Skocz do zawartości

P1442 Fuel Level Sensor Circuit Range/Perf ????


SZELMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem dzisiaj na odczycie i wykasowaniu kontrolki check... fachowiec podłączył wtyczke przeskanował i zameldował że wyskoczył mu błąd P1442 jakiś czujnik paliwa ale dokładniej nic nie potrafił powiedzieć bo nie ma opisu do błedów subaru dlatego pytam co to jest ? jaka przyczyna? jaki koszt ? czy mozna z tym jezdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie ma inst. LPG czy ten czujnik to jakaś istotna sprawa ? mam sie tym przejmować itd. ?

 

Skasuj błąd, pojeździj i zobacz czy znowu wystąpi.

 

Chyba osiągasz rekordy w jeździe o kropelce nie do zaakceptowania przez ECU. :wink:

Jeżeli nie było innych błędów, to może być sporo przyczyn.

Jechałeś jakąś dłuższą trasę, czy tak w codziennej jeździe do pracy?, Tankowałeś w między czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka juz skasowana check.. wystapił podczas codziennej jazdy nie jezdziłem na oparach więc nie wiem co w trawie piszczy :wink: napiszcie czy mam się tym przejmowac bo nic nie mogę znalezć na ten temat

 

olej ten błąd :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przepraszam za odgrzewanie ale :D jaka jest recepta na ten błąd ? FreeSSM wypluł mi coś takiego

Memorized Diagnostic Trouble Code(s): P1442 Fuel Level Sensor Performance Problem (Travel Distance)

 

Mam na pokładzie podtlenek butanu. Czyja to jest wina ? Oprogramowania od elpidżi czy ogólnie czujnika poziomu paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę nieco temat ponieważ też mam problem z tym błędem. Pokazał się jakiś czas po zamontowaniu gazu, co prawda nie odczuwam jakiś problemów z jazdą przez to, ale irytuję oko, no i muszę co jakiś czas usuwać sobie błąd. Zgłosić się z tym problemem do gazownika czy to nic nie da ? Niektórzy piszą żeby to olać, ale jeżdżę z tym jakieś 1,5 miesiąca i zaczyna to denerwować.

 

Auto nie ma inst. LPG czy ten czujnik to jakaś istotna sprawa ? mam sie tym przejmować itd. ?

 

Skasuj błąd, pojeździj i zobacz czy znowu wystąpi.

 

Chyba osiągasz rekordy w jeździe o kropelce nie do zaakceptowania przez ECU. icon_wink.gif

 

 

O co z tym właściwie chodzi? Przepraszam jeśli zadaje głupie pytania, ale zupełnie się na tym nie znam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odświeżam temat bo u mnie notorycznie ten sam błąd wyskakuje, kasowałem go już 10 razy i ciągle wyskakuje na nowo, dodam że wskaznik paliwa działa prawidłowo, wskaznik LPG nie pokazuje ile jest gazu w zbiorniku, czy ten czujnik ma coś wspólnego z LPG? dodam że robię długie trasy jak i po mieście, nie chce mieć ciągle palącego się checka na desce co więc z tym fantem zrobić pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...