Skocz do zawartości

subaru assistance


desbaru

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy to znaczy, ze przy zakupie nowego samochodu ( a wiec objetego gwarancja) assistance jest bezplatny przez okres gwarancji? Pytam, bo decydujac sie na leasing zastanawiam sie nad tym, jak assistance z leasingu ma sie do assistance Subaru. Moze ktos ma wlasne doswiadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desbaru, kupiłem Imprezę więc mam assistance Subaru ... do tego mam wykupione (co prawda podstawowe, ale jednak) Assistance BRE Leasing ... szczerze mówiąc nie wiem do kogo bym zadzwonił jako pierwszego - mam nadzieję, że nie będę musiał decydować :) Subaru Assistance cieszy się niezłą opinią na tym forum :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to znaczy, ze przy zakupie nowego samochodu ( a wiec objetego gwarancja) assistance jest bezplatny przez okres gwarancji? Pytam, bo decydujac sie na leasing zastanawiam sie nad tym, jak assistance z leasingu ma sie do assistance Subaru. Moze ktos ma wlasne doswiadczenia w tym temacie?

Assistance tylko ma fajną nazwę. Dwa razy "skorzystałem" , za trzecim razem razem już nie próbowałem. Generalnie to ubezpieczenie daje zwykle: 1.ubezpieczyciel auta, 2.importer (producent) 3.inni np producent opon na opony. 4.leasingodawca itd. Skutek jest taki, że jak już przyjdzie do skorzystania to pytanie do kogo dzwonić??? :shock: Kogo nie wybierzesz to i tak przyjedzie do ten sam pan Staszek z najbliższego serwisu 24h :mrgreen: i sprawę załatwi PRAWIE profesjonalnie.

Moje dwa doświadczenia to:

1) 2h czekania na pomoc przy głównej trasie 20km od Wa-wy (Seat assistance) przy temp 30C i z płaczącym 2-letnim dzieckiem. W końcu pomogłem sobie sam. :evil:

2) po złapaniu gumy (nie do naprawy, nie miałem zapasówki tylko jakiś system do naprawiania przebitych opon) przyjechał Pan z assistance producenta opon i odlawetował mnie 20km od głównej trasy pod serwis, w którym nie mieli opon :mrgreen: po dodzwonieniu się do magazynu producenta oznajmili, że opona będzie za 3 dni. Znowu pomogłem sobie sam.

 

Ostatnio złapałem gumę już Outbackiem. I tu duży zaskoczenie! Nie dość, że koło zapasowe pełnowymiarowe to jeszcze na pięknej alufeldze :shock:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to znaczy, ze przy zakupie nowego samochodu ( a wiec objetego gwarancja) assistance jest bezplatny przez okres gwarancji? Pytam, bo decydujac sie na leasing zastanawiam sie nad tym, jak assistance z leasingu ma sie do assistance Subaru. Moze ktos ma wlasne doswiadczenia w tym temacie?

Assistance tylko ma fajną nazwę. Dwa razy "skorzystałem" , za trzecim razem razem już nie próbowałem. Generalnie to ubezpieczenie daje zwykle: 1.ubezpieczyciel auta, 2.importer (producent) 3.inni np producent opon na opony. 4.leasingodawca itd. Skutek jest taki, że jak już przyjdzie do skorzystania to pytanie do kogo dzwonić??? :shock: Kogo nie wybierzesz to i tak przyjedzie do ten sam pan Staszek z najbliższego serwisu 24h :mrgreen: i sprawę załatwi PRAWIE profesjonalnie.

Moje dwa doświadczenia to:

1) 2h czekania na pomoc przy głównej trasie 20km od Wa-wy (Seat assistance) przy temp 30C i z płaczącym 2-letnim dzieckiem. W końcu pomogłem sobie sam. :evil:

2) po złapaniu gumy (nie do naprawy, nie miałem zapasówki tylko jakiś system do naprawiania przebitych opon) przyjechał Pan z assistance producenta opon i odlawetował mnie 20km od głównej trasy pod serwis, w którym nie mieli opon :mrgreen: po dodzwonieniu się do magazynu producenta oznajmili, że opona będzie za 3 dni. Znowu pomogłem sobie sam.

 

Ostatnio złapałem gumę już Outbackiem. I tu duży zaskoczenie! Nie dość, że koło zapasowe pełnowymiarowe to jeszcze na pięknej alufeldze :shock:

pozdr

 

Wszystko zalezy od producenta. Ja czekałem 2 h ale w nocy na autobahnie pod Jeną.

Potem lawetą do serwisu a ja do hotelu. Rano auto zostało zrobione i pojechałem do domku

:smile:

PS. Co prawda 3 miesięczny OBK nie powinen tak poprostu odmówić wspólpracy ale coż zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba juz wiem tyle, by dobrze wybrac-razem z OTK dostane Subarau assistance (za darmo), dla swietego spokoju dokupie Assistance z leasingu (za 100 zl/ rok), a poza tym-to Subaru sie przeciez nie psuje :wink: , mam nadzieje, ze najlepszym wyborem byla wlasnie zmiana dotychczasowego VW na Subaru. To sie nazywa pozytywne myslenie :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejkoo, rozumiem Twoje negatywne doświadczenia, natomiast:

- po pierwsze pytanie jest o koszt SUBARU assistance, a nie o doświadczenia z innymi assitance

- po drugie ZTCW subaru assistance cieszy się bardzo dobrą renomą

 

Przemeq, w większości przypadków tzw. Assistance poza miastem pierwszą pomoc udziela poprzez sieć warsztatów 24h i nie ma to nic wspólnego z samą marką samochodu. Raz jedzie jako Renault raz jako Seat. :mrgreen: Jeśli z Subaru jest inaczej to wyprowadź mnie z błędu. Zwykle tylko pan/pani po drugiej stronie słuchawki to może ktoś reprezentujący importera (ale mając na uwadze modę na outsource pewnie student z zewnętrznej firmy). Samo życie.

Jak dają assistance to brać, ale żeby zaraz kupować? :mrgreen:

 

desbaru, pamietaj, żeby wykupić opcję auta zastępczego, przydaje się zawsze

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości przypadków tzw. Assistance poza miastem pierwszą pomoc udziela poprzez sieć warsztatów 24h i nie ma to nic wspólnego z samą marką samochodu

 

Racja.

 

To może chodzi o to, że SIP sobie dobrał tylko sprawdzonych "panów Zenków od lawety"? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości przypadków tzw. Assistance poza miastem pierwszą pomoc udziela poprzez sieć warsztatów 24h i nie ma to nic wspólnego z samą marką samochodu

 

Racja.

 

To może chodzi o to, że SIP sobie dobrał tylko sprawdzonych "panów Zenków od lawety"? :roll:

 

I pewnie testował ich latami tak jak w tej reklamie Zelmera setkami sztuk dziennie :shock: Prawie mnie przekonałeś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...