Jump to content

Sprezyny do Forka S-turbo

Olleo
 Share

Recommended Posts

Moze mi ktos podac nr seryjny sprezyn do Forka S-turbo MY'99? I jesli ktos sie orientuje od razu cene :mrgreen:

Poki co znalazlem cos takiego:

- przod http://www.subarupartsforyou.com/cp_par ... rtid=11227

- tyl http://www.subarupartsforyou.com/cp_par ... rtid=11239

Nie wiem, czy dobre, ale cena jest :shock: Tym bardziej, ze slyszalem, iz ASO sobie zyczy kole 400zl/szt :evil:

Olleo jak wroce do domu to Ci podam z tych co ja kupowalem w Polsce w pewnej firmie

344zl sprezyna przednia

318zl sprezyna tylna

ceny brutto

czas oczekiwania 14dni

No to ladnie 3-3.5x drozsze niz w US. Moze zna ktos dojscie do tanszych, albo chociaz mi wytlumaczy z jakiej to drozszej stali sie robi sprezynki do Forka?

A pytales chlopakow co robili te sprezynki u kogos na zamowienie ? W starym watrku o wysokosci forysiow cos pisali, no albo zawsze mozna z USA sciagac, ale nie wiem czy beda identyczne.

PS:DOstalles maila od SIP - z zaleceniem sprawdzenia oleju w tylnym moscie - z uwagi na to ze trasa byla ciezsza niz zakladali. ?

Wolalbym seryjne sprezyny - dorabiane maja pewnie inna charakterystyke, co nie wiadomo jak sie odbije na zuzycie amorkow.

Tak, dostalem maila i zastanawiam sie, czy to ma byc darmowy przeglad ;-)

Przypuszczam ze mamy takie same forki - w sumie ten sam rok:

20330 FC 160 - SPREZYNA PRZOD x2

20380 FC 210 - SPREZYNA TYL x2

20371 AA 201 - ODBOJNIK TYł X 2

20321 AA 201 - ODBOJNIK PRZOD X 2

20372 AA 001 - OSłONA GUMOWA TYł X 2

20322 AA 000 - OSłONA PRZóD X 2

to wszystko wymienilem u siebie i jest gites.

Amerykanskie sa inne - znajoma ma OBK z USA i wymiana sprezyn na nasze dala zupelnie inne prowadzenie auta.

Bardzo niedobrze - to UE spec sa 380% drozsze - to jeszcze gorzej, niz przy amorkach.

[ Dodano: Sob Maj 31, 2008 11:51 am ]

siekla, znalazlem wzmianke o tych sprezynach na ruskim forum ... o zawieszeniu niepoziomujacym ?

[ Dodano: Sob Maj 31, 2008 11:56 am ]

Jakies spore zamieszanie jest z tymi sprezynami - znow kilka roznych numerow OEM i nie wiadomo, ktore sa ktore. Te pierwsze (20380FC320) sprawdzil mi Carfit po numerze VIN.

[ Dodano: Sob Maj 31, 2008 12:33 pm ]

Siekla, w ktorym miejscu na sprezynie jest oznaczenie? Dam rade sprawdzic bez zdejmowania kola?

Olleo nie widzialem oznaczen na sprezynach - spisalem je z workow ktore mi zostaly po nowych - podalem moj VIN i w takiej jednej firmie mi to dobrali z Japonii i pasuja ladnie. Z tylu mam samopoziomujace i te sprezynki co kupilemm wygladaly identycznie jak stare - tyle co mozna powiedziec o nich na tzw. oko.