Jump to content

Dziwny dzwiek przy 2000 - 3000 obrotow

ArturWRX
 Share

Recommended Posts

Drodzy :)

nie mam zielonego pojecia co to moze byc. Jadac na 2-3tys obrotow slychac jakby jakies lozysko z przodu, byc moze w turbo, troche glosniej pracowalo - na wyzszych obrotach oczywiscie wszystko "cichnie"/zanika z racji na glosniejsza prace wydechu... Zdaje sobie sprawe z tego, ze opis jest raczej z tych "mniej konkretnych", ale moze ktos mial podobne objawy i moze napisac co to moze byc. Samochod ma raptem 96k km przebiegu wiec.... Z drugiej strony jestem z tego typu uzytkownikow, ktorzy regularnie sciszaja radio i nasluchuja czy wszystko gra, wiec byc moze to kolejna rzecz, ktora sobie wmawiam :)

Z gory wielkie dzieki

Artur

P.s. A czasem przy przekraczaniu 2000 obrotow cos przez chwilke tak dziwnie zarzezi. Moze ma to cos wspolnego...

Drodzy :)

nie mam zielonego pojecia co to moze byc. Jadac na 2-3tys obrotow slychac jakby jakies lozysko z przodu, byc moze w turbo, troche glosniej pracowalo - na wyzszych obrotach oczywiscie wszystko "cichnie"/zanika z racji na glosniejsza prace wydechu... Zdaje sobie sprawe z tego, ze opis jest raczej z tych "mniej konkretnych", ale moze ktos mial podobne objawy i moze napisac co to moze byc. Samochod ma raptem 96k km przebiegu wiec.... Z drugiej strony jestem z tego typu uzytkownikow, ktorzy regularnie sciszaja radio i nasluchuja czy wszystko gra, wiec byc moze to kolejna rzecz, ktora sobie wmawiam :)

Z gory wielkie dzieki

Artur

Ja odnoszę wrażenie, że to normalne. Jak wciskam gaz przy 2krpm to silnik brzmi zupełnie inaczej. Tak jak opisałeś - jakby głośniejsze łożysko. U siebie (zarówno teraz jak i poprzednio) również zauważyłem 'inną' pracę silnika przy niskich obrotach z gazem.

Chyba, że to coś innego... Czy natężenie dźwięku zmienia się gdy wciskasz/puszczasz gaz?? Hamując silnikiem przy tych obrotach też go słychać??

Przy wciskaniu gazu powyzej 2k obrotow faktycznie ten dzwiek zanika - choc moze to byc efekt glosniejszej pracy wydechu. Przy hamowaniu silnikiem nie jestem pewien, ale chyba tego dzwieku zupelnie nie ma - choc musze to jeszcze sprawdzic! :)

Przy wciskaniu gazu powyzej 2k obrotow faktycznie ten dzwiek zanika - choc moze to byc efekt glosniejszej pracy wydechu. Przy hamowaniu silnikiem nie jestem pewien, ale chyba tego dzwieku zupelnie nie ma - choc musze to jeszcze sprawdzic! :)

[EDIT] - źle przeczytałem, więc wyleciało :wink:

Ja mam tak - jeśli wciskam przy zbyt niskich obrotach to właśnie się nasila/pojawia. Nie odwrotnie. Wystarczy podkręcić do 3krpm i już auto pracuje normalnie. Te silniki chyba nie lubią niskich obrotów :wink:

Chyba nie precyzyjnie sie wyrazilem - mialem na mysli to, ze jak samochod pracuje powyzej tych 2,5k obrotow to faktycznie jest juz normalnie, praca ponizej badz w okolicach 2k obrotow powoduje takie dziwne doznania akustyczne...:) Rzecz jasna zgadzam sie, ze jazda ponizej 2 000 obrotow nie jest dla silnika zbyt zdrowa...