Skocz do zawartości

Outback i Forester - różnice między Europą a USA


Seth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś wie, i podzieliłby się wiedzą :) Jakie występują różnice - głównie w mechanice, ale i innych aspektach, między wersjami Europejskimi i Amerykańskimi Outbacka i Forestera. Chodzi mi o roczniki ok. roku 2000 (Outback 2000-2004, Forester do 2003 znaczy się :) )

Czy dużą stratą bedzei kupno z US? Bo wiele osób mi odradzało. Sam też posiadam właśnie wersję US, i w paru przypadkach spotkałem się z innymi elementami (czytaj: mniej dostępnymi)

Więc może lepiej szukać dłużej, i jednak kupić wersję europejską?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

EDIT: do FAQ dotarłem, ale tam głównie dyskusja toczy się co do WRX. Różnice typu lampy/halogeny itp. znam. Chodzi mi właśnie np. o zmiany ECU, czy nietypowe żaróweczki (tak u mnie jest), ew. inne drobiazgi mogące zmniejszyć przyjemność użytkowania Subaru

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naprawde nikt nie wie jakie są różnice? Ja też bardzo proszę o info głównie jeśli chodzi o Forestera bez turbo. Warto się ubierać w taki temat? Ceny Forków są dość ciekawe w USA, a ja szukam czegoś dla swojej drugiej połowy, bo już nei wyrabiam z oberwanymi spojlerami i zderzakami zostawianymi na krawężnikach prze moją beztroską kobietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie podjol takiego porownania, a czesc osob, ktore probuja, nie widzialo na oczy modelu przeznaczonego na rynek amerykanski.

Masz tam dokladna specyfikacje, porownaj ja z tym co jest na stronie SIP i bedziesz mial pdpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eu od USA rozni sie napewno zawieszeniem.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz i jakie sa to roznice?

 

Ten watek zawieszenia jest gdzies na forum technicznym juz poruszany. A po drugie sam mam amerykana.

Nie moge znalezc tego watku. Skoro masz taki samochod, to wyjasnisz jakie sa to roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eu od USA rozni sie napewno zawieszeniem.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz i jakie sa to roznice?

 

Ten watek zawieszenia jest gdzies na forum technicznym juz poruszany. A po drugie sam mam amerykana.

Nie moge znalezc tego watku. Skoro masz taki samochod, to wyjasnisz jakie sa to roznice.

 

Faktycznie niema. Chodzi mi o prowadzenie auta na nie równych drogach buja i nie zachowuje sie stabilnie. W modelach z EU tego nie ma ale podobno wystarczy zmienic amory i ewentualnie sprezyny na euroejskie i jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze twoje auto bylo zle naprawione? Bo ja jezdzilem w amerykanskim Legacy i OBK po koleinach i takich objawow nie zaowazylem.

 

W tym sęk moje auto bylo sprowadzone w calosci, kupowałem go dla siebie. Dziwne w moim miescie jest z 5 szt OBK i kazdym czy ma maly przebieg czy duzy efekt bujania jest. Ja mam model 2005 moze w tych wczesniejszych tego nie bylo w nowych jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niema. Chodzi mi o prowadzenie auta na nie równych drogach buja i nie zachowuje sie stabilnie. W modelach z EU tego nie ma ale podobno wystarczy zmienic amory i ewentualnie sprezyny na euroejskie i jest cacy.

Generalnie to amerykanie lubią jak im się dupa buja, dlatego kochają te swoje krążowniki. Ja w swim OBK-u mam założone przednie amorki od EU i autko jest deko stabilniejsze, jest odczuwalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niema. Chodzi mi o prowadzenie auta na nie równych drogach buja i nie zachowuje sie stabilnie. W modelach z EU tego nie ma ale podobno wystarczy zmienic amory i ewentualnie sprezyny na euroejskie i jest cacy.

Generalnie to amerykanie lubią jak im się dupa buja, dlatego kochają te swoje krążowniki. Ja w swim OBK-u mam założone przednie amorki od EU i autko jest deko stabilniejsze, jest odczuwalna różnica.

 

A ile Cie to kosztowalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jest i nie za drogo

http://www.xcceleration.com/itemdetails.cfm82.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Tomasz - zbieg okoliczności - jestem teraz w Koszalinie na 2 tyg pracy.

Myślę, że to zawieszenie dałoby się sprowadzić JAKOŚ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...