Skocz do zawartości

wyczyscilem klime


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

i kazdemu to polecam

 

to co zobaczylem po rozebraniu nagrzewnicy i parownika to MASAKRA :!: :!: :!:

 

jeden wielki SYF, jestem w glebolim szoku czym odychalem....

 

wszystko przedmuchalem spr. powietrzem, odkurzylem i odkazilem chemia. dolozylem tez wlasnej konstrukcji filtr na "czerpni" w podszybiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kazdemu to polecam

 

to co zobaczylem po rozebraniu nagrzewnicy i parownika to MASAKRA :!: :!: :!:

 

jeden wielki SYF, jestem w glebolim szoku czym odychalem....

 

wszystko przedmuchalem spr. powietrzem, odkurzylem i odkazilem chemia. dolozylem tez wlasnej konstrukcji filtr na "czerpni" w podszybiu

Deske rozbierales? A czemu nie zalozyles seryjnego filtra przeciwpylkowego? W Foresiu jest miejsce na niego, ale malo ktory ma zalozony. Ja teraz chce sobie zalozyc.

 

p.s. sprezone powietrze z kompresora na stacji, czy masz tak fajnie wyposazony garaz? =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deske rozbierales? A czemu nie zalozyles seryjnego filtra przeciwpylkowego? W Foresiu jest miejsce na niego, ale malo ktory ma zalozony. Ja teraz chce sobie zalozyc.

 

wyciagasz schowek i masz dostep do calego zespolu: nagrzewnica/parownik/wentylator/przepustnice

 

seryjny filtr jest i byl regularnie wymieniany (mam nawet kwity pooprzedniego wlasciciela) ale widocznie gu...o daje skoro taki syf jest na parowniku....

 

p.s. sprezone powietrze z kompresora na stacji, czy masz tak fajnie wyposazony garaz? =)

 

 

robilem u kupla w fajnie wyposazonym garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjny filtr jest i byl regularnie wymieniany (mam nawet kwity pooprzedniego wlasciciela) ale widocznie gu...o daje skoro taki syf jest na parowniku....

Zależy co miałeś na tym parowniku... część rzeczy jak tam się pojawiła była bardzo mała... ale wraz z czasem pod wpływem sprzyjających warunków nieco urosła... ludzie na to grzyb mówią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
gdzie jest filtr przeciwpyłkowy lub miejsce na niego w forku II??

Za schowkiem przed pasażerem.

 

 

Jade wlasnie kupic ponoc najskuteczniejszy srodek pt. "Anty-grzyb" do Castoramy

Polecam daleko idącą ostrożność w stosowaniu takich środków, można sobie drogie kuku zrobić - takie spraye potrafią rozpuszczać/sklejać klapy w obudowie nagrzewnicy (mogę foty z BMW E46 wrzucić przy okazji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ozonowanie w Warszawie u profi . Kosztowało mnie to trzy godziny czasu i stówę .

 

ozonowanie jest słabe, zdecydowanie lepsze jest czyszczenie przez ultradzwięki :roll:

Można też kupić doraźnie tzw."granat" z dobrej firmy , i też daje rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić doraźnie tzw."granat" z dobrej firmy , i też daje rade :D

A bywają zaczepne :mrgreen: Mój obronny nie dał rady :D

Robienie w garażu takich operacji to też nie najlepszy pomysł . W końcu trzeba wiedzieć co i jak zdemontować . Zaletą jest koszt , bo odpada robocizna , ale za to kupujemy coś co nie wszystko zużyjemy i co potem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bywają zaczepne :mrgreen: Mój obronny nie dał rady :D

Robienie w garażu takich operacji to też nie najlepszy pomysł . W końcu trzeba wiedzieć co i jak zdemontować . Zaletą jest koszt , bo odpada robocizna , ale za to kupujemy coś co nie wszystko zużyjemy i co potem .

:shock: chyba mówimy o czymś innym :D

Ja mówie o czymś takim http://www.liquimoly-sklep.pl/product-p ... -15L-.html

włączasz klimę na full na obieg wewnętrzny , granat dajesz za tylny fotel i on sobie pomału uwalnia preparat, i tak przez 15-20min. potem wietrzysz i jest ok :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bywają zaczepne :mrgreen: Mój obronny nie dał rady :D

Robienie w garażu takich operacji to też nie najlepszy pomysł . W końcu trzeba wiedzieć co i jak zdemontować . Zaletą jest koszt , bo odpada robocizna , ale za to kupujemy coś co nie wszystko zużyjemy i co potem .

:shock: chyba mówimy o czymś innym :D

Ja mówie o czymś takim http://www.liquimoly-sklep.pl/product-p ... -15L-.html

włączasz klimę na full na obieg wewnętrzny , granat dajesz za tylny fotel i on sobie pomału uwalnia preparat, i tak przez 15-20min. potem wietrzysz i jest ok :roll:

Dzięki Carfit Po ostatnim ozonowaniu mam czysto ale za miesiąc może spróbuję .

Faktycznie łatwy w użyciu ale ze skutecznością sprawdzę organoleptycznie na własnym nosie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...