Skocz do zawartości

Przygotowanie samochodu do transportu.


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po mojej nienaturalnie długiej nieobecności na forum. Bardzo się za wami stęskniłem i już wracam. Usprawiedliwie się tylko tym, że spędziłem 10 najwspanialszych dni swojego życia :P Teraz już jestem, i narazie nie planuję podobnych przerw ;] Przejdźmy do rzeczy ;]

 

Za niedłużej niż półtorej tygodnia dwa Subarki (Legaś i OBK) rozpoczną swoją podróż do Polski. Już mają dość upałów i narzekają bardzo. Strasznie zdenerwowały się jednak, że ta podróż, będzie długo trwać..... :/ Nakazały mi czym prędzej odwiedzić forum i dowiedzieć się, jak można zapewnić im komfortowe warunki...

 

Czy ktoś z was miał może już doświadczenia z samodzielnym wysyłaniem samochodu statkiem ??

Jak zadbać o bezpieczeństwo samochodów ? Jak zadbać o to, aby ich stan techniczny był taki jaki jest oraz co zrobić aby uniknąć defektów spowodowanych długim nieuruchomianiem itd??

 

Wiem, że powinno się odpiąć akumulator, kupić pokrowiec, pozabierać rzeczy z auta.

Każda sugestia będzie mile widziana ;]

 

Dzięki i Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile ma trwać ta podróż ? miesiąc ?

 

no wlasnie ;)Zniwiarzyku nie przejmuj sie zbytnio - moj Legaś stal na parkingu przy lotnisku przez miesiac i nic mu sie nie stalo oprocz tego, ze odpalanie trwalo ciutke dluzej niz zwykle :) A stal na wlaczonym alarmie i keratroniku, ktore przeciez troche prądu biorą...

 

Mysle ze nie ma sie specjalnie czym martwic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, Tak do Turcji mogę jechać, ale potem mi ktoś za paliwo musi płacić :P BTW była taka historia, że dwie panienki Pugiem 206 CC z Dubaju do Hiszpani pojechały. Najpierw promem do Iranu a stamtąd już kołami jakoś :P Niezła faza w sumie ;]

 

Wracając do tematu. Tak, podróż będzie trwała około miesiąca. Chwilowy problem z odpaleniem to normalne nawet jak jest aku odłączone. Wiem, bo Legaś tak ma np. po 1-2 tygodniach stania.

 

Przejmuję się ponieważ, jak wiecie lubie swoje auto, ale skoro mówicie, że nie ma się czym przejmować to już luzuje poślady :P Czyli pokrowiec i odłączenie aku w zupełności wystarczy ?? Ktoś mi jeszcze powiedział, żeby koła dopompować do 3 barów, żeby się opony nie zdeformowały. Prawda to ?

Ponieważ nie chce mieć problemów z oponami, gdyż auto musi z Portu do wawy o 4 oponach dojechać, ponieważ jednej opony się skutecznie pozbyłem kilka dni temu i już zapasówki nie mam ;P

 

Może pytania błahe, ale wole być wszystkiego pewien.

 

radekk, Dzięki za up'a :P Stęskniłeś się ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, kiedyś zorganizujemy jakiś dłuższy "Szuwarkowy Trip" ??? ;]

 

Ja chetnie! Ciekawe jak sie Scarlett spisze na piaskach arabskich :mrgreen:

 

 

Ktoś mi jeszcze powiedział, żeby koła dopompować do 3 barów, żeby się opony nie zdeformowały. Prawda to ?

 

czekaj, czekaj.... moze ja sie zle orientuje, ale ..... czy akurat tego to nie powinienes sam wiedziec? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, czekaj.... moze ja sie zle orientuje, ale ..... czy akurat tego to nie powinienes sam wiedziec? :P
Tak właśnie stąd to wiem... A Ty skąd wiesz ??? Kurde jakieś wtyki masz ??? :shock:

 

 

Ja chetnie! Ciekawe jak sie Scarlett spisze na piaskach arabskich :mrgreen:
Od razu Ci mówię, że średnio :P

 

[ Dodano: Nie Cze 01, 2008 10:39 pm ]

PS. Niezłe mi imię w cytat wstawiałeś.... :P Przeleciałem cały wątek w górę, żeby takiego znaleźć i już miałem narzekać na system cytowania forum, po czym nagle żaróweczka mi się nad głową zapaliła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie apal?? Nie widzę jej postów ?

 

Obecna :idea::mrgreen:

Stęskniłam się również, myślałam, że miłość Cię na zawsze nam zabrała :twisted:

Dokąd wysyłasz OBKa? Jak będziesz w 3mieście to daj znać. Oponę z zapasowego koła (jakaś Yokohama czy cóś) na zbyciu, jakbyś potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna :idea::mrgreen:

Ufff.... :mrgreen:

 

Stęskniłam się również, myślałam, że miłość Cię na zawsze nam zabrała :twisted:
Khalleeeee...... Na forum musi być czas. Będzie to pierwszy punkt w wspomnianej gdzieś już na forum umowie małżeńskiej :twisted::twisted::mrgreen::mrgreen:

 

Dokąd wysyłasz OBKa? Jak będziesz w 3mieście to daj znać. Oponę z zapasowego koła (jakaś Yokohama czy cóś) na zbyciu, jakbyś potrzebował.

Do Polski ;] Planujemy z Pauliną wypad na Hel w Sierpniu więc, coś pewnie zdziałamy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Polski

tzn Gdynia?

Na forum musi być czas. Będzie to pierwszy punkt w wspomnianej gdzieś już na forum umowie małżeńskiej

My z mężem wyznajemy zasadę "Widziały gały co brały" i od 11 :shock: lat jakoś dajemy radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...