Jump to content

Forester '00 - wymiana kierownicy

Spokojny
 Share

Recommended Posts

Mam u siebie całkiem ładną kierownicę - standardowa ale w momo edycji.

Jest ona jednak wielkości koła sterowego na żaglowcu, co jest trochę nieporęczne przy konieczności szybszej jazdy. I tak mnie korci żeby wymienić na coś mniejszego... najlepiej z poduszką, więc może coś z nowszych STI ?

Pytanie więc brzmi: co mógłbym u siebie zamontować, bez kolosalnych przeróbek :?:

A skoro już temat układu kierowniczego.

Od jakiegoś czasu przekładnia kierownicza prosi się o wymianę. Gdzieś na forum widziałem wypowiedzi iż warto włożyć od STI, bo ma mniejsze przełożenie.

Pytanie brzmi więc analogicznie: a będzie to pasowało :?: a nie będzie to kolidowało z oryginalnym wspomaganiem... itp. :?: :?: :?:

Koło kierownicy bedzie pasowało, natomiast może byc problem z poduszką, a precyzyjniej z taśmą poduszki.

Przekładnia z STI 02-04 powinna pasowac bez problemów.

Spokojny, mam dokladnie ten sam problem... seryjne Momo z GT'eka jakos mi nie lezy (moze dlatego, ze przyzwyczailem sie do lepszych kier :razz: ), ale pozostac bez SRS'a tez nie chce :neutral:

wiem, ze do GT mozna dopasowac kierownice z poduszka od new age STi, wiec i do Forka powinno pasowac... tylko nie wiem, czy przy takim rozwiazaniu poduszka nadal jest ok :roll:

img2687du5.jpg

eddie_gt4

O to to!!!

Co prawda drażni mnie ten aluminiowy kolor :razz: Nijak nie będzie pasował do moich drewnopodobnych elementów :mrgreen:

Może jakaś rada. Jak mogę się pozbyć tych cudeniek stylizacji? Jakaś okleina może... czy cuś???

eddie_gt4

O to to!!!

Co prawda drażni mnie ten aluminiowy kolor :razz: Nijak nie będzie pasował do moich drewnopodobnych elementów :mrgreen:

Może jakaś rada. Jak mogę się pozbyć tych cudeniek stylizacji? Jakaś okleina może... czy cuś???

pasztet edition: po prostu pomalowac srebrny na czarny albo... drewno-podobny kolor :mrgreen:

kawior edition: flok czy cos w tym rodzaju...

p.s. nie zapomnij dopisac mi "pomogl" :razz: :mrgreen:

joke :lol:

Co prawda drażni mnie ten aluminiowy kolor

Ale przecież aluminiowy kolor jest tylko w MY'03, potem kierownica jest cała czarna.

O taka:

Obrazek

a co to za zolty pasztet edyszn na kierze? :shock: :mrgreen:

eddie_gt4

a jakby tak wrzucić okleinę imitującą karbon? czy to może już będzie Total Psztet Edition? :wink:

kawior edition: flok czy cos w tym rodzaju...

ke ?

co to i jak to wygląda?

edit:

Przemeq Ale przecież aluminiowy kolor jest tylko w MY'03, potem kierownica jest cała czarna.

O taka:

o taka zdecydowanie ładniejsza :cool:

eddie_gt4

a jakby tak wrzucić okleinę imitującą karbon? czy to może już będzie Total Psztet Edition? :wink:

rob wg. swego gustu... bo robisz to dla siebie, no nie?

choc ja akurat za pseudo-karbonem niezbyt przepadam :razz:

ke ?

co to i jak to wygląda?

cos w tym rodzaju:

dsc0057io6.jpg

a co to za zolty pasztet edyszn na kierze?

Taki, za który dostaje się paski w "Technicznym"... :twisted:

to bylo bardzo techniczne pytanie dotyczace kiery, serio :neutral:

eddie_gt4 cos w tym rodzaju:

już rozumiem, ale ja pragnę zmienić jeno te plastikowe cudeńka, które są na centralnej konsoli i wokół kratek nawiewu.

Ale dzięki, codziennie czegoś nowego się uczymy :wink:

btw. czy wspomniane wyżej elementy są łatwe w demontażu?