Skocz do zawartości

swiece - co ile sprawdzac/wymieniac?


b.

Rekomendowane odpowiedzi

Mówił mi o tym kumpel, który zajmuje się sprzedażą części (w tym świec) i twierdzi, że przy świecach NGK (nowych) silnik klienta nie pracował najlepiej, a po założeniu DENSO wszystko wróciło do normy!!! Na podstawie tego przykładu domniemam, że DENSO może być lepsze
I na tym tylko przykładzie podważasz jakość świec NGK?? Moje auto też źle pracowało na świecach Boscha i co mam powiedzieć wszystkim że firma Bosch to partacze? - no proszę Cię, bądźmy poważni...silniki spalinowe różnych producentów różnie pracują na różnych podzespołach, a wystarczy że przy wymianie świec na NGK ktoś niedokładnie założył przewód napięciowy i już poszła opinia o marności świec NGK - płakać się chce :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mówił mi o tym kumpel, który zajmuje się sprzedażą części (w tym świec) i twierdzi, że przy świecach NGK (nowych) silnik klienta nie pracował najlepiej, a po założeniu DENSO wszystko wróciło do normy!!! Na podstawie tego przykładu domniemam, że DENSO może być lepsze
I na tym tylko przykładzie podważasz jakość świec NGK?? Moje auto też źle pracowało na świecach Boscha i co mam powiedzieć wszystkim że firma Bosch to partacze? - no proszę Cię, bądźmy poważni...silniki spalinowe różnych producentów różnie pracują na różnych podzespołach, a wystarczy że przy wymianie świec na NGK ktoś niedokładnie założył przewód napięciowy i już poszła opinia o marności świec NGK - płakać się chce :cry:

 

A czy ja powiedziałem, że firma NGK to "PARTACZE" nie przypominam sobie!!! Ja nic tej firmie nie mam do zarzucenia! Jeżeli wiedziałbym na pewno, że tak jest to po prostu kupiłbym sobie DENSO i nie pytał na forum o Wasze zdanie! Ale chciałem tylko skonsultować ten wątek z Wami, więc nie wiem dleczego tak nerwowo reagujecie... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałem tylko skonsultować ten wątek z Wami
Moją I JED-a opinię już masz.

 

[ Dodano: Sro Paź 01, 2008 9:34 pm ]

ok super czyli NGK RACING bedzie jak znalazł??
Ja jeżdżę na NGK BKR ciepłota 7 i jest gitara.

 

No to i u mnie bedzie ok:D dzieki za info...

Wszystko zależy od tego jakie masz teraz doładowanie i co masz poza tym zrobione z silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zawsze byłem fanem wolnossaków które się wysoko kręciły. Dużo jeżdżę i dam przykład, swiece NGK - musiałem wymieniac co 15 000km niewiem czemu, ale zaczynały padac, raz próbowałem ze swiecami BRISK-a wytrzymały 30 000km ale juz od załozenia, silnik inaczej chodził jakby kultura pracy ucierpiała. CHAMPION to juz była wogóle pomyłka 5000km i kaput. Wiec zostałem przy NGK, wymieniam czesciej ale i przyjemniej sie jezdzi. Moje pytanie brzmi czy świece NGK Platinium i przewody SENTECH-a są dobre czy lepiej w inne zainwestowac do IMPRY MY99 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy świece NGK Platinium i przewody SENTECH-a są dobre czy lepiej w inne zainwestowac do IMPRY MY99 ??
Najlepiej w Imprezach sprawdzają się seryjne przewody WN, polecam też Magnecore - pełna profeska. Co do świec to ja zawsze jeździłem w Imprezie na irydowych i nigdy nie miałem żadnych problemów a upalam dość intensywnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałem tylko skonsultować ten wątek z Wami
Moją I JED-a opinię już masz.

 

[ Dodano: Sro Paź 01, 2008 9:34 pm ]

ok super czyli NGK RACING bedzie jak znalazł??
Ja jeżdżę na NGK BKR ciepłota 7 i jest gitara.

 

No to i u mnie bedzie ok:D dzieki za info...

Wszystko zależy od tego jakie masz teraz doładowanie i co masz poza tym zrobione z silnikiem.

 

 

 

Jak narazie standard, wydech od turbo SS, up-pipe SS dolot K&N MBC na 1 bar i to narazie tyle. A zamierzam załozyc TMIC , EBC wspomniane swiece oraz Walbro250 i podniesc do 1,1 bar i dlatego pytalem o swiece :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałem tylko skonsultować ten wątek z Wami
Moją I JED-a opinię już masz.

 

[ Dodano: Sro Paź 01, 2008 9:34 pm ]

ok super czyli NGK RACING bedzie jak znalazł??
Ja jeżdżę na NGK BKR ciepłota 7 i jest gitara.

 

No to i u mnie bedzie ok:D dzieki za info...

Wszystko zależy od tego jakie masz teraz doładowanie i co masz poza tym zrobione z silnikiem.

 

Jak narazie standard, wydech od turbo SS, up-pipe SS dolot K&N MBC na 1 bar i to narazie tyle. A zamierzam załozyc TMIC , EBC wspomniane swiece oraz Walbro250 i podniesc do 1,1 bar i dlatego pytalem o swiece :D

To możesz założyć 7-emki. Zimą może troszkę trudniej odpalać ale niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o czytaniu ze zrozumieniem :twisted: przecież napisałem, że jest to potwierdzone przez laboratorium a nie przez jakiegoś filozofa warsztatowego. :cool:

A slyszales o paskach za OT?! :twisted:

 

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 2:33 pm ]

dyskusje z JEDem o oleju bywają śmiertelne. WIem, gdyż kilka razy już poległem. Polecam ostrożność, ma człek wiedzę.

Raczej marna... :oops:

Wcale tego nie neguję, chciałem tylko wyprostować, że to nie legendy bo auto sam prowadziłem jak zamieliło się pod maską. No ale nie róbmy OT.

Aaaa, widze, ze slyszales o paskach za OT! :mrgreen:

Legendy, kolego - nie mialem tu na mysli Twojego przypadku - po prostu wykorzystalem go, jako piekny przyklad tego, co sie na tym forum sadzi o Mobilu. Bo ja oczywiscie wierze, w to, co sie Tobie stalo. Ba, wierze, ze silnik mozna zatrzec na kazdym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, czy ktoś próbował Pulstarów DG-1 w Subaru? Jakieś opinie..?

Jestem na etapie szukania czegoś ciekawego do mojej Tribeci 3.6 - OEM to SILFR6A od NGK, nie wiem czy to się różni od ILFR6A sprzedawanej bezpośrednio i taniej przez NGK.. i od SILFR6B montowanej w poprzednich Tribecach 3.0 (do tych jest więcej zamienników w necie), niby 14mm średnicy i zasięg 26,5mm, technologia podobna irydowa.. lekki dylemat.. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Tak, tu masz katalog producenta - NGK

 

... z którego wynika, że do GT'00 silnik EJ20 stosuje się seryjnie PFR6B, czyli świece platynowe...

 

Co do świec to ja zawsze jeździłem w Imprezie na irydowych i nigdy nie miałem żadnych problemów a upalam dość intensywnie.

 

... a tu kolega poleca irydowe NGK 7-mki ( czy chodzi o BKR7E-11 :?: )

 

swiece irydowe, ale one nie nadaja sie do silnikow turbo bo moga wywolywac spalanie stukowe

 

No i jak się ma zalecenie platynowych (wg instrukcji) do używanych przez Was irydowych?

 

A może coś pokręciłem... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...