane mocowanie półosi do skrzyni, więc to już nie jest plug&play. Z '04 chyba podchodzi po przełożeniu gratów do starszej obudowy. Tyle przynajmniej zapamiętałem z tego co mi mówili na nie-ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytalem na NASIOC to:

WRX 04 sa juz mocniejsze + podwojny synchronizator tak jak pisal gtx ale 1go biegu

WRX 03 jest juz wzmocniona wzgledem 02 -> z tego co znalazlem maja miec biegi RA :???: tak czy inaczej podobno mocniejsze ze wzgledu na zbyt duza ilosc napraw gwarancyjnych skrzyn w modelu 02 ktory byl 1wszym na rynku US

to jest tylko to co znalazlem wiec nie wiem na ile to prawda i dotyczy oczywiscie samochodow US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...