Jump to content

wyczyscilem klime

ppmarian
 Share

Recommended Posts

i kazdemu to polecam

to co zobaczylem po rozebraniu nagrzewnicy i parownika to MASAKRA :!: :!: :!:

jeden wielki SYF, jestem w glebolim szoku czym odychalem....

wszystko przedmuchalem spr. powietrzem, odkurzylem i odkazilem chemia. dolozylem tez wlasnej konstrukcji filtr na "czerpni" w podszybiu

i kazdemu to polecam

to co zobaczylem po rozebraniu nagrzewnicy i parownika to MASAKRA :!: :!: :!:

jeden wielki SYF, jestem w glebolim szoku czym odychalem....

wszystko przedmuchalem spr. powietrzem, odkurzylem i odkazilem chemia. dolozylem tez wlasnej konstrukcji filtr na "czerpni" w podszybiu

Deske rozbierales? A czemu nie zalozyles seryjnego filtra przeciwpylkowego? W Foresiu jest miejsce na niego, ale malo ktory ma zalozony. Ja teraz chce sobie zalozyc.

p.s. sprezone powietrze z kompresora na stacji, czy masz tak fajnie wyposazony garaz? =)

Deske rozbierales? A czemu nie zalozyles seryjnego filtra przeciwpylkowego? W Foresiu jest miejsce na niego, ale malo ktory ma zalozony. Ja teraz chce sobie zalozyc.

wyciagasz schowek i masz dostep do calego zespolu: nagrzewnica/parownik/wentylator/przepustnice

seryjny filtr jest i byl regularnie wymieniany (mam nawet kwity pooprzedniego wlasciciela) ale widocznie gu...o daje skoro taki syf jest na parowniku....

p.s. sprezone powietrze z kompresora na stacji, czy masz tak fajnie wyposazony garaz? =)

robilem u kupla w fajnie wyposazonym garazu

Ja probowalem nieco po plejadach przedmuchac intercooler i niestety niewiele to dalo. Powinno sie (pewnie parownik i nagrzewnice rowniez) go wymontowac i porzadnie umyc =(

seryjny filtr jest i byl regularnie wymieniany (mam nawet kwity pooprzedniego wlasciciela) ale widocznie gu...o daje skoro taki syf jest na parowniku....

Zależy co miałeś na tym parowniku... część rzeczy jak tam się pojawiła była bardzo mała... ale wraz z czasem pod wpływem sprzyjających warunków nieco urosła... ludzie na to grzyb mówią :)

Ale zdaje sie parownik ma sie wtedy dostepny tylko z jednej strony, a z drugiej pozostaje niedoczyszczony

jak rozpolowi sie plastikowa obudowe parownika i nagrzewnicy to wszystko jest na wierzchu i jest bardzo dobry dostp do szorowania :wink:

Hm co to znaczy rozpolowi? Jade wlasnie kupic ponoc najskuteczniejszy srodek pt. "Anty-grzyb" do Castoramy ;-) i mam nadzieje, ze bez psucia obudowy da sie do parownika dostac (przy okazji zlikwiduje dzieciola, co mi pod deska stuka).

Hm co to znaczy rozpolowi?

palstikowa obudowa nagrzewnicy i parownika jest zbudowana z 2 polowek (gora i dol) trzeba ja rozkrecic, rozpolowic, zdjac dol (gora moze zostac na mocownaich) i jest ekstar dojscie do SYFU :evil: :grin:

• 2 years later...
gdzie jest filtr przeciwpyłkowy lub miejsce na niego w forku II??

Za schowkiem przed pasażerem.

Jade wlasnie kupic ponoc najskuteczniejszy srodek pt. "Anty-grzyb" do Castoramy

Polecam daleko idącą ostrożność w stosowaniu takich środków, można sobie drogie kuku zrobić - takie spraye potrafią rozpuszczać/sklejać klapy w obudowie nagrzewnicy (mogę foty z BMW E46 wrzucić przy okazji).

Ja robiłem ozonowanie w Warszawie u profi . Kosztowało mnie to trzy godziny czasu i stówę .

ozonowanie jest słabe, zdecydowanie lepsze jest czyszczenie przez ultradzwięki :roll:

Można też kupić doraźnie tzw."granat" z dobrej firmy , i też daje rade :D

Guest zacier
Można też kupić doraźnie tzw."granat" z dobrej firmy , i też daje rade :D

A bywają zaczepne :mrgreen: Mój obronny nie dał rady :D

Robienie w garażu takich operacji to też nie najlepszy pomysł . W końcu trzeba wiedzieć co i jak zdemontować . Zaletą jest koszt , bo odpada robocizna , ale za to kupujemy coś co nie wszystko zużyjemy i co potem .

Robienie w garażu takich operacji to też nie najlepszy pomysł . W końcu trzeba wiedzieć co i jak zdemontować . Zaletą jest koszt , bo odpada robocizna , ale za to kupujemy coś co nie wszystko zużyjemy i co potem .

:shock: chyba mówimy o czymś innym :D

Ja mówie o czymś takim http://www.liquimoly-sklep.pl/product-p ... -15L-.html

włączasz klimę na full na obieg wewnętrzny , granat dajesz za tylny fotel i on sobie pomału uwalnia preparat, i tak przez 15-20min. potem wietrzysz i jest ok :roll:

Guest zacier

:shock: chyba mówimy o czymś innym :D

Ja mówie o czymś takim http://www.liquimoly-sklep.pl/product-p ... -15L-.html

włączasz klimę na full na obieg wewnętrzny , granat dajesz za tylny fotel i on sobie pomału uwalnia preparat, i tak przez 15-20min. potem wietrzysz i jest ok :roll:

Dzięki Carfit Po ostatnim ozonowaniu mam czysto ale za miesiąc może spróbuję .

Faktycznie łatwy w użyciu ale ze skutecznością sprawdzę organoleptycznie na własnym nosie .