Skocz do zawartości

Forester 2.0XT MY05 - felgi i opony


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczny rozmiar felg Forysia to 6.5x16 ET48. Siedza na tym opony 215/60. W tej chwili mam na tych samych felgach założone opony 215/65. Nic nie obciera, a koła zdecydowanie ładniej wypełniają nadkola. Ponieważ fabryczne Geolandary G900 o rozmiarze 215/60 się skończyły a na oponach o profilu 65 niestabilnie czuję się na asfalcie pomyślałem o oponach o profilu 60 założoanych na felgi o średnicy 17 cali. Mam na oku piękne felgi 7.5x17 ET35. Po rozrysowaniu wychodzi mi, że do wnętrza nie będą wchodzic bardziej, niż fabryczne felgi (a wręcz o 0.30mm mniej). Ale czy opona 215 będzie się dobrze trzymała na feldze o szerokości 7.5 cala? Alternatywą jest założenie na te felgi opon 235/55 ale jak widzę, jak mała odległość między oponą a elementami amortyzatora, to obawiam się, że one będą obcierać od wewnątrz.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny rozmiar felg Forysia to 6.5x16 ET48. Siedza na tym opony 215/60. W tej chwili mam na tych samych felgach założone opony 215/65. Nic nie obciera, a koła zdecydowanie ładniej wypełniają nadkola. Ponieważ fabryczne Geolandary G900 o rozmiarze 215/60 się skończyły a na oponach o profilu 65 niestabilnie czuję się na asfalcie pomyślałem o oponach o profilu 60 założoanych na felgi o średnicy 17 cali. Mam na oku piękne felgi 7.5x17 ET35. Po rozrysowaniu wychodzi mi, że do wnętrza nie będą wchodzic bardziej, niż fabryczne felgi (a wręcz o 0.30mm mniej). Ale czy opona 215 będzie się dobrze trzymała na feldze o szerokości 7.5 cala? Alternatywą jest założenie na te felgi opon 235/55 ale jak widzę, jak mała odległość między oponą a elementami amortyzatora, to obawiam się, że one będą obcierać od wewnątrz.

 

Co o tym sądzicie?

nie kombinuj tylko kupuj 215/55 jezeli chcesz miec R17 :mrgreen: , przynajmniej maja homologacje (w USa byly jeszcze 225). Co do 235 to na naszych drogach uwazam za przesade, sam mam 215/55 r17 i gdyby nie homologacja to zapodalbym ciensze oponki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W koncu kupilem... miały być felgi 17 i opony Pirelli Scorpion STR 215/60/17. Poniewaz w trasie mialem wystrzal opony (po najechaniu na klin do naczepy, ktory spadl z TIRa) i jeszcze kilkaset km do przejechania musialem cos na szybko kupic na felgi abryczne (jazda z 215/65/16 na lewym kole i 215/60/16 na drugim jakby niespecjalnie wskazana). Skonczylo sie na tych samych Pirelkach w rozmiarze 215/65/16. Na razie przejechalem na nich okolo 1000 km i musze powiedziec, ze jjest bardzo OK. A auto na wiekszych kolach wyglada zajefajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...